Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Венеција ( Фиренца-Верона- Сирмионе) 2НП - 8-ми Март

  €119,00
  Венеција - Господарка на Јадранот... чудесен град на вода со повеќе од 400 канали и исто толку мостви, со векови е еден од најчудесните градови што некогаш човекот ги создал...Венеција е колаж од раскошни палати на каналот Гранде, таинствени улички, канали, мостови, гондоли, повеќе од 100 фасцинантни цркви, симпатични плоштади и колоритни фасади... Најуникатен град на планетата Земја... во минатото најмоќна светска поморска и трговска сила... денес го живее истиот сјај од врвот на својата слава во 15 от век. Венеција не може никој да Ви ја прераскаже... едноставно морате да ја доживеете нејзината убавина.

  Термин:06 Март

   

  1 ден   06.03.2019 СКОПЈЕ:                                      

  Состанок на групата во 11.00 ч на паркингот  на спортски центар Борис Трајковски.. Поаѓање во 11.30ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

   

  2 ден  07.03.2019  ВЕНЕЦИЈА - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО: 

  Пристигнување во Лидо ди Јесоло во пладневните часови.Заминување за Венеција. Превоз со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде... Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција, посетете ја Дуждевата палата и црквата Св.Марко.   Сместување во хотел. Ноќевање.

   

  3 ден 08.03.2019  ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО - ФИРЕНЦА:

  Појадок. По појадокот предлагаме целодневен излет до Фиренца. Фиренца, лоцирана во срцето на Тоскана на реката Арно, својот подем го доживува за време на моќната Фамилија МЕДИЧИ кои владееле од XIV- XVII век, кои се познати како големи мецени на уметноста и културата, потикнувачи на ренесансниот период. Разглед на градот со локален водич: Палатата Векио, Катедралата Дел Фиори, Крстилницата Сан Џовани, Плоштадот Сињори, Галеријата УФИЦИ, Мостот ПОНТЕ ВЕКИО, Црквата Санта Кроче, Палатата Пити...  Во вечерните часови враќање во Лидо. Ноќевање.

   

  4 ден  09.03.2019  ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО - СИРМИОНЕ – ВЕРОНА :

  Појадок . Напуштање на собите. Ве водиме до Сирмионе-езеро Гарда, познат по своите термални извори и прекрасна средновековна архитектура а потоа посета на Верона. Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија.Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни паузиза одмор и царински формалности.

   

  5 ден  10.03.2019 СКОПЈЕ:

  Пристигнување во Скопје во попладневните часови .

   

   

  ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО  31.01.2019: 119 евра / 7.380 ден

   ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  139 евра / 8.620 ден

   

  МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ !!!

   

                                                                                                             

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА

  • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација
  • 2 ноќевања со појадок во Лидо ди Јесоло, хотел 3*
  • Организација на аранжманот
  •  Лиценциран туристички придружник на патувањето

   

   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА

  • Превоз+Разглед на Венеција + бродски билет до/од Венеција  25 €
  • Посета на Фиренца 45 €
  • Целодневна задолжителна посета на  Верона и Сирмионе 20 €
  • Туристичка такса за ноќевање во Италија( 2  по лице по ноќ, се плаќа во агенција)
  • Влезници за музеи и споменици
  • Задолжително патничко осигурување 175 мкд
  • Доплата за еднокреветна соба 2.100 денари

   

    НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%,целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.

   

  *Можност за плаќање на 6 рати без камата*

   

   

   

  Термин:06 Март

   

  1 ден   06.03.2019 СКОПЈЕ:                                      

  Состанок на групата во 11.00 ч на паркингот  на спортски центар Борис Трајковски.. Поаѓање во 11.30ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

   

  2 ден  07.03.2019  ВЕНЕЦИЈА - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО: 

  Пристигнување во Лидо ди Јесоло во пладневните часови.Заминување за Венеција. Превоз со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде... Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција, посетете ја Дуждевата палата и црквата Св.Марко.   Сместување во хотел. Ноќевање.

   

  3 ден 08.03.2019  ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО - ФИРЕНЦА:

  Појадок. По појадокот предлагаме целодневен излет до Фиренца. Фиренца, лоцирана во срцето на Тоскана на реката Арно, својот подем го доживува за време на моќната Фамилија МЕДИЧИ кои владееле од XIV- XVII век, кои се познати како големи мецени на уметноста и културата, потикнувачи на ренесансниот период. Разглед на градот со локален водич: Палатата Векио, Катедралата Дел Фиори, Крстилницата Сан Џовани, Плоштадот Сињори, Галеријата УФИЦИ, Мостот ПОНТЕ ВЕКИО, Црквата Санта Кроче, Палатата Пити...  Во вечерните часови враќање во Лидо. Ноќевање.

   

  4 ден  09.03.2019  ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО - СИРМИОНЕ – ВЕРОНА :

  Појадок . Напуштање на собите. Ве водиме до Сирмионе-езеро Гарда, познат по своите термални извори и прекрасна средновековна архитектура а потоа посета на Верона. Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија.Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни паузиза одмор и царински формалности.

   

  5 ден  10.03.2019 СКОПЈЕ:

  Пристигнување во Скопје во попладневните часови .

   

   

  ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО  31.01.2019: 119 евра / 7.380 ден

   ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  139 евра / 8.620 ден

   

  МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ !!!

   

                                                                                                             

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА

  • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација
  • 2 ноќевања со појадок во Лидо ди Јесоло, хотел 3*
  • Организација на аранжманот
  •  Лиценциран туристички придружник на патувањето

   

   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА

  • Превоз+Разглед на Венеција + бродски билет до/од Венеција  25 €
  • Посета на Фиренца 45 €
  • Целодневна задолжителна посета на  Верона и Сирмионе 20 €
  • Туристичка такса за ноќевање во Италија( 2  по лице по ноќ, се плаќа во агенција)
  • Влезници за музеи и споменици
  • Задолжително патничко осигурување 175 мкд
  • Доплата за еднокреветна соба 2.100 денари

   

    НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%,целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.

   

  *Можност за плаќање на 6 рати без камата*

   

   

   

  Ознаки за производ