Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА ” LAZAROS HOUSE ” СКИЈАТОС

  €99,00
  Можност за доплата на трансфер до плажи за 7 дена – 20 евра ( вила – плажа – вила)
  Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
  Се наоѓа во градот Скијатос оддалечена на 300 метри од самиот центар и улицата Papadiamantis исто толку и од плажата Megali Ammos. Секое студио поседува чајна кујна, две или три стандардни легла, клима (вклучена во цената), купатило, ТВ, тераса и Wi-Fi. Собите на призмје излегуваат во дворот на вилата (поплочен и уреден дел), а собите на прв и втор спрат имаат тераси и сите се со прекрасен панорамски поглед на градот и морето. Вилата е одличен избор за оние кои сакаат да се во близина на сите дневни и ноќни случувања, а сепак настрана од гужвите.

  Период

  Бр. на ноќевања/ цена по лице

   

  1/2
  студио

   

  1/3

  студио

  01.06-08.06.17

  7*

  119

  119

  08.06-15.06.17

  7*

  139

  139

  15.06-22.06.17

  7*

  159

  159

  22.06-29.06.17

  7*

  189

  189

  29.06-06.07.17

  7*

  219

  219

  06.07-13.07.17

  7*

  219

  219

  13.07-20.07.17

  7*

  259

  259

  20.07-27.07.17

  7*

  269

  269

  27.07-03.08.17

  7*

  269

  269

  03.08-10.08.17

  7*

  229

  229

  10.08-17.08.17

  7*

  229

  229

  17.08-24.08.17

  7*

  259

  259

  24.08-30.08.17

  7*

  209

  209

  31.08-07.09.17

  7*

  199

  199

  07.09-14.09.17

  7*

  169

  169

  14.09-21.09.17

  7*

  119

  119

  21.09-28.09.17

  7*

  99

  99

  Напомена:

  • Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелатаr
  • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
  • Трет возрасен плаќа 70% од цената
  • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
  • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
  • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
  • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време, а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари

   

  Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 110€
  • деца до 12 години: 65€
  • Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиатос
   Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

   


  Период

  Бр. на ноќевања/ цена по лице

   

  1/2
  студио

   

  1/3

  студио

  01.06-08.06.17

  7*

  119

  119

  08.06-15.06.17

  7*

  139

  139

  15.06-22.06.17

  7*

  159

  159

  22.06-29.06.17

  7*

  189

  189

  29.06-06.07.17

  7*

  219

  219

  06.07-13.07.17

  7*

  219

  219

  13.07-20.07.17

  7*

  259

  259

  20.07-27.07.17

  7*

  269

  269

  27.07-03.08.17

  7*

  269

  269

  03.08-10.08.17

  7*

  229

  229

  10.08-17.08.17

  7*

  229

  229

  17.08-24.08.17

  7*

  259

  259

  24.08-30.08.17

  7*

  209

  209

  31.08-07.09.17

  7*

  199

  199

  07.09-14.09.17

  7*

  169

  169

  14.09-21.09.17

  7*

  119

  119

  21.09-28.09.17

  7*

  99

  99

  Напомена:

  • Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелатаr
  • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
  • Трет возрасен плаќа 70% од цената
  • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
  • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
  • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
  • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време, а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари

   

  Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 110€
  • деца до 12 години: 65€
  • Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиатос
   Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.