Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „PRASSAS“ – НЕА ПОТИДЕА

  €35,00
  На сама плажа ВИЛАТА “PRASSAS” се наоѓа во Неа Потидеа на сама плажа (прв ред). НЕА ПОТИДЕА е првото летувалиште на првиот крак – Касандра во областа Халкидики. Вилата PRASSAS излегува на најубавиот дел од плажата во Неа Потидеа. НЕА ПОТИДЕА има најширока плажа и најчисто море обележано со сино знаме за чистотата на водата,идеално место за одмор,пливање,детски занимливости и рекреативно – забавни содржини. Сважата највкусна и разнолична морска храна се идеалниот избор за ручек или вечера не само за туристите туку у за локалните жители.Голем број на таверни и ресторани се лоцирани на шеталиштето препознатливи по вкусот и традицијата повикувајќи ве за повторно доаѓање.

   

      Период Ноќевања АПАРТМАН
  Бр.соба
  1/3
  max.3 лица
  17.06 – 24.06 7 299
  24.06 – 01.07 7 319
  01.07 – 08.07 7 379
  08.07 – 15.07 7 389
  15.07 – 22.07 7 399
  22.07 – 29.07 7 399
  29.07 – 05.08 7 399
  05.08 – 12.08 7 399
  12.08 – 19.08 7 399
  19.08 – 26.08 7 389
  26.08 – 02.09 7 369
  02.09 – 09.09 7 259
  09.09 – 16.09 7 219
  *16.09 – 23.09 7 35

   

  Цените за термините: 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на апартман  за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,трето лице бесплатно доколку не користи превоз.

   

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  35 € за возрасни – повратна карта;

  25€ за деца до 12 години – повратна карта;

  Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

   

  КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

  • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
  • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
  • ПОПУСТИТЕ НА ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
  • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
  • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
  • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
  • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;
  • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА
  • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ НАПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈАТА И ИЗНЕСУВА 0.5€ ОД ДЕН АПАРТМАН 

   

   

   

      Период Ноќевања АПАРТМАН
  Бр.соба
  1/3
  max.3 лица
  17.06 – 24.06 7 299
  24.06 – 01.07 7 319
  01.07 – 08.07 7 379
  08.07 – 15.07 7 389
  15.07 – 22.07 7 399
  22.07 – 29.07 7 399
  29.07 – 05.08 7 399
  05.08 – 12.08 7 399
  12.08 – 19.08 7 399
  19.08 – 26.08 7 389
  26.08 – 02.09 7 369
  02.09 – 09.09 7 259
  09.09 – 16.09 7 219
  *16.09 – 23.09 7 35

   

  Цените за термините: 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на апартман  за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,трето лице бесплатно доколку не користи превоз.

   

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

  35 € за возрасни – повратна карта;

  25€ за деца до 12 години – повратна карта;

  Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

   

  КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

  • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
  • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
  • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
  • КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;
  • ПОПУСТИТЕ НА ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;
  • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
  • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
  • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
  • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;
  • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА
  • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ НАПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈАТА И ИЗНЕСУВА 0.5€ ОД ДЕН АПАРТМАН