Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Будва - 2НП

  €69,00
  Црна Гора и Будва постануваат популарни туристички дестинации во Европа во последните неколку години. Медитеранската обала, средновековниот дух и мирис на Јадранското море, се перфектни зборови со кои може да се опише овој мал град. Покрај возбудливиот ноќен живот и преубавите плажи, Будва ќе Ве однесе и во незаборавно патување низ историјата: Будва е една од најстарите населби на Јадранското море, повеќе од 2500 години стара. Сместена е на мало полуострово, заштитена со еден дел од црните Црногорски планини.

  Термин 29 Декември

  Да ја дочекаме оваа Нова Година заедно на море, топла клима, весела и дружељубива атмосфера

  29.12.2018 (сабота) Скопје – Будва

  Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 23.00часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.

  30.12.2018 (недела) Будва

  Пристигнување во Будва во утринските часови, разглед на градот со водич. Сместување.

  Вечерта можност за факултативна посета во некој од бројните ноќни клубови.

  31.12.2018 (понеделник) Будва – Porto Montenegro, Тиват, Котор.

  Можност за факултативна посета на Porto Montenegro – една од најлуксузните марини на Јадранското море, слободно време во Тиват и потоа се упатуваме во посета на Котор.Еден од најубавите стари градови на Балканот. По разгледот на овој луксузен комплекс следува можност за индивидуални активности. Враќање во сместувањето.

  Вечерта можност за дочек на Нова Година во ноќен клуб.

  01.01.2019 (вторник) Дубровник

  Напуштање на апартманите и можност за факултативна посета на Дубровник. Еден од најсарите градови на Медитеранот. Со своите плоштади, катедрали, фонтани и музеи ги руши сите временски бариери и ја чува својата автентичност од 15ти и 16ти век. Од градските ѕидини има незаборавен поглед на Островот Локрум и преубавото Јадранско море.

  Овде е снимена серијата Game of Thrones, причина плус зошто да се посети. Слободно време и во попладневните часови тргнуваме за Македонија.

  Ноќно возење преку Албанија и Косово. Очекувано пристигнување во Скопје во утринските часови во среда.

   

  Цена на аранжманот 85 евра / 5270 денари

   

  Промо цена 69 евра / 4278 мкд за 1/3 и 1/4 соба и

  79 евра / 4898 мкд за 1/2 соба ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 20.11.2018

   

  Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

  • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
  • 2 ноќи во приватно сместување во Будва (апартмани за 1/2,1/3 и 1/4 лица, опремени со кујна, тоалет и клима)
  • Организација, реализација и придружник на патувањето

   

  Цената не вклучува:

  • Факултативна посета на Дубровник
  • Факултативна посета на Porto Montenegro, Тиват и Котор
  • Дочек на Нова Година во дискотека
  • Влезници по музеите и културно историските споменици
  • Задолжително патничко и здравствено осигурување
  • Туристичка такса 2 евра по лице за целиот престој

   

  Напомена:

  lЗа овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

  lЗа реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

  lРезервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

  lЦените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

  lПасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

   

   

  Термин 29 Декември

  Да ја дочекаме оваа Нова Година заедно на море, топла клима, весела и дружељубива атмосфера

  29.12.2018 (сабота) Скопје – Будва

  Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 23.00часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.

  30.12.2018 (недела) Будва

  Пристигнување во Будва во утринските часови, разглед на градот со водич. Сместување.

  Вечерта можност за факултативна посета во некој од бројните ноќни клубови.

  31.12.2018 (понеделник) Будва – Porto Montenegro, Тиват, Котор.

  Можност за факултативна посета на Porto Montenegro – една од најлуксузните марини на Јадранското море, слободно време во Тиват и потоа се упатуваме во посета на Котор.Еден од најубавите стари градови на Балканот. По разгледот на овој луксузен комплекс следува можност за индивидуални активности. Враќање во сместувањето.

  Вечерта можност за дочек на Нова Година во ноќен клуб.

  01.01.2019 (вторник) Дубровник

  Напуштање на апартманите и можност за факултативна посета на Дубровник. Еден од најсарите градови на Медитеранот. Со своите плоштади, катедрали, фонтани и музеи ги руши сите временски бариери и ја чува својата автентичност од 15ти и 16ти век. Од градските ѕидини има незаборавен поглед на Островот Локрум и преубавото Јадранско море.

  Овде е снимена серијата Game of Thrones, причина плус зошто да се посети. Слободно време и во попладневните часови тргнуваме за Македонија.

  Ноќно возење преку Албанија и Косово. Очекувано пристигнување во Скопје во утринските часови во среда.

   

  Цена на аранжманот 85 евра / 5270 денари

   

  Промо цена 69 евра / 4278 мкд за 1/3 и 1/4 соба и

  79 евра / 4898 мкд за 1/2 соба ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 20.11.2018

   

  Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

  • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
  • 2 ноќи во приватно сместување во Будва (апартмани за 1/2,1/3 и 1/4 лица, опремени со кујна, тоалет и клима)
  • Организација, реализација и придружник на патувањето

   

  Цената не вклучува:

  • Факултативна посета на Дубровник
  • Факултативна посета на Porto Montenegro, Тиват и Котор
  • Дочек на Нова Година во дискотека
  • Влезници по музеите и културно историските споменици
  • Задолжително патничко и здравствено осигурување
  • Туристичка такса 2 евра по лице за целиот престој

   

  Напомена:

  lЗа овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

  lЗа реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

  lРезервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

  lЦените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

  lПасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

   

   

  Ознаки за производ