Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Будимпешта

  Термин 07-11 Септември
  1 ден СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА Состанок на групата на паркингот спроти салата Борис Трајковски во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.
  2 ден БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Предлагаме панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата "Св. Стефан", мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата "Св. Матејас", Рибарската тврдина... Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Сместување во хотел... Вечерта, предлагаме крстарење со брод по Дунав. Враќање во хотел. Ноќевање
  3 ден БУДИМПЕШТА - ВИЕНА Појадок. Препорачуваме посета на Виена, панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Во попладневните часови посета на шопинг центарот во Пандорф. Враќање во Будимпешта. Ноќевање.
  4 ден БУДИМПЕШТА –СЕНТ АНДРЕА Појадок. По појадокот заминуваме на посета на живописното гратче Сент Андреа(факултативно), во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Враќање во Будимпешта. Слободно попладне. Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.
  5 ден СКОПЈЕ Пристигнување во Скопје во пладневните часови ..

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 99 € / 6.140 ден


  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • 2 ноќевања во хотел 3* НП во Будимпешта (околина)
  • Организација и водство на програмата
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
  • Задолжително патничко осигурување 150 денари
  • Разглед на Будимпешта со локален водич 10 €
  • Крстарење по Дунав 15€
  • Посета на Сент Андреа 10€
  • Посета на Виена и OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF 35€
  • Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
  • Доплата за еднокреветна соба 1,860 денари

  НАПОМЕНИ:
  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Попустите не се комбинираат
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време и место на поаѓање.