Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „CORFU“ – НЕА ФЛОГИТА

  €50,00
  НЕА ФЛОГИТА, туристичко место,на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики. Се издвојува со нај долгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе Ви ги исполнат деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење ве пресретнува н градот Неа Мудања еден од најголемите градови во областа Халкидики.
  Вила “CORFU” е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси
  Термини 1/4 студио и апартман 1/5 апартман Бр. ноќевања
  20/05- 27/05 50€  50€  7*
  27/05- 03/06 50€  50€  7*
  03/06- 10/06 109€  119€  7*
  10/06 17/06 119€  139€  7*
  17/06- 24/06 139€  159€  7*
  24/06- 01/07 159€  179€  7*
  01/07- 08/07 350€  360€  7
  08/07- 15/07 390€  410€  7
  15/07- 22/07 420€  440€  7
  22/07- 29/07 420€  440€  7
  29/07- 05/08 420€  440€  7
  05/08 12/08 420€  440€  7
  12/08- 19/08 380€  390€  7
  19/08- 26/08 350€  360€ 
  26/08 02/09 129€  139€  7*
  02/09- 09/09 109€  119€  7*
  09/09- 16/09 99€  99€  7*
  16/09- 23/09 79€  79€  7*

  – Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лицаво студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

  – Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.


  – Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.


  – За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.


  – Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.


  – Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.


  – Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.


  – Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.


  – При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.


  По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.


  – Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.


  Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.


  Цена на превоз на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:


  возрасни: 35 €
  деца од 2 до 12 години: 25 €
  деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

  Термини 1/4 студио и апартман 1/5 апартман Бр. ноќевања
  20/05- 27/05 50€  50€  7*
  27/05- 03/06 50€  50€  7*
  03/06- 10/06 109€  119€  7*
  10/06 17/06 119€  139€  7*
  17/06- 24/06 139€  159€  7*
  24/06- 01/07 159€  179€  7*
  01/07- 08/07 350€  360€  7
  08/07- 15/07 390€  410€  7
  15/07- 22/07 420€  440€  7
  22/07- 29/07 420€  440€  7
  29/07- 05/08 420€  440€  7
  05/08 12/08 420€  440€  7
  12/08- 19/08 380€  390€  7
  19/08- 26/08 350€  360€ 
  26/08 02/09 129€  139€  7*
  02/09- 09/09 109€  119€  7*
  09/09- 16/09 99€  99€  7*
  16/09- 23/09 79€  79€  7*

  – Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лицаво студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

  – Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.


  – Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.


  – За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.


  – Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.


  – Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.


  – Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.


  – Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.


  – При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.


  По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.


  – Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.


  Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.


  Цена на превоз на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:


  возрасни: 35 €
  деца од 2 до 12 години: 25 €
  деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)