Понуди
  Filters
  Пребарување

  АПАРТ ХОТЕЛ „GOLDEN BAY“ – ПЕФКОХОРИ

  €170,00
  Апарт хотел ГОЛДЕН БЕЈ е хотел од апартмански тип на база полупансион, кој се наоѓа во еден од најекслкузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти на околу 80 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, на околу 700 метри од Пефкохори. Располага со четворокреветни (кујна со кауч на спуштање и спална соба со брачен кревет) и петокреветни апартмани (кујна со кауч на спуштање и ееден единечен кревет и спална соба со брачен кревет). Апартманите се на високо приземје со поглед на базен. Во апартамните нема можност за готвење!!! Комплексот располага убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот. Секој апартман располага со балкон, решо, фрижидер, бања, ТВ, клима (се наплаќа 5 евра на лице место доколку се користи) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок. Доручекот ќе биде послужен на база шведска маса, а вечерата ке биде по избор од 3 јадења.
   

    Термин

      Ноќевања                         

    1/4 АПП и  1/5     АПП 

  26.05.2019  

             7  полупансиони   

    200 €

  02.06.2019

           7  полупансиони

    230 €

  09.06.2019

           7  полупансиони

    260 €

  16.06.2019

           7  полупансиони

    280 €

  23.06.2019

            7  полупансиони

    300 €

  30.06.2019

           7  полупансиони

    330 €

  07.07.2019

           7  полупансиони

    350 €

  14.07.2019

           7  полупансиони

    380 €

  21.07.2019

           7 полупансиони

    380 €

  28.07.2019

            7  полупансиони

    380 €

  04.08.2019

           7  полупансиони

    380 €

  11.08.2019

           7  полупансиони

    380 €

  18.08.2019

           7  полупансиони

    350 €

  25.08.201

            7  полупансиони

    300 

  01.09.2019

            7  полупансиони

    270 

  08.09.2019

            7  полупансиони

    230 

  15.09.2019

            7  полупансиони

    200 

  22.09.2019

            7  полупансиони

    170 

   

  НАПОМЕНИ:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА се дадени по лице на база полупансион (доручек и вечера) за минимум 2 лица!!!
  • УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:
  • За 1 и 2 дете од 0-13.99 г. БЕСПЛАТНО
  • За 3-то и 4то возрасно лице и 14+г. 50% ПОПУСТ
  • Трето и четврто дете доплаќа 30 евра на ден!!!
  • 4-та возрасно лице во 1/4 апп и 5-то возрасно лице во 1/5 апп. плаќа 40 евра на ден!!!
  • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на креветии тоа: во 1/4 апп (2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни) во 1/5 апп (2 или 3 возрасни и 2 деца или 4 возрасни).
  • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
  • Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Нехар Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
  • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ Нехар Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

                                                                    

  • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
  • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно

   

   

   

   

    Термин

      Ноќевања                         

    1/4 АПП и  1/5     АПП 

  26.05.2019  

             7  полупансиони   

    200 €

  02.06.2019

           7  полупансиони

    230 €

  09.06.2019

           7  полупансиони

    260 €

  16.06.2019

           7  полупансиони

    280 €

  23.06.2019

            7  полупансиони

    300 €

  30.06.2019

           7  полупансиони

    330 €

  07.07.2019

           7  полупансиони

    350 €

  14.07.2019

           7  полупансиони

    380 €

  21.07.2019

           7 полупансиони

    380 €

  28.07.2019

            7  полупансиони

    380 €

  04.08.2019

           7  полупансиони

    380 €

  11.08.2019

           7  полупансиони

    380 €

  18.08.2019

           7  полупансиони

    350 €

  25.08.201

            7  полупансиони

    300 

  01.09.2019

            7  полупансиони

    270 

  08.09.2019

            7  полупансиони

    230 

  15.09.2019

            7  полупансиони

    200 

  22.09.2019

            7  полупансиони

    170 

   

  НАПОМЕНИ:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА се дадени по лице на база полупансион (доручек и вечера) за минимум 2 лица!!!
  • УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:
  • За 1 и 2 дете од 0-13.99 г. БЕСПЛАТНО
  • За 3-то и 4то возрасно лице и 14+г. 50% ПОПУСТ
  • Трето и четврто дете доплаќа 30 евра на ден!!!
  • 4-та возрасно лице во 1/4 апп и 5-то возрасно лице во 1/5 апп. плаќа 40 евра на ден!!!
  • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на креветии тоа: во 1/4 апп (2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни) во 1/5 апп (2 или 3 возрасни и 2 деца или 4 возрасни).
  • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
  • Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Нехар Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
  • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ Нехар Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

                                                                    

  • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
  • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно

   

   

   

  Ознаки за производ