Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „АНЕСИ” – СОТИРИЦА

  €69,00
  Велика се наоѓа јужно од Олимписката регија оддалечена околу 50км од Лариса се одликува со долга и широка плажа, кристално чиста вода,продавници,таверни.Оваа дестинација е позната како летувалиште на Грците.. Многупати наградувавана со сино знаме плажата Велика, е продолжение на плажите на Агиокампос и Като Сотирица. Во некои делови се песочни и други камења. Тоа е добро организирано, со многу таверни, супермаркети, кафе барови . Секое лето илјадници туристи доаѓаат на плажата во Велика, да уживаат во прекрасното, чисто море и свежа морска храна во таверните и ноќниот живот во баровите на плажата. На плажата во Велика се организираат натпревари во одбојка на плажа . Во потокот Платанија во близина на Велика можете да најдете примероци од византискиот сјај на замокот, кој се откриени со археолошките ископувања. На истиот пат можете да го посетите манастирот Св. Јован Богослов, кој е извонреден примерок на византискиот стил. Исто така пешачењето по патека Меливија-Велика, е уникатно искуство. ВИЛА АНЕСИ ЛОКАЦИЈА: Вилата се наоѓа во местото Сотирица,идеално лоцирано,на главна улица и е на прва линија околу 30 метри од плажа .Вилата раполага со простран двор со убава градина ,со скара која е на располагање на гостите и сопствен паркинг. Опис:Сместувачките капацитети во нашата понуда се наоѓаат на приземје и прв спрат и сите располагаат со едeн француски ,еден стандарден и еден помошен кревет.Секое студио има потполно опремена кујна ,купатило /wc.TV, Wi-Fi internet,комарници и тераса со директен поглед на море.
  Цени за термини по типови простории и услуги

  Термини

  1/3Студио

  1/3+1 Студио

  Бр. ноќевања

   

   

   

   

  26/05/2018 - 02/06/2018

  70.00€ 

  70.00€ 

  7* промо

  02/06/2018 - 09/06/2018

  80.00€ 

  80.00€ 

  7* промо

  09/06/2018 - 16/06/2018

  129.00€ 

  129.00€ 

  7*

  16/06/2018 - 23/06/2018

  139.00€ 

  139.00€ 

  7*

  23/06/2018 - 30/06/2018

  149.00€ 

  149.00€ 

  7*

  30/06/2018 - 07/07/2018

  289.00€ 

  299.00€ 

  7

  07/07/2018 - 14/07/2018

  299.00€ 

  309.00€ 

  7

  14/07/2018 - 21/07/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  21/07/2018 - 28/07/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  28/07/2018 - 04/08/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  04/08/2018 - 11/08/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  11/08/2018 - 18/08/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  18/08/2018 - 25/08/2018

  289.00€ 

  299.00€ 

  7

  25/08/2018 - 01/09/2018

  269.00€ 

  279.00€ 

  7

  01/09/2018 - 08/09/2018

  119.00€ 

  119.00€ 

  7*

  08/09/2018 - 15/09/2018

  99.00€ 

  99.00€ 

  7*

  15/09/2018 - 22/09/2018

  69.00€ 

  69.00€ 

  7*

   

   

   

     Услови под кои важи аранжманот

  - Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

     БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

  • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.

  • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

  - Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 5 евра.

  - За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

  - Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

  - Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

  - Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

  - Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

  - При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

   Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

   

  Цена на превоз на релација Куманово – Скопје- Кавадарци - ВЕЛИКА – Куманово изнесува:

  • возрасни: 40 €

  • деца од 2 до 12 години: 30 €

  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

    

  Цени за термини по типови простории и услуги

  Термини

  1/3Студио

  1/3+1 Студио

  Бр. ноќевања

   

   

   

   

  26/05/2018 - 02/06/2018

  70.00€ 

  70.00€ 

  7* промо

  02/06/2018 - 09/06/2018

  80.00€ 

  80.00€ 

  7* промо

  09/06/2018 - 16/06/2018

  129.00€ 

  129.00€ 

  7*

  16/06/2018 - 23/06/2018

  139.00€ 

  139.00€ 

  7*

  23/06/2018 - 30/06/2018

  149.00€ 

  149.00€ 

  7*

  30/06/2018 - 07/07/2018

  289.00€ 

  299.00€ 

  7

  07/07/2018 - 14/07/2018

  299.00€ 

  309.00€ 

  7

  14/07/2018 - 21/07/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  21/07/2018 - 28/07/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  28/07/2018 - 04/08/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  04/08/2018 - 11/08/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  11/08/2018 - 18/08/2018

  319.00€ 

  329.00€ 

  7

  18/08/2018 - 25/08/2018

  289.00€ 

  299.00€ 

  7

  25/08/2018 - 01/09/2018

  269.00€ 

  279.00€ 

  7

  01/09/2018 - 08/09/2018

  119.00€ 

  119.00€ 

  7*

  08/09/2018 - 15/09/2018

  99.00€ 

  99.00€ 

  7*

  15/09/2018 - 22/09/2018

  69.00€ 

  69.00€ 

  7*

   

   

   

     Услови под кои важи аранжманот

  - Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

     БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

  • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.

  • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

  - Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 5 евра.

  - За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

  - Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

  - Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

  - Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

  - Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

  - При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

   Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

   

  Цена на превоз на релација Куманово – Скопје- Кавадарци - ВЕЛИКА – Куманово изнесува:

  • возрасни: 40 €

  • деца од 2 до 12 години: 30 €

  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)