Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ARGO“ – НЕА ПОТИДЕА

  €69,00
  ВИЛАТА “ARGO“ СЕ НАОЃА ВО НЕА ПОТИДЕА НА САМАТА ПЛАЖА (ПРВ РЕД).
  НЕА ПОТИДЕА E ПРВОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ НА ПРВИОТ КРАК-КАСАНДРА ВО ОБЛАСТА ХАЛКИДИКИ. АПАРТМАНИТЕ ARGO СЕ ИЗГРАДЕНИ ВО ГРЧКИ СТИЛ И ТРАДИЦИОНАЛНА АРХИТЕКТУРА ОПКРУЖЕНИ СО МНОГУ ДРВЈА И ЗЕЛЕНИЛО.
  СЕКОЈА СОБА ИМА WI FI (БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ)
  НЕА ПОТИДЕА ИМА НАЈШИРОКА ПЛАЖА И НАЈЧИСТО МОРЕ ОБЕЛЕЖАНО СО СИНО ЗНАМЕ ЗА ЧИСТОТАТА НА ВОДАТА. ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА ОДМОР, ПЛИВАЊЕ ДЕТСКИ ЗАНИМЛИВОСТИ И РЕКРЕАТИВНО-ЗАБАВНИ СОДРЖИНИ.
  СВЕЖАТА НАЈВКУСНА И РАЗНОВИДНА МОРСКА ХРАНА СЕ ИДЕАЛНИОТ ИЗБОР ЗА РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА НЕ САМО ЗА ТУРИСТИТЕ ТУКУ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ. ГОЛЕМ БРОЈ НА ТАВЕРНИ И РЕСТОРАНИ СЕ ЛОЦИРАНИ НА ШЕТАЛИШТЕТО ПРЕПОЗНАТЛИВИ ПО ВКУСОТ И ТРАДИЦИЈАТА ПОВИКУВАЈЌИ ВЕ ЗА ПОВТОРНО ДОАЃАЊЕ.

  ПРЕДСЕЗОНА МАЈ – ЈУНИ (ПАКЕТ АРАНЖМАНИ)

   

  Период Ноќевања СТУДИО
  Бр.соба (Б3, Б4)
  1/3
  АПАРТМАН
  Бр.соба (Б7, Б8)
  1/2+1/1
  ДУПЛЕКС
  Бр.соба (Б13)
  1/2+1/2
  21.05 – 28.05 7 69 79 99
  28.05 – 04.06 7 79 89 109
  04.06 – 11.06 7 99 109 119
  11.06 – 18.06 7 129 139 159
  18.06 – 25.06 7 139 149 169
  25.06 – 02.07 7 149 159 179

  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН КОЈ ВКЛУЧУВА: ПРЕВОЗ, СМЕСТУВАЊЕ ВО СТУДИО- АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ;


  – ВО СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС СЕ СМЕСТУВААТ МИНИМУМ 2 ЛИЦА;

  – КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД,САТЕЛИТСКА И WI-FI Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА;


  – ДЕЦА ОД 02 – 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 25 евра);


  – ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ се одбива 10 ЕВРА ПО ЛИЦЕ


  – ТРЕТО и ЧЕТВРТО ВОЗРАСНО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 35 евра)

  СЕЗОНА ЈУЛИ-АВГУСТ

   

  ТЕРМИН НОЌЕВАЊА СТУДИО
  Бр.соба (Б3, Б4)
  1/2+1
  АПАРТМАН
  Бр.соба (Б7, Б8)
  1/2+1/1
  ДУПЛЕКС
  Бр.соба (Б13)
  1/2+1/2
   02.07- 11.07. 9 359 369 389
   11.07-20.07. 9 389 399 449
   20.0729.07. 9 419 429 489
   29.0707.08. 9 429 439 499
   07.0816.08. 9 429 439 499
   16.08-25.08. 9 419 429 459
   25.08–03.09 9 389 399 439

  ЦЕНИ ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ (ЗАКУП НА СТУДИО,АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС):


  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС;


  – КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ И WI-FI Е БЕСПЛАТНО

  СЕПТЕМВРИ (ПАКЕТ АРАНЖМАНИ)

   

  Период Ноќевања СТУДИО
  Бр.соба (Б3, Б4)
  1/2+1
  АПАРТМАН
  Бр.соба (Б7, Б8)
  1/2+1/1
  ДУПЛЕКС
  Бр.соба (Б13)
  1/2+1/2
  03.09 – 10.09 7  109 129 139
  10.09 – 17.09 7 99  109 119
  17.09 – 24.09 7 89  99 109

  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН КОЈ ВКЛУЧУВА: ПРЕВОЗ, СМЕСТУВАЊЕ ВО СТУДИО- АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ;


  – ВО СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС СЕ СМЕСТУВААТ МИНИМУМ 2 ЛИЦА;


  – КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД,САТЕЛИТСКА И WI-FI Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА;


  – ДЕЦА ОД 02 – 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 25 евра);


  – ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ се одбива 10 ЕВРА ПО ЛИЦЕ


  – ТРЕТО и ЧЕТВРТО ВОЗРАСНО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 35 евра)


  ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ !!!


  СТУДИО Б3 (1/3)


  Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.


  СТУДИО Б4 (1/3)

  Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон море. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.


  ДУПЛЕКС Б13 (1/2+1/2)

  Апартманот се наоѓа на приземје. Располага со две двокреветни соби со поединечни кревети. Посебно одвоена модерно опремена кујна. Апартманот е опремен со клима уред, тв плазма 24’’ , WI -FI и купатило со вц. Излегува на сопствен двор.


  АПАРТМАН Б7 (1/2+1/1)

  Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на море. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.


  АПАРТМАН Б8 (1/2+1/1)

  Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на двор. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред, тв плазма 24’’, сателитска антена, WI -FI и купатило со вц.


  НАПОМЕНИ:


  – ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ СЕ ОДБИВА 10€ ОД ЛИЦЕ


  – АКТУЕЛНИТЕ ПОПУСТИ НЕ ВАЖАТ ЗА ДУПЛЕКСИТЕ


  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1е=62 ден.);


  – ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРИОТ АРАНЖМАН;


  – ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;


  – ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТ, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ

   
  – Сместувањето во апартманите е во 14:00 часот на денот на пристигнувањето по локално време

  – Напуштањето на апартманите е во 09:00 часот на денот на заминувањето по локално време

  – За хигиената за време на престојот се грижат самите гости

  САМО АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:

  – Возрасен – 35 евра
  – Деца од 02 – 12 год. – 25 евра
  – Деца до 02 години (Бесплатно не користи седиште)

  GPS координати:

  40.188741, 23.339339

  40°11’19.5″N 23°20’21.6″E

  ПРЕДСЕЗОНА МАЈ – ЈУНИ (ПАКЕТ АРАНЖМАНИ)

   

  Период Ноќевања СТУДИО
  Бр.соба (Б3, Б4)
  1/3
  АПАРТМАН
  Бр.соба (Б7, Б8)
  1/2+1/1
  ДУПЛЕКС
  Бр.соба (Б13)
  1/2+1/2
  21.05 – 28.05 7 69 79 99
  28.05 – 04.06 7 79 89 109
  04.06 – 11.06 7 99 109 119
  11.06 – 18.06 7 129 139 159
  18.06 – 25.06 7 139 149 169
  25.06 – 02.07 7 149 159 179

  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН КОЈ ВКЛУЧУВА: ПРЕВОЗ, СМЕСТУВАЊЕ ВО СТУДИО- АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ;


  – ВО СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС СЕ СМЕСТУВААТ МИНИМУМ 2 ЛИЦА;

  – КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД,САТЕЛИТСКА И WI-FI Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА;


  – ДЕЦА ОД 02 – 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 25 евра);


  – ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ се одбива 10 ЕВРА ПО ЛИЦЕ


  – ТРЕТО и ЧЕТВРТО ВОЗРАСНО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 35 евра)

  СЕЗОНА ЈУЛИ-АВГУСТ

   

  ТЕРМИН НОЌЕВАЊА СТУДИО
  Бр.соба (Б3, Б4)
  1/2+1
  АПАРТМАН
  Бр.соба (Б7, Б8)
  1/2+1/1
  ДУПЛЕКС
  Бр.соба (Б13)
  1/2+1/2
   02.07- 11.07. 9 359 369 389
   11.07-20.07. 9 389 399 449
   20.0729.07. 9 419 429 489
   29.0707.08. 9 429 439 499
   07.0816.08. 9 429 439 499
   16.08-25.08. 9 419 429 459
   25.08–03.09 9 389 399 439

  ЦЕНИ ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ (ЗАКУП НА СТУДИО,АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС):


  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС;


  – КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ И WI-FI Е БЕСПЛАТНО

  СЕПТЕМВРИ (ПАКЕТ АРАНЖМАНИ)

   

  Период Ноќевања СТУДИО
  Бр.соба (Б3, Б4)
  1/2+1
  АПАРТМАН
  Бр.соба (Б7, Б8)
  1/2+1/1
  ДУПЛЕКС
  Бр.соба (Б13)
  1/2+1/2
  03.09 – 10.09 7  109 129 139
  10.09 – 17.09 7 99  109 119
  17.09 – 24.09 7 89  99 109

  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН КОЈ ВКЛУЧУВА: ПРЕВОЗ, СМЕСТУВАЊЕ ВО СТУДИО- АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ;


  – ВО СТУДИО, АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС СЕ СМЕСТУВААТ МИНИМУМ 2 ЛИЦА;


  – КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД,САТЕЛИТСКА И WI-FI Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА;


  – ДЕЦА ОД 02 – 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 25 евра);


  – ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ се одбива 10 ЕВРА ПО ЛИЦЕ


  – ТРЕТО и ЧЕТВРТО ВОЗРАСНО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 35 евра)


  ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ !!!


  СТУДИО Б3 (1/3)


  Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.


  СТУДИО Б4 (1/3)

  Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон море. Студиото е опремено со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.


  ДУПЛЕКС Б13 (1/2+1/2)

  Апартманот се наоѓа на приземје. Располага со две двокреветни соби со поединечни кревети. Посебно одвоена модерно опремена кујна. Апартманот е опремен со клима уред, тв плазма 24’’ , WI -FI и купатило со вц. Излегува на сопствен двор.


  АПАРТМАН Б7 (1/2+1/1)

  Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на море. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред, тв плазма 24’’, WI -FI и купатило со вц.


  АПАРТМАН Б8 (1/2+1/1)

  Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Во едната соба има еден дупол (француски) кревет и се излегува на тераса со поглед на двор. Втората соба има кујна опремена со кујнски инвентар и еден поединечен кревет и излегува на балкон со поглед на шума. Апартманот е опремен со клима уред, тв плазма 24’’, сателитска антена, WI -FI и купатило со вц.


  НАПОМЕНИ:


  – ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ СЕ ОДБИВА 10€ ОД ЛИЦЕ


  – АКТУЕЛНИТЕ ПОПУСТИ НЕ ВАЖАТ ЗА ДУПЛЕКСИТЕ


  – ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1е=62 ден.);


  – ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРИОТ АРАНЖМАН;


  – ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;


  – ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТ, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ

   
  – Сместувањето во апартманите е во 14:00 часот на денот на пристигнувањето по локално време

  – Напуштањето на апартманите е во 09:00 часот на денот на заминувањето по локално време

  – За хигиената за време на престојот се грижат самите гости

  САМО АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:

  – Возрасен – 35 евра
  – Деца од 02 – 12 год. – 25 евра
  – Деца до 02 години (Бесплатно не користи седиште)

  GPS координати:

  40.188741, 23.339339

  40°11’19.5″N 23°20’21.6″E