Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ЛИДИЈА“ – ПОТИДЕА

  €110,00
  Вила ЛИДИЈА се наоѓа на само 30 м. од песочната плажа во Неа Потидеа. Опкружена е со прекрасен двор и цветна градина. Располага со 1/3 апартмани, и 1/4 и 1/5 дуплекси на првиот и вториот кат. Во сите апартмани и дуплекси спалните соби се физички одделени од кујната. Сите соби се со комплетно опремени кујни, сопствени купатила, ТВ, клима уреди чие користење е вклучено во цената, WI-FI, балкони со поглед на градина.

  ЦЕНОВНИК И УСЛОВИ

   

  ТЕРМИН ОД:

  НОЌИ 1/3 АПП

  1/4 Дуплекс

  1/5 Дуплекс

  19.06

  7 240 260

  330

  26.06

  7 300 320 350
  03.07 7 340 380

  420

  10.07

  7 370 450 490
  17.07 7 370 450

  490

  24.07

  7 370 450 490
  31.07 7 370 450

  490

  07.08

  7 370 450 490
  14.08 7 370 450

  470

  21.08

  7 350 420 440
  28.08 7 270 320

  350

  04.09

  7 190 250 270
  11.09 7 150 220

  240

  18 .09 7 110 140

  160

   

  НАПОМЕНИ:   

  * Цените се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

  * Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

  * Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

  * Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

  * Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

  РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманот.

  ПОПУСТИ:

  * За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

  * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

  УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
  * Уплата 30% од износот на аранжманот
  * Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
  * Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

   

  ПРЕВОЗ:
  * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

  * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

  * 35 € возрасни

  * 25 € деца од 2 – 12 години

  * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

  ЦЕНОВНИК И УСЛОВИ

   

  ТЕРМИН ОД:

  НОЌИ 1/3 АПП

  1/4 Дуплекс

  1/5 Дуплекс

  19.06

  7 240 260

  330

  26.06

  7 300 320 350
  03.07 7 340 380

  420

  10.07

  7 370 450 490
  17.07 7 370 450

  490

  24.07

  7 370 450 490
  31.07 7 370 450

  490

  07.08

  7 370 450 490
  14.08 7 370 450

  470

  21.08

  7 350 420 440
  28.08 7 270 320

  350

  04.09

  7 190 250 270
  11.09 7 150 220

  240

  18 .09 7 110 140

  160

   

  НАПОМЕНИ:   

  * Цените се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

  * Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

  * Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

  * Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

  * Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

  РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманот.

  ПОПУСТИ:

  * За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

  * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

  УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
  * Уплата 30% од износот на аранжманот
  * Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
  * Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

   

  ПРЕВОЗ:
  * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

  * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

  * 35 € возрасни

  * 25 € деца од 2 – 12 години

  * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)