Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА ” PAVLOS MARIA ” СКИЈАТОС

  €99,00
  Можност за доплата на трансфер до плажи за 7 дена – 20 евра ( вила – плажа – вила)
  Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
  Се наоѓа во градот Скиатос оддалечена 500 метри од самиот центар, на 50 метри од море и на 1км до туристичката атракција Xanemos beach. Вилата има базен и прекрасно уреден двор. Секое студио поседува чајна кујна, две стандрадни легла, клима (во цена), купатило со туш кабина, фен, ТВ, тераса. Wi–Fi – бесплатно, миленичиња се дозволени но исклучиво со претходна најава и потврда од вилата, бар на базен кој е на располагање на гостите. Бесплатен паркинг има во близина на вилата.

  Период

  Бр. на ноќевања/цена по лице

   

  1/2
  студио

   

   

  01.06-08.06.17

  7*

  139

  08.06-15.06.17

  7*

  159

  15.06-22.06.17

  7*

  189

  22.06-29.06.17

  7*

  229

  29.06-06.07.17

  7*

  239

  06.07-13.07.17

  7*

  239

  13.07-20.07.17

  7*

  269

  20.07-27.07.17

  7*

  279

  27.07-03.08.17

  7*

  289

  03.08-10.08.17

  7*

  289

  10.08-17.08.17

  7*

  289

  17.08-24.08.17

  7*

  279

  24.08-30.08.17

  7*

  249

  31.08-07.09.17

  7*

  209

  07.09-14.09.17

  7*

  179

  14.09-21.09.17

  7*

  149

  21.09-28.09.17

  7*

  109

  Напомена:

  • Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
  • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
  • Трет возрасен плаќа 70% од цената
  • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
  • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
  • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
  • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.


  Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 110€
  • деца до 12 години: 65€

  Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиатос

   

  Период

  Бр. на ноќевања/цена по лице

   

  1/2
  студио

   

   

  01.06-08.06.17

  7*

  139

  08.06-15.06.17

  7*

  159

  15.06-22.06.17

  7*

  189

  22.06-29.06.17

  7*

  229

  29.06-06.07.17

  7*

  239

  06.07-13.07.17

  7*

  239

  13.07-20.07.17

  7*

  269

  20.07-27.07.17

  7*

  279

  27.07-03.08.17

  7*

  289

  03.08-10.08.17

  7*

  289

  10.08-17.08.17

  7*

  289

  17.08-24.08.17

  7*

  279

  24.08-30.08.17

  7*

  249

  31.08-07.09.17

  7*

  209

  07.09-14.09.17

  7*

  179

  14.09-21.09.17

  7*

  149

  21.09-28.09.17

  7*

  109

  Напомена:

  • Поаѓањето е еден ден пред датумот назначен во табелата, а влез во собите и почеток на аранжманот се смета датумот во табелата
  • Смените се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз, повратна траект карта и трансфер траект – вила – траект
  • Трет возрасен плаќа 70% од цената
  • Дете до 11,99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (попустот важи за сместување со мин. 2 лица во соба)
  • За сопствен превоз се одбива 45€ за возрасни и 25€ за деца до 12 години
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
  • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
  • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време.
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.


  Цената само за превоз на релација Скопје – Скиатос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 110€
  • деца до 12 години: 65€

  Согласно времето на поаѓање на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на поаѓањето од Скопје и од Скиатос