Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „КЛЕОПАТРА“ – КАЛИТЕА

  €75,00
  Вила Клеопатра се наоѓа во централниот ден на Калитеа над супермаркетот Масутис, на околу 600метри одалеченост од плажа. Располагасо четворокреветни дуплекс апартмани со капацитет 4+2 ( една спална со брачен кревет, една спална со два единечни кревети и дневна простор со кујна и кауч). Сите апартмани имаат балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Комплексот Клеопатра има голем двор со скара и маси за гостите на вилата.

  Табела бр.1 – вонсезонски цени)

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена по лице со превоз

  21.05.2017

  7 ноќи

  75 €

  28.05.2017

  7 ноќи

  85 €

  04.06.2017

  7 ноќи

  115 €

  11.06.2017

  7 ноќи

  135 €

  18.06.2017

  7 ноќи

  155 €

  25.06.2017

  7 ноќи

  175 €

   

  Табела бр.2 – сезонски цени

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена за наем на 1/4 дуплекс

  02.07.2017

  9 ноќи

  530 €

  11.07.2017

  9 ноќи

  560 €

  20.07.2017

  9 ноќи

  650 €

  29.07.2017

  9 ноќи

  650 €

  07.08.2017

  9 ноќи

  650 €

  16.08.2017

  9 ноќи

  650 €

  25.08.2017

  9 ноќи

  570 €

   

  Табела бр.3 – вонсезонски цени

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена по лице со превоз

  03.09.2017

  7 ноќи

  155 €

  10.09.2017

  7 ноќи

  135 €

  17.09.2017

  7 ноќи

  115 €

  24.09.2017

  7 ноќи

  85 €

  НАПОМЕНИ:


  – ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и БР.3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.
  – ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
  – Во апартманите дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно возрасно на дополнителен кревет – ренџо со доплата од 5евра на ден.
  – Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
  – Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
  – Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
  – Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  – За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
  – Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
  на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
  – Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  – Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.
  – Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
  – Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.
  – Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
  – По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  – Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.


  ПОПУСТ ЗА РАНО БУКИРАЊЕ!!!
  -15% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 28.02.2017

  Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.


  Доплата за превоз:


  – Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
  – деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра
  – Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

   

  Табела бр.1 – вонсезонски цени)

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена по лице со превоз

  21.05.2017

  7 ноќи

  75 €

  28.05.2017

  7 ноќи

  85 €

  04.06.2017

  7 ноќи

  115 €

  11.06.2017

  7 ноќи

  135 €

  18.06.2017

  7 ноќи

  155 €

  25.06.2017

  7 ноќи

  175 €

   

  Табела бр.2 – сезонски цени

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена за наем на 1/4 дуплекс

  02.07.2017

  9 ноќи

  530 €

  11.07.2017

  9 ноќи

  560 €

  20.07.2017

  9 ноќи

  650 €

  29.07.2017

  9 ноќи

  650 €

  07.08.2017

  9 ноќи

  650 €

  16.08.2017

  9 ноќи

  650 €

  25.08.2017

  9 ноќи

  570 €

   

  Табела бр.3 – вонсезонски цени

   

  Термин

  Ноќевања

  Цена по лице со превоз

  03.09.2017

  7 ноќи

  155 €

  10.09.2017

  7 ноќи

  135 €

  17.09.2017

  7 ноќи

  115 €

  24.09.2017

  7 ноќи

  85 €

  НАПОМЕНИ:


  – ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и БР.3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.
  – ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
  – Во апартманите дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно возрасно на дополнителен кревет – ренџо со доплата од 5евра на ден.
  – Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
  – Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
  – Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
  – Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  – За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
  – Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
  на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
  – Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  – Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.
  – Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
  – Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.
  – Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
  – По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  – Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.


  ПОПУСТ ЗА РАНО БУКИРАЊЕ!!!
  -15% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 28.02.2017

  Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.


  Доплата за превоз:


  – Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
  – деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра
  – Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно