Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Азурен Брег 8-ми Март (Милано-Ница-Кан-Сен Тропе- Монако-Монте Карло) 3НП

  €199,00
  Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови... Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот... Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот... Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег - најпрестижната ривиера на Медитеранот, која е створена да ги заведе очите, умот и фантазијата...

  Термин 06Март

  1 ДЕН0 06.03.2019 СКОПЈЕ - МИЛАНО: Состанок на групата во 09 30ч. Поаѓање во 10:00 часот од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

  2 ДЕН 07.03.2019 МИЛАНО: Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (2 часа)за  шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. Одиме на организиран разглед на градот(факултативно): тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м. долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миалнска опера една од најпознатите оперски куќи во светот... Слободно време за индивидуални прошетки . Сместување во хотел. Ноќевање.

  3 ДЕН08.03.2018 МИЛАНО – НИЦА : Појадок. Поаѓање за Ница. Пристигнување во Ница во попладневните часови и започнуваме со прошетка низ стариот дел на Ница: кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата... Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки...   Ноќевање.

  04 ДЕН 09.03.2019  НИЦА – СЕНТ ТРОПЕЗ – КАН: Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Сент Тропез и гламурозниот Кан. Сент Тропез – најидиличното место на Азурниот Брег, марина со луксузни јахти, старата полициска станица на инспекторот Жак Клузо, познати кафулиња како кафулето на познатите глумци – Café Senequer. Пробајте го познатиот колач Tarte Tropezienne... Слободно време за прошетки низ стариот град. Продолжуваме кон Кан. Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, Марината. Посета на стариот дел на градот, тврдината и црквата Notre Dame De Esperance. Слободно време за индивидуални прошетки.  Враќање во Ница во попладневните часови. Слободно време. Ноќевање.

  05 ДЕН 10.03.2019 НИЦА –– ЕЗ – МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО - СКОПЈЕ:  Појадок. Одјавување од хотел. Предлагаме целодневна посета на Монако и Монте Карло со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, егзотичните градини... продолжуваме по патеката на F1( пешки), посета на Монте Карло со познатите коцкарници.Слободно време за посета на казината. Поаѓање кон Македонија во вечерните часови. Патот продолжува преку Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

  06 ДЕН 11.03.2019 СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

   

  LAST MINUTE :   199€ / 12.340 ден

  РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  219 € / 13.580 ден

  МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ !!!

   

  БУС 1

  Hotel Annexe 3*, Nice

  Hotel B&B 3*, Sesto San Giovani, Milano

  БУС 2

  Hotel Azurea 3*, Nice

  Hotel Best Western Falck 4*, Milano

  БУС 3

  Hotel De Berne 2*, Nice

  Hotel Della Rotonda 4*, Milano 

   

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

  • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
  • Сместување во Милано во хотел 3* на база 1 ноќевање со појадоk
  • Сместување во Ница во хотел 2*/3* на база 2 ноќевања со појадок,
  • Разглед на Ница,
  • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.
  • Организиран трансфер од Охрид, Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес

  * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување 210 мкд, ( за лица до 60 год)
  • Разглед на Милано – пешачка тура со локален водич (10€)
  • Посета на Ез,  Монако и Монте Карло (25€)
  • Посета на Кан и Сент Тропез (35€)
  • Туристичка такса во Милано (5€ по лице, се плаќа во агенција)
  • Туристичка такса во Ница (1.5€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
  • Влезници за културно историски споменици, музеи.
  • Билети за јавен превоз
  • Доплата за еднокреветна соба  4,650 ден

   Агенцијата го задржува правото за измена на редоследот на излетите и посетите по денови и сатници.

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  •  Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  •          Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време  и место на поаѓање.

   

  Термин 06Март

  1 ДЕН0 06.03.2019 СКОПЈЕ - МИЛАНО: Состанок на групата во 09 30ч. Поаѓање во 10:00 часот од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

  2 ДЕН 07.03.2019 МИЛАНО: Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (2 часа)за  шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. Одиме на организиран разглед на градот(факултативно): тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м. долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миалнска опера една од најпознатите оперски куќи во светот... Слободно време за индивидуални прошетки . Сместување во хотел. Ноќевање.

  3 ДЕН08.03.2018 МИЛАНО – НИЦА : Појадок. Поаѓање за Ница. Пристигнување во Ница во попладневните часови и започнуваме со прошетка низ стариот дел на Ница: кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата... Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки...   Ноќевање.

  04 ДЕН 09.03.2019  НИЦА – СЕНТ ТРОПЕЗ – КАН: Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Сент Тропез и гламурозниот Кан. Сент Тропез – најидиличното место на Азурниот Брег, марина со луксузни јахти, старата полициска станица на инспекторот Жак Клузо, познати кафулиња како кафулето на познатите глумци – Café Senequer. Пробајте го познатиот колач Tarte Tropezienne... Слободно време за прошетки низ стариот град. Продолжуваме кон Кан. Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, Марината. Посета на стариот дел на градот, тврдината и црквата Notre Dame De Esperance. Слободно време за индивидуални прошетки.  Враќање во Ница во попладневните часови. Слободно време. Ноќевање.

  05 ДЕН 10.03.2019 НИЦА –– ЕЗ – МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО - СКОПЈЕ:  Појадок. Одјавување од хотел. Предлагаме целодневна посета на Монако и Монте Карло со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, егзотичните градини... продолжуваме по патеката на F1( пешки), посета на Монте Карло со познатите коцкарници.Слободно време за посета на казината. Поаѓање кон Македонија во вечерните часови. Патот продолжува преку Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

  06 ДЕН 11.03.2019 СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

   

  LAST MINUTE :   199€ / 12.340 ден

  РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  219 € / 13.580 ден

  МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ !!!

   

  БУС 1

  Hotel Annexe 3*, Nice

  Hotel B&B 3*, Sesto San Giovani, Milano

  БУС 2

  Hotel Azurea 3*, Nice

  Hotel Best Western Falck 4*, Milano

  БУС 3

  Hotel De Berne 2*, Nice

  Hotel Della Rotonda 4*, Milano 

   

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

  • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
  • Сместување во Милано во хотел 3* на база 1 ноќевање со појадоk
  • Сместување во Ница во хотел 2*/3* на база 2 ноќевања со појадок,
  • Разглед на Ница,
  • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.
  • Организиран трансфер од Охрид, Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес

  * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување 210 мкд, ( за лица до 60 год)
  • Разглед на Милано – пешачка тура со локален водич (10€)
  • Посета на Ез,  Монако и Монте Карло (25€)
  • Посета на Кан и Сент Тропез (35€)
  • Туристичка такса во Милано (5€ по лице, се плаќа во агенција)
  • Туристичка такса во Ница (1.5€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
  • Влезници за културно историски споменици, музеи.
  • Билети за јавен превоз
  • Доплата за еднокреветна соба  4,650 ден

   Агенцијата го задржува правото за измена на редоследот на излетите и посетите по денови и сатници.

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  •  Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  •          Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време  и место на поаѓање.