Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „НИКИТИ БЕЈ“ – НИКИТИ

  €213,00
  Никити Беј Апартмани е изградена 2014 год. a сите соби се со нов мебел од 2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голема дворна неорганизирана површина. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости. Локација/ Кординати: 40.222406, 23.660917

  Поаѓање

  МАЈ

  ЈУНИ

  ЈУЛИ

  АВГУСТ

  СЕПТЕМВРИ

  Наем

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  Термин

  23

  30

  6

  13

  20

  27

  4

  11

  18

  25

  1

  8

  15

  22

  29

  5

  12

  19

  STD(1/2+1)/VP

  213

  213

  314

  314

  344

  344

  344

  385

  385

  385

  385

  344

  344

  344

  344

  344

  344

  344

  STD(1/2+1)/ 1KAT

  213

  213

  314

  314

  344

  344

  344

  385

  385

  385

  385

  344

  344

  344

  344

  344

  344

  344

  DBL+SGL+EXB/VP

  239

  239

  352

  352

  385

  385

  385

  429

  429

  429

  429

  385

  385

  385

  385

  385

  385

  385

  DBL+SGL+EXB/1KAT

  239

  239

  352

  352

  385

  385

  385

  429

  429

  429

  429

  385

  385

  385

  385

  385

  385

  385

   20% попуст за резервации до 31.05

  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

  Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  * Сместување во Студио 7 ноќи

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  * Превоз до избраниот објект во Грција.

  * Задолжително патничко осигурување.

  * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

  * Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

  * ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ. 

  * ПЦР тест за Ковид 19 – 1.800 денари (можност за резервација, закажување термин и уплата во агенција)

   

  НАПОМЕНИ:

  – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  – Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

  – Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

  – Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

  – Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

  – Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

  – Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

  – Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

  *** Чекирањето на гостите е во Хотелот Торонеос на рецепција, оттаму се добиваат клучевите од собите за во Вила Никити Беј.

   

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

  – Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

  Поаѓање

  МАЈ

  ЈУНИ

  ЈУЛИ

  АВГУСТ

  СЕПТЕМВРИ

  Наем

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  Термин

  23

  30

  6

  13

  20

  27

  4

  11

  18

  25

  1

  8

  15

  22

  29

  5

  12

  19

  STD(1/2+1)/VP

  213

  213

  314

  314

  344

  344

  344

  385

  385

  385

  385

  344

  344

  344

  344

  344

  344

  344

  STD(1/2+1)/ 1KAT

  213

  213

  314

  314

  344

  344

  344

  385

  385

  385

  385

  344

  344

  344

  344

  344

  344

  344

  DBL+SGL+EXB/VP

  239

  239

  352

  352

  385

  385

  385

  429

  429

  429

  429

  385

  385

  385

  385

  385

  385

  385

  DBL+SGL+EXB/1KAT

  239

  239

  352

  352

  385

  385

  385

  429

  429

  429

  429

  385

  385

  385

  385

  385

  385

  385

   20% попуст за резервации до 31.05

  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

  Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  * Сместување во Студио 7 ноќи

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  * Превоз до избраниот објект во Грција.

  * Задолжително патничко осигурување.

  * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

  * Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

  * ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ. 

  * ПЦР тест за Ковид 19 – 1.800 денари (можност за резервација, закажување термин и уплата во агенција)

   

  НАПОМЕНИ:

  – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  – Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

  – Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

  – Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

  – Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

  – Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

  – Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

  – Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

  *** Чекирањето на гостите е во Хотелот Торонеос на рецепција, оттаму се добиваат клучевите од собите за во Вила Никити Беј.

   

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

  – Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);