Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  „Конак“ – Попова Шапка

  €0,00
  „Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект со традиционален изглед. Сместен на Шар Планина, во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба, релативно блиску до Тетово (18 километри) и 55 километри од Скопје, главниот град на Република Македонија, го прави достапен да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона. Особено задоволство ќе Ви пружи ентериерот на објектот, комбинација на дрво и камен со камин и отворен поглед на скијачките терени. На платото пред објектот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број сончеви денови кои се главна одлика на скијачкиот центар Попова Шапка. 5 ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ГО ПОСЕТИТЕ „КОНАК“ - ПОПОВА ШАПКА Најдобро оценето сместување на Попова Шапка Лоцирано на самите скијачки терени Идеално место за одмор, релаксација и рекреација Одлична услуга, прекрасен амбиент, традиционална кујна 365 дена, тука за Вас

  ПОПОВА ШАПКА

  Хотел КОНАК 4*  

  Цени валидни од 01.10.2020-31.03.2021

  Период на престој

  Цена за 1 НП

  Октомври 2020

  750 ден.

  Ноември 2020

  800 ден.

  Декември 2020

  1.200 ден

  Јануари 2021

  1.300 ден.

  Февруари 2021

  1.200 ден.

  Март 2021

  1.200 ден.

   

  Дадените цени се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Појадок
  • Користење на сауна
  • Интернет
  • Паркинг
  • Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. со 2 возрасни - 50% попуст
  •  
  • Доплата за туристичка такса - 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

   

  Нова Година 2021

   

  Цени валидни за период на престој :
  30.12.2021-02.01.2021

   

  Пакет

  Цена :

  3 ноќевања

  4.050 ден.

  4 ноќевања

  1. 400 ден.

   

  Дадените цени се по лице за 3 или 4 ноќевања и вклучуваат :

  • Ноќевање со појадок
  • Користење на сауна
  • Интернет, паркинг

   

  • Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. со 2 возрасни -  50% попуст

   

  Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

  ПОПОВА ШАПКА

  Хотел КОНАК 4*  

  Цени валидни од 01.10.2020-31.03.2021

  Период на престој

  Цена за 1 НП

  Октомври 2020

  750 ден.

  Ноември 2020

  800 ден.

  Декември 2020

  1.200 ден

  Јануари 2021

  1.300 ден.

  Февруари 2021

  1.200 ден.

  Март 2021

  1.200 ден.

   

  Дадените цени се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Појадок
  • Користење на сауна
  • Интернет
  • Паркинг
  • Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. со 2 возрасни - 50% попуст
  •  
  • Доплата за туристичка такса - 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

   

  Нова Година 2021

   

  Цени валидни за период на престој :
  30.12.2021-02.01.2021

   

  Пакет

  Цена :

  3 ноќевања

  4.050 ден.

  4 ноќевања

  1. 400 ден.

   

  Дадените цени се по лице за 3 или 4 ноќевања и вклучуваат :

  • Ноќевање со појадок
  • Користење на сауна
  • Интернет, паркинг

   

  • Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. со 2 возрасни -  50% попуст

   

  Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

  Ознаки за производ