Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Карневал во Ница

  €189,00
  Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови... Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот... Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот... Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег - најпрестижната ривиера на Медитеранот, која е створена да ги заведе очите, умот и фантазијата...

  Термин: 28 Февуари  - 05 Март

  1 ДЕН 28.02 СКОПЈЕ - НИЦА:

   Поаѓање во 16:00 часот од паркингот спроти Холидеј Ин. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

  2 ДЕН 01.03 НИЦА :

  Пристигнување во Ница во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за одмор. Во вечерните часови одиме на прошека низ стариот дел на Ница: Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата...   Ноќевање.

  03 ДЕН 02.03 НИЦА –  СЕН ТРОПЕ - КАН :

  Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Сент Тропез и гламурозниот Кан. Сент Тропез – најидиличното место на Азурниот Брег, марина со луксузни јахти, старата полициска станица на инспекторот Жак Клузо, познати кафулиња како кафулето на познатите глумци – Café Senequer. Пробајте го познатиот колач Tarte Tropezienne... Слободно време за прошетки низ стариот град. Продолжуваме кон Кан. Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, Марината. Посета на стариот дел на градот, тврдината и црквата Notre Dame De Esperance. Слободно време за индивидуални прошетки.  Враќање во Ница во попладневните часови. Слободно време. Ноќевање.

  04 ДЕН 03.03 НИЦА

  Појадок. Слободно претпладне за индивидуални активности.  Во 14 30ч. следење на карневалската поворка CARNIVALFLOWER PARADE.  Овој настан е единствен во светот и меѓу најпознатите на француската ривиера. Од секоја платформа, костумираните модели фрлаат до 100.000 цвеќиња кон гледачите... Слободно време за индивидуални прошетки и активности. Во 21ч. можност да го проследите спектакуларното затварање на карневалот со претставата на спалување на кралот на карневалот , и големиот огномет кој се пресликува во водите на заливот на ангелите  Ноќевање.

  5 ДЕН  04.03 НИЦА – МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО- СКОПЈЕ:  

  Одјавување од хотел. Предлагаме факултативна посета на Монако и Монте Карло со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, егзотичните градини... продолжуваме по патеката на F1, посета на Монте Карло со познатите коцкарници...   Поаѓање за Скопје во вечерните часови. Патот продолжува преку Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

  06 ДЕН 05.03 СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ189€/ 11.720 денари

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

  • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
  • Сместување во Ница во хотел  3* на база 3 ноќевања со појадок,
  • Разглед на Ница
  • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување 190 мкд,
  • Влезница за  две карневалски паради (на стоење во зона Б) -  (20€)
  • Излет Кан И Ст. Тропе (30€)
  • Посета на Ез, Монако и Монте Карло (20€)
  • Туристичка такса во Ница (2€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
  • Влезници за културно историски споменици, музеи.
  • Билети за јавен превоз
  • Доплата за еднокреветна соба 4.400 ден

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди сатница на поаѓање.

   

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk

  Термин: 28 Февуари  - 05 Март

  1 ДЕН 28.02 СКОПЈЕ - НИЦА:

   Поаѓање во 16:00 часот од паркингот спроти Холидеј Ин. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

  2 ДЕН 01.03 НИЦА :

  Пристигнување во Ница во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за одмор. Во вечерните часови одиме на прошека низ стариот дел на Ница: Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата...   Ноќевање.

  03 ДЕН 02.03 НИЦА –  СЕН ТРОПЕ - КАН :

  Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Сент Тропез и гламурозниот Кан. Сент Тропез – најидиличното место на Азурниот Брег, марина со луксузни јахти, старата полициска станица на инспекторот Жак Клузо, познати кафулиња како кафулето на познатите глумци – Café Senequer. Пробајте го познатиот колач Tarte Tropezienne... Слободно време за прошетки низ стариот град. Продолжуваме кон Кан. Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, Марината. Посета на стариот дел на градот, тврдината и црквата Notre Dame De Esperance. Слободно време за индивидуални прошетки.  Враќање во Ница во попладневните часови. Слободно време. Ноќевање.

  04 ДЕН 03.03 НИЦА

  Појадок. Слободно претпладне за индивидуални активности.  Во 14 30ч. следење на карневалската поворка CARNIVALFLOWER PARADE.  Овој настан е единствен во светот и меѓу најпознатите на француската ривиера. Од секоја платформа, костумираните модели фрлаат до 100.000 цвеќиња кон гледачите... Слободно време за индивидуални прошетки и активности. Во 21ч. можност да го проследите спектакуларното затварање на карневалот со претставата на спалување на кралот на карневалот , и големиот огномет кој се пресликува во водите на заливот на ангелите  Ноќевање.

  5 ДЕН  04.03 НИЦА – МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО- СКОПЈЕ:  

  Одјавување од хотел. Предлагаме факултативна посета на Монако и Монте Карло со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, егзотичните градини... продолжуваме по патеката на F1, посета на Монте Карло со познатите коцкарници...   Поаѓање за Скопје во вечерните часови. Патот продолжува преку Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

  06 ДЕН 05.03 СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ189€/ 11.720 денари

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

  • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
  • Сместување во Ница во хотел  3* на база 3 ноќевања со појадок,
  • Разглед на Ница
  • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување 190 мкд,
  • Влезница за  две карневалски паради (на стоење во зона Б) -  (20€)
  • Излет Кан И Ст. Тропе (30€)
  • Посета на Ез, Монако и Монте Карло (20€)
  • Туристичка такса во Ница (2€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
  • Влезници за културно историски споменици, музеи.
  • Билети за јавен превоз
  • Доплата за еднокреветна соба 4.400 ден

  НАПОМЕНИ:

  •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Попустите не се комбинираат
  •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
  • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди сатница на поаѓање.

   

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724

  e-mail: info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mk