Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Лутраки - 2НП Нова Година 2019

  €95,00
  На 100 км од Солун во зелената шума на планината Ворас(Кајмакчалан) и реката Термопотамос (Топла река) се наоѓаат природните топли извори на Лутраки (Пожар – Аридеа).Лутраки е една од најпознатите терапевтски бањи во Грција со термална вода која извира од утробата на земјата и преставува вистинско чудо на природата. Овие природни извори се во можност да ви дадат многу позитивни емоции, релаксација и можат да ви користат многу за вашето здравје.Самите бањи (грч. Θερμες) односно природните извори имаат два базенти, од кои едниот е природен со свој водопад поделен во два дела со топла и ладна вода.Водата пага од повисоко со што ви нуди одлична масажа на вашето тело.Температурата на водата изнесува 38 степени. Водите се лековити и се препорачуваат за болни од реума, ишијас, бронхит, нервоза, дерматолошки и гинеколошки проблеми, како и циркулативни и респираторни нарушувања...

  1 ден.Скопје – Гевгелија – Лутраки 30.12.2018 (Недела)
  Состанок на групата во договорено време и место. Поаѓање кон Лутраки, со попатни паузи. Преку граничен премин Богордица, продолжуваме кон Јаница (Γιαννιτσά). Кратка пауза и можност за посета на Супермаркетот Лидл и Џамбо во Јаница. Патот води кон Аридеа. Пристигнување во Лутраки (Пожар). Сместување во хотел или апартман. Слободно време за одмор од патувањето и можност за уживање покрај топлината на камините кои им даваат посебна убавина на објектите. Можност за организирање предновогодишна забава со вечера во некоја од локалните таверни. Ноќевање.

  2 ден. Лутраки 31.01.2019 (Понеделник)
  Појадок. Организирана посета на термалните бањи „Лутра“. Слободно време за шопинг на пазарот пред бањите кој нуди домашно приготвени производи, користење на внатрешните базени со топла термална вода и прекрасна можност на отворено да се релаксирате во минералната вода со температура од 37 степени. (задолжително понесете костим за капење и пешкир). Cлободно попладне за прошетка низ Лутраки. Дочек на Нова година со Свечена вечера во таверна со македонска и грчка музика. После полноќ забавата продолжува во дискотеката Потос до раните утрински часови. Ноќевање.

  3 ден.Лутраки – Воден – Гевгелија – Скопје 01,01,2019 (Вторник)
  Појадок. Во претпладневните часови поаѓање за Воден, посета на градот и водопадите. Во доцните попладневни часови поаѓање кон Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

  App. Pozaritis

  Приватни апартмани

  2 нокевања, појадок, превоз , Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 95 евра = 5890 денари

  App. Imeros

  Приватни апартмани

  2 нокевања, превоз ,

  Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 95 евра = 5890 денари

  Hotel Drosia

          www.drosia

  hotel.gr

  2 нокевања, појадок, превоз , Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 120 евра = 7440 денари

  Hotel Paladium

       www.palladium

             hotel.gr

  2 нокевања, појадок, превоз , Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 120 евра = 7440 денари

  Hotel Astеras

          www.hotel-

         asteras.com/

  2 нокевања, појадок, превоз , Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 130 евра = 8060 денари

   

  Цената е по лице и вклучува:

  Превоз на наведената релација (Скопје – Гевгелија – Лутраки и обратно)

  Сместување во апартмани Pozaritis, Imeros(oпремени со кујна, купатило, ТВ и централно греење/парно)
  Сместување во хотели Drosia 3*, Paladium 3*, Asteras 3*
  Богата свечена Новогодишна вечера во таверна „Panteon“
  Организација на патувањето и тур.придружник
  Патничко осигурување


  Цената не вклучува:
  Користење на базените 2 eur и бањите 3 eur со топла термална вода 38 степени
  Услови за деца: до 3год бесплатно(во заеднички кревет со две возрасни лица), деца од 3 до
  12год. плаќаат 50 % од аранжманот(користат седиште во автобусот, сопствен кревет и Н.Г
  вечера)


  Општи напомени:
  За користење на сопствен превоз цената на аранжманот се намалува за 10 eur
  30% аконтација при резервација, остатокот од 70% до 7 дена пред почетокот на користење на

  аранжманот. Плаќањето може да биде во готово или со платежни картички (VISA, MASTER, MAESTRO)
  Цените на аранжманот се дадени во еur за уплата во ден. противредност по курс
  1 евро = 62мкд.

   

  1 ден.Скопје – Гевгелија – Лутраки 30.12.2018 (Недела)
  Состанок на групата во договорено време и место. Поаѓање кон Лутраки, со попатни паузи. Преку граничен премин Богордица, продолжуваме кон Јаница (Γιαννιτσά). Кратка пауза и можност за посета на Супермаркетот Лидл и Џамбо во Јаница. Патот води кон Аридеа. Пристигнување во Лутраки (Пожар). Сместување во хотел или апартман. Слободно време за одмор од патувањето и можност за уживање покрај топлината на камините кои им даваат посебна убавина на објектите. Можност за организирање предновогодишна забава со вечера во некоја од локалните таверни. Ноќевање.

  2 ден. Лутраки 31.01.2019 (Понеделник)
  Појадок. Организирана посета на термалните бањи „Лутра“. Слободно време за шопинг на пазарот пред бањите кој нуди домашно приготвени производи, користење на внатрешните базени со топла термална вода и прекрасна можност на отворено да се релаксирате во минералната вода со температура од 37 степени. (задолжително понесете костим за капење и пешкир). Cлободно попладне за прошетка низ Лутраки. Дочек на Нова година со Свечена вечера во таверна со македонска и грчка музика. После полноќ забавата продолжува во дискотеката Потос до раните утрински часови. Ноќевање.

  3 ден.Лутраки – Воден – Гевгелија – Скопје 01,01,2019 (Вторник)
  Појадок. Во претпладневните часови поаѓање за Воден, посета на градот и водопадите. Во доцните попладневни часови поаѓање кон Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

  App. Pozaritis

  Приватни апартмани

  2 нокевања, појадок, превоз , Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 95 евра = 5890 денари

  App. Imeros

  Приватни апартмани

  2 нокевања, превоз ,

  Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 95 евра = 5890 денари

  Hotel Drosia

          www.drosia

  hotel.gr

  2 нокевања, појадок, превоз , Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 120 евра = 7440 денари

  Hotel Paladium

       www.palladium

             hotel.gr

  2 нокевања, појадок, превоз , Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 120 евра = 7440 денари

  Hotel Astеras

          www.hotel-

         asteras.com/

  2 нокевања, појадок, превоз , Свечена Новогодишна вечера

  Цена: 130 евра = 8060 денари

   

  Цената е по лице и вклучува:

  Превоз на наведената релација (Скопје – Гевгелија – Лутраки и обратно)

  Сместување во апартмани Pozaritis, Imeros(oпремени со кујна, купатило, ТВ и централно греење/парно)
  Сместување во хотели Drosia 3*, Paladium 3*, Asteras 3*
  Богата свечена Новогодишна вечера во таверна „Panteon“
  Организација на патувањето и тур.придружник
  Патничко осигурување


  Цената не вклучува:
  Користење на базените 2 eur и бањите 3 eur со топла термална вода 38 степени
  Услови за деца: до 3год бесплатно(во заеднички кревет со две возрасни лица), деца од 3 до
  12год. плаќаат 50 % од аранжманот(користат седиште во автобусот, сопствен кревет и Н.Г
  вечера)


  Општи напомени:
  За користење на сопствен превоз цената на аранжманот се намалува за 10 eur
  30% аконтација при резервација, остатокот од 70% до 7 дена пред почетокот на користење на

  аранжманот. Плаќањето може да биде во готово или со платежни картички (VISA, MASTER, MAESTRO)
  Цените на аранжманот се дадени во еur за уплата во ден. противредност по курс
  1 евро = 62мкд.