Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Будимпешта 2НП -Денот на вљубените

  €99,00
  Будимпешта - Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи... Со спојувањето на трите града- Будим, Обуда и Пешта во 1873 год. настанала единствената Будимпешта, денес град со околу 2 милиони жители, административен, културен, научен, трговски и сообраќаен центар на Унгарија. Будимскиот дворец, авенијата Андраши со плоштадот на хероите и Милениумската подземна железница се прогласени за светско културно наследство под заштита на УНЕСКО. Ако сте љубители на уметноста, архитектурата и историјата Будимпешта е вистинскиот избор за Вас.

  Термин 13 Февруари

  1 ден  13.02.2019 СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА   Состанок  на групата пред хотелот "Holiday Inn" во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.

  2 ден  14.02.2019  БУДИМПЕШТА  Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата "Св. Стефан", мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата "Св. Матејас", Рибарската тврдина... (факултативно).  Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Сместување во хотел...  Ноќевање.

  3 ден  15.02.2019   БУДИМПЕШТА –СЕНТ АНДРЕА  Појадок. По појадокот заминуваме  на посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви (факултативно).  Враќање во Будимпешта. Слободно попладне. Вечерта, предлагаме крстарење со брод по Дунав. Враќање во хотел. Ноќевање

  4 ден   16.02.2019 БУДИМПЕШТА  - ВИЕНА Појадок. Препорачуваме  посета на Виена, панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Во попладневните часови посета на шопинг центарот во Пандорф. Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

  5 ден  17.02.2019  СКОПЈЕ  Пристигнување во Скопје во пладневните  часови ..

   

   РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 99 € / 6.140 ден

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • 2 ноќевања во хотел 3* НП во Будимпешта (околина)
  • Организација и водство на програмата
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник

   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување  175 денари
  • Разглед на Будимпешта со локален водич  10 €
  • Крстарење по Дунав  15€
  • Посета на Сент Андреа  10€
  • Посета на Виена и  OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF 35€
  • Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
  • Доплата за еднокреветна соба  1,860 денари

   

  НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Попустите не се комбинираат
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време на поаѓање.

   

   НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

   


   

  Термин 13 Февруари

  1 ден  13.02.2019 СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА   Состанок  на групата пред хотелот "Holiday Inn" во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.

  2 ден  14.02.2019  БУДИМПЕШТА  Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата "Св. Стефан", мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата "Св. Матејас", Рибарската тврдина... (факултативно).  Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Сместување во хотел...  Ноќевање.

  3 ден  15.02.2019   БУДИМПЕШТА –СЕНТ АНДРЕА  Појадок. По појадокот заминуваме  на посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви (факултативно).  Враќање во Будимпешта. Слободно попладне. Вечерта, предлагаме крстарење со брод по Дунав. Враќање во хотел. Ноќевање

  4 ден   16.02.2019 БУДИМПЕШТА  - ВИЕНА Појадок. Препорачуваме  посета на Виена, панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Во попладневните часови посета на шопинг центарот во Пандорф. Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

  5 ден  17.02.2019  СКОПЈЕ  Пристигнување во Скопје во пладневните  часови ..

   

   РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 99 € / 6.140 ден

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • 2 ноќевања во хотел 3* НП во Будимпешта (околина)
  • Организација и водство на програмата
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник

   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување  175 денари
  • Разглед на Будимпешта со локален водич  10 €
  • Крстарење по Дунав  15€
  • Посета на Сент Андреа  10€
  • Посета на Виена и  OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF 35€
  • Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
  • Доплата за еднокреветна соба  1,860 денари

   

  НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Попустите не се комбинираат
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време на поаѓање.

   

   НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk