Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „КОSTAS'' – НЕА ПОТИДЕА

  €21,00
  ВИЛАТА “KOSTAS” СЕ НАОЃА ВО НЕА ПОТИДЕА НА САМA ПЛАЖА (ПРВ РЕД) НЕА ПОТИДЕА E ПРВОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ НА ПРВИОТ КРАК – КАСАНДРА ВО ОБЛАСТА ХАЛКИДИКИ. ВИЛАТА KOSTAS ИЗЛЕГУВА НА НАЈУБАВИОТ ДЕЛ ОД ПЛАЖАТА ВО НЕА ПОТИДЕА. НЕА ПОТИДЕА ИМА НАЈШИРОКА ПЛАЖА И НАЈЧИСТО МОРЕ ОБЕЛЕЖАНО СО СИНО ЗНАМЕ ЗА ЧИСТОТАТА НА ВОДАТА. ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА ОДМОР, ПЛИВАЊЕ, ДЕТСКИ ЗАНИМЛИВОСТИ И РЕКРЕАТИВНО-ЗАБАВНИ СОДРЖИНИ. СВЕЖАТА НАЈВКУСНА И РАЗНОЛИЧНА МОРСКА ХРАНА СЕ ИДЕАЛНИОТ ИЗБОР ЗА РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА НЕ САМО ЗА ТУРИСТИТЕ ТУКУ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ. ГОЛЕМ БРОЈ НА ТАВЕРНИ И РЕСТОРАНИ СЕ ЛОЦИРАНИ НА ШЕТАЛИШТЕТО ПРЕПОЗНАТЛИВИ ПО ВКУСОТ И ТРАДИЦИЈАТА ПОВИКУВАЈЌИ ВЕ ЗА ПОВТОРНО ДОАЃАЊЕ.

   

  ЦЕНОВНИК

  Период Ноќевања СТУДИО
  Бр.соба 8
  1/3
  max.3 лица

  СТУДИО

  Бр.соба 2,3

  1/3+1
  max.3 лица+1
  ПОГЛЕД МОРЕ

  ДУПЛЕКС

  Бр.соба 1

  1/2+1/2
  max.4 лица

  17.06 – 24.06 7 249 259 299
  24.06 – 01.07 7 269 279 319
  01.07 – 08.07 7 329 339 379
  08.07 – 15.07 7 339 349 389
  15.07 – 22.07 7 359 369 399
  22.07 – 29.07 7 359 369 399
  29.07 – 05.08 7 359 369 399
  05.08 – 12.08 7 359 369 399
  12.08 – 19.08 7 359 369 399
  19.08 – 26.08 7 339 349 389
  26.08 – 02.09 7 319 329 369
  02.09 – 09.09 7 209 219 259
  09.09 – 16.09 7 169 179 219
  *16.09 – 23.09 7 21 28 35

   

  НАПОМЕНИ:

  • Цените за термините: 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио или дуплекс за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,во дуплексот минимум е  3 лица, трето лице задолжително плаќа  35 € без разлика дали користи превоз или не;
   Четврто лице плаќа  само превоз – доколку користи

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

  КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

  • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
  • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
  • ПОПУСТИТЕ НА ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
  • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
  • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
  • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
  • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;
  • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА
  • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ НАПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈАТА И ИЗНЕСУВА 0.5€ ОД ДЕН АПАРТМАН 

   

   

   

  ЦЕНОВНИК

  Период Ноќевања СТУДИО
  Бр.соба 8
  1/3
  max.3 лица

  СТУДИО

  Бр.соба 2,3

  1/3+1
  max.3 лица+1
  ПОГЛЕД МОРЕ

  ДУПЛЕКС

  Бр.соба 1

  1/2+1/2
  max.4 лица

  17.06 – 24.06 7 249 259 299
  24.06 – 01.07 7 269 279 319
  01.07 – 08.07 7 329 339 379
  08.07 – 15.07 7 339 349 389
  15.07 – 22.07 7 359 369 399
  22.07 – 29.07 7 359 369 399
  29.07 – 05.08 7 359 369 399
  05.08 – 12.08 7 359 369 399
  12.08 – 19.08 7 359 369 399
  19.08 – 26.08 7 339 349 389
  26.08 – 02.09 7 319 329 369
  02.09 – 09.09 7 209 219 259
  09.09 – 16.09 7 169 179 219
  *16.09 – 23.09 7 21 28 35

   

  НАПОМЕНИ:

  • Цените за термините: 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на студио или дуплекс за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,во дуплексот минимум е  3 лица, трето лице задолжително плаќа  35 € без разлика дали користи превоз или не;
   Четврто лице плаќа  само превоз – доколку користи

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  • 35 € за возрасни – повратна карта;
  • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

  КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

  • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
  • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
  • ПОПУСТИТЕ НА ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
  • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
  • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
  • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
  • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;
  • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА
  • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ НАПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈАТА И ИЗНЕСУВА 0.5€ ОД ДЕН АПАРТМАН