Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ALBATROS“ – ЛИМЕНАС

  €110,00
  Вилата Албатрос е една од најубавите вили во главниот град на Тасос – Лименас. Се наоѓа во мирниот дел на градот на 800 метри од центарот и на две минути до модерно уредената плажа пред вилата. Располага со луксузни трокреветни студиа со три стандардни кревети и комплетно опремени кујни. Студиата кои се наоѓаат на приземје имаат сопствено дворче со тревна површина, а тие што се на првиот кат имаат комфорни тераси со делумен или директен поглед на море. Сите студиа се реновирани за 2014 год. и имаат сопствено купатило, ТВ-LCD, клима уреди. Вилата има можност и за бесплатно користење на интернет. На 200 метри од вилата се наоѓа плажата Тарсанас која е исто така уредена и има повеќе содржини.
  <
  Период Бр. на ноќевања  

   

  1/3
  студио

   

   

   

   

  1/4 апп

  со 1 една спална

  26.05-02.06.17 7* 130 140
  02.06-09.06.17 7* 155 175
  09.06-16.06.17 7* 180 200
  16.06-23.06.17 7* 190 220
  23.06-02.07.17 9 445 475
  02.07-11.07.17 9 515 590
  11.07-20.07.17 9 565 630
  20.07-29.07.17 9 565 630
  29.07-07.08.17 9 565 630
  07.08-16.08.17 9 565 630
  16.08-25.08.17 9 515 590
  25.08-01.09.17 7* 190 210
  01.09-08.09.17 7* 175 190
  08.09-15.09.17 7* 155 165
  15.09-22.09.17 7* 115 135
  22.09-29.09.17 7* 110 130

  • Напомена:

   

  • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
  • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
  • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден по студио/апп)
  • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
  • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
  • Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
  • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
  • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со *се намалува за 20€.

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 € деца
  • од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
  <
  Период Бр. на ноќевања  

   

  1/3
  студио

   

   

   

   

  1/4 апп

  со 1 една спална

  26.05-02.06.17 7* 130 140
  02.06-09.06.17 7* 155 175
  09.06-16.06.17 7* 180 200
  16.06-23.06.17 7* 190 220
  23.06-02.07.17 9 445 475
  02.07-11.07.17 9 515 590
  11.07-20.07.17 9 565 630
  20.07-29.07.17 9 565 630
  29.07-07.08.17 9 565 630
  07.08-16.08.17 9 565 630
  16.08-25.08.17 9 515 590
  25.08-01.09.17 7* 190 210
  01.09-08.09.17 7* 175 190
  08.09-15.09.17 7* 155 165
  15.09-22.09.17 7* 115 135
  22.09-29.09.17 7* 110 130

  • Напомена:

   

  • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
  • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
  • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден по студио/апп)
  • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
  • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
  • Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
  • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
  • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со *се намалува за 20€.

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 € деца
  • од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)