Понуди
  Filters
  Пребарување

  МАЛДИВИ ЛЕТО 2018

  €1299,00
  Рајскиархипелагодоколу 1190 острови, групирани во атоли кои како прстени се расфрлени низ Индискиот океан, со највисока надморска височина од 1.5m, податок кој сигурно ќе Ве эачуди. Но, коралните гребени кои ги опкружуваат овие острови го смируваат океанот и ги чуваат островите и нивните жители со векови.Острови со бел корален песок, кокосови палми, изобилие од тропски растенија, како и прекрасен и необичен подводен свет. Места кои се одликуваат со својата единственост и кои никогаш повторно нема да гинајдете… тоа сетокму овие рајски Малдивски Острови. Местоположбата, морето, ветерот и сонцето заедно формираат идеални услови за престој.Температурата се движи од 23 до 32 степени, но умерениот ветер кој постојан одува го прави престојот на островите пријатен.Островите се населени повеќе од 2500 години.Моментално на островите живеат околу 390.000 жители, од кој повеќето се населени во главниот град Мале.


  Програма на патување:

  1 ден: Полетување од Скопје во 12:15 часот со летот на Qatar Airways кон Доха, каде се пристигнува истиот ден во 18:15 часот локално време.

  2 ден: Лет од Доха кон Мале во 02:25 часот. Пристигнување на Мале во 09:00 часот наутро. Пречек од страна на локален партнер и организиран трансфер до избраниот остров хотел. Сместување во соба. Ноќевање.

  3-10 ден: Престој во некој од понудените хотели на база избраната пансионска услуга. Слободно време за одмор, релаксација и уживање на некој од овие рајски острови. Ноќевање.

  11 ден: Појадок и одјавување на собата. Организиран трансфер од хотелот до аеродромот во Мале. Лет од Мале за Доха во 20:20 часот локално малдивско време. Пристигнување во Доха во 22:55 часот.

  12 ден: Лет од Доха за Скопје во 06:50 часот и пристигнување на скопскиот аеродром пред пладне, во 11:15 часот.

                                               1 термин                                  2 термин             3 термин         

  Поаѓање од Скопје:           13.06.2018                              27.06.2018         11.07.2018                     
  Престој на Малдиви:         14.06-23.06                             28.06-07.07        12.07-21.07
  Враќање во Скопје:           24.06.2018                              08.07.2018          22.07.2018                   

  *** Времињата на лет може да претрпат промени по одлука на авиокомпанијата.

   

  МАЛДИВИ 2018

  АВИОН + АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ + АСИСТЕНЦИЈА + ТРАНСФЕР + ХОТЕЛ 9 НОЌИ

  ГАРАНТИРАНИ ПОАЃАЊА

  ПРОМОЦИЈА: цЕНИТЕ ВАЖАТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.05.2018

  ХОТЕЛИ

  ТИП НА СОБА

  УСЛУГА

  ТЕРМИН

  9 НОЌЕВАЊА  

   ТРАНСФЕР

  FUN ISLAND 3*

  Beach Front Room

  Полн Пансион

   (FB)

  13.06

  1.399 €1.379 €

  глисер

  27.06

  11.07

  1.399 €1.329 €

  HOLIDAY ISLAND 4*

  Superior Beach Bungalow

  Полу Пансион
  (HB)
  ПолнПансион
  (FB)

  13.06

  1.379 €1.349 €

  авион

  27.06

  11.07

  1.379 €1.299 €

  SUN ISLAND 5*

  Standard Beach Bungalow

  Полу Пансион
  (HB)
  ПолнПансион
  (FB)

  13.06

  1.399 €1.379 €

  авион

  27.06

  11.07

  1.399 €1.329 €

  PARADISE ISLAND 5*

  Superior Beach Bungalow

  Полу Пансион
  (HB)
  ПолнПансион
  (FB)

  13.06

  1. 529 €1.499 €

  глисер

  27.06

  11.07

  1. 529 €1.449 €

  ROYAL ISLAND 5*

  Beach Villa

  Полу Пансион
  (HB)
  ПолнПансион
  (FB))

  13.06

  1. 589 €1.549 €

  авион

  27.06

  11.07

  1. 589 €1.499 €

  ADAARAN SELECT HUDHURANFUSHI 4*

  Garden Villa

  Се Вклучено
  (AI)

  13.06

  1. 749 €1.709 €

  глисер

  27.06

  11.07

  1. 749 €1.659 €

  ADAARAN CLUB RANNALHI 4*

  Standard Room

  Се Вклучено
  (AI)

  13.06

  1. 769 €1.729

  глисер

  27.06

  11.07

  1. 769 €1.679 €

  * Поаѓањето од Скопје е 1 ден порано (13.06 / 27.06 / 11.07), враќањето 1 ден подоцна (24.07 / 08.07 / 22.07) *

  Цена за ДЕЦА до 11.99год во Fun / Holiday / Sun / Paradise & Royal Island: 639 еур

  Деца во Adaaranхотелите се на барање.

  Ценитесево Евра а плаќањето ќе севрши исклучиво во денари по курс од 62мкд за 1€

  Ценатавклучува:

  •        Повратни авионски карти од Скопје преку Дохадо Мале со Qatar Airways
  •        Аеродромскитакси (калкулирани 298 ЕУР, не се со фиксна вредност )
  •        Асистенција на аеродром во Мале од страна н алокалниот партнер,
  •        повратент рансфер од аеродром до остров со глисер, хидро авион или регуларен внатрешен лет,
  •        9 ноќевања на база на наведенатауслуга

   

  Ценатаневклучува:

  •         Патничкоосигурување,
  •         Излети и екскурзии,
  •         Излезна такса од Мале ( Окулу 20УСД ), се плаќа на лице место

   

  Забелешки

  •        За резервации потребен е аванс од 50% од вкупнот износ на аранжманот, а целосна уплата, најдоцна дваесет (20) дена пред започнување на аранжманот.
  •        Програмата може да претрпи промени во зависност од состојба на терен и други објективни причини.
  •        Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети), да ја промени и цената на аранжманот.
  •        Доколку не се оствари минималниот број на патници, Организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
  •        Организаторот го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето.

   

  ХОТЕЛИ:

   

  Royal Island Resort & Spa 5*

  Локација и оддалеченост: B. Horubadhu (800 m × 220 m) Baa Atoll, 118 км од аеродром, 20 мин. со локален авионски превоз

  Сместување: 148 Beach Villa: 31.61 m2, 2 Presidential Suite: 246.00 m2

  Опис: Дојдете во Royal Island Resort & Spa, почувствувајте го Малдиви и остварете ги вашите соништа. Уживајте во едно живописно патување, каде што бреговите исполнети со палми ќе ве воведат во величествен подводен свет кој ќе ве остави без зборови. Уживајте во неспоредлива услуга и објекти, вклучувајќи ја и раскошната Araamu Spa и прекрасен избор на ресторани и барови. Опуштете се и рекрирајте се со голем избор на активности. Вилите и апартманите се луксузно опремени и имаат прекрасен поглед на Индискиот Океан.

  Содржини: базен, главен бар и ресторан, спортски центар, продавници, амбуланта, школо за нуркање, соба за декомпресија, центар за водени спортови, интернет кафе, бизнис центар, сервис за облека, библиотека, WiFi

   

  Paradise Island Resort & Spa 5*

  Локација и оддалеченост: K. Lankanfinolhu (931m x 201m), 9,6 км од аеродром, 20 мин. со брод

  Сместување: 220 Superior Beach бунгалови (25.65 m2); 40 Water Villa 77.00 m2; 16 Haven Villa: 80.00 m2; 4 Haven Suite 237.00 m2; 2 Ocean Suite: 386.00 m2;

  Опис: Собите се удобно опремени и имаат голем балкон со поглед на Индискиот Океан. Спортските ентузијасти можат да уживаат во голем број активности од сквош до одбојка, нуркање или да се забавуваат со различни моторизирани спортови на вода. По долгиот ден, Araamu Spa обезбедува голем број на третмани за ревитализација на телото и умот. На располагање ви се ресторани со јапонска, италијанска и „Вестерн“ кујна. Прекрасниот тропски остров како и објектите со врвен квалитет, го прават Paradise Island Resort & Spa како идеален избор за рајски одмор.

  Содржини: барови, ресторани A la Carte, интернет катче, доктор, сауна, спа центар, сервис за облека, пица експрес, сеф [на рецепција], базен за деца и возрасни, џакузи, центар за водени спортови, спортска сала, продавници, WiFI

   

  Sun Island Resort & Spa 5*

  Локација и оддалеченост: Adh. Nalaguraidhoo (1600m x 440 m), 107 км од аеродром,17 мин. со хидроавион

  Сместување: 136 Standard Beach Bungalow: 20.63 m2, 218 Superior Beach Bungalow: 25.65 m2, 64 Water Bungalow: 31.62 m2, 04 Presidential Suite [над вода]: 246.00 m2

  Опис: Sun Island ќе ве обземе со своите егзотични тропски цвеќиња и вегетацијата. Патот низ градините ќе ве одведе до најчистите прекрасни сафирни лагуни. Налагураидху е најубав и најживописен остров во Јужниот Ари а Sun Island Resort е најголемиот хотел/ остров на Малдиви и ги нуди сите удопства и објекти кои може да ги замислите. Широките плажи со убав бел песок кои се простираат низ целиот остров ќе ви овозможат без потешкотија да си го најдете вашиот сопствен мал залив.

  Содржини: неколку бара, велосипед [изнајмување], бизнис центар, интернет катче, доктор, сауна, спа центар, пица експрес, сервис за облека, сеф [на рецепција], базени за деца и возрасни, кино,џакузи, школо за нуркање, центар за водени спортови, спортски центар, WiFi.

  Holiday Island Resort & Spa 4*

  Локација и оддалеченост: Adh. Dhiffushi (700 m x 100 m),South Ari Atoll, 97 км од аеродром, 17 мин. со хидроавион

  Сместување: 142 Superior Beach Bungalow: 25.61m2

  Опис: Во Holiday Island Resort & Spa времето застанува. Кристалната вода и  меките песочни брегови ги канат гостите на едно од последните недопрени рајски места во светот. Чистата убавина комбинирана со персонализираната услуга и модерната екстраваганција ќе ви овозможат право место да го обликувајте вашиот одмор од соништата. Истражете ги подводни богатства во една од светските врвни локации за нуркање. Без разлика дали пиете коктел на вашата тераса или се наоѓате на белиот корален песок, затскријте се во тишината на овој прекрасен остров и уживајте во вашиот идеален тропски рај.

  Содржини: Главен бар, сервис за облека, главен ресторан, школо за нуркање, интернет катче, центар за водени спортови, доктор, спортски сала, спортски терени, сауна.

   

  Fun Island Resort 3*

  Локација и оддалеченост: K. Bodufinolhu [700 m x 168 m], 37 км од аеродром, 45 мин. со брод

  Сместување: 67 Beach Front Room: 20.63 m2, 8 Deluxe Beach Bungalow: 59.40 m2

  Опис: Откако ќе пристигнете во нашата идилична оаза, секој моментпоминат на островот ќе претставува право богатство за вас. Атмосферата на островот ќе ви овозможи да ги отстраните стерсовите и грижите доне сени од цивилизацијата. Дозволете му на нашиот персонал да го редефинирате вашето сфаќањето за гостопримството. Истражете го Малдивиското Море кое го крие прекрасниот корален морски свет. Изберете од нашата бескрајна низа на активности: катамаран едрење, сурфање, нуркање...

  Содржини: Главен ресторан и бар, спортски центар, школо за нуркање, центар за водени спортови, WiFi [воглавниот бар], продавница за сувенири,сервис за облека, спа центар за масажа

   

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично


  Програма на патување:

  1 ден: Полетување од Скопје во 12:15 часот со летот на Qatar Airways кон Доха, каде се пристигнува истиот ден во 18:15 часот локално време.

  2 ден: Лет од Доха кон Мале во 02:25 часот. Пристигнување на Мале во 09:00 часот наутро. Пречек од страна на локален партнер и организиран трансфер до избраниот остров хотел. Сместување во соба. Ноќевање.

  3-10 ден: Престој во некој од понудените хотели на база избраната пансионска услуга. Слободно време за одмор, релаксација и уживање на некој од овие рајски острови. Ноќевање.

  11 ден: Појадок и одјавување на собата. Организиран трансфер од хотелот до аеродромот во Мале. Лет од Мале за Доха во 20:20 часот локално малдивско време. Пристигнување во Доха во 22:55 часот.

  12 ден: Лет од Доха за Скопје во 06:50 часот и пристигнување на скопскиот аеродром пред пладне, во 11:15 часот.

                                               1 термин                                  2 термин             3 термин         

  Поаѓање од Скопје:           13.06.2018                              27.06.2018         11.07.2018                     
  Престој на Малдиви:         14.06-23.06                             28.06-07.07        12.07-21.07
  Враќање во Скопје:           24.06.2018                              08.07.2018          22.07.2018                   

  *** Времињата на лет може да претрпат промени по одлука на авиокомпанијата.

   

  МАЛДИВИ 2018

  АВИОН + АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ + АСИСТЕНЦИЈА + ТРАНСФЕР + ХОТЕЛ 9 НОЌИ

  ГАРАНТИРАНИ ПОАЃАЊА

  ПРОМОЦИЈА: цЕНИТЕ ВАЖАТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.05.2018

  ХОТЕЛИ

  ТИП НА СОБА

  УСЛУГА

  ТЕРМИН

  9 НОЌЕВАЊА  

   ТРАНСФЕР

  FUN ISLAND 3*

  Beach Front Room

  Полн Пансион

   (FB)

  13.06

  1.399 €1.379 €

  глисер

  27.06

  11.07

  1.399 €1.329 €

  HOLIDAY ISLAND 4*

  Superior Beach Bungalow

  Полу Пансион
  (HB)
  ПолнПансион
  (FB)

  13.06

  1.379 €1.349 €

  авион

  27.06

  11.07

  1.379 €1.299 €

  SUN ISLAND 5*

  Standard Beach Bungalow

  Полу Пансион
  (HB)
  ПолнПансион
  (FB)

  13.06

  1.399 €1.379 €

  авион

  27.06

  11.07

  1.399 €1.329 €

  PARADISE ISLAND 5*

  Superior Beach Bungalow

  Полу Пансион
  (HB)
  ПолнПансион
  (FB)

  13.06

  1. 529 €1.499 €

  глисер

  27.06

  11.07

  1. 529 €1.449 €

  ROYAL ISLAND 5*

  Beach Villa

  Полу Пансион
  (HB)
  ПолнПансион
  (FB))

  13.06

  1. 589 €1.549 €

  авион

  27.06

  11.07

  1. 589 €1.499 €

  ADAARAN SELECT HUDHURANFUSHI 4*

  Garden Villa

  Се Вклучено
  (AI)

  13.06

  1. 749 €1.709 €

  глисер

  27.06

  11.07

  1. 749 €1.659 €

  ADAARAN CLUB RANNALHI 4*

  Standard Room

  Се Вклучено
  (AI)

  13.06

  1. 769 €1.729

  глисер

  27.06

  11.07

  1. 769 €1.679 €

  * Поаѓањето од Скопје е 1 ден порано (13.06 / 27.06 / 11.07), враќањето 1 ден подоцна (24.07 / 08.07 / 22.07) *

  Цена за ДЕЦА до 11.99год во Fun / Holiday / Sun / Paradise & Royal Island: 639 еур

  Деца во Adaaranхотелите се на барање.

  Ценитесево Евра а плаќањето ќе севрши исклучиво во денари по курс од 62мкд за 1€

  Ценатавклучува:

  •        Повратни авионски карти од Скопје преку Дохадо Мале со Qatar Airways
  •        Аеродромскитакси (калкулирани 298 ЕУР, не се со фиксна вредност )
  •        Асистенција на аеродром во Мале од страна н алокалниот партнер,
  •        повратент рансфер од аеродром до остров со глисер, хидро авион или регуларен внатрешен лет,
  •        9 ноќевања на база на наведенатауслуга

   

  Ценатаневклучува:

  •         Патничкоосигурување,
  •         Излети и екскурзии,
  •         Излезна такса од Мале ( Окулу 20УСД ), се плаќа на лице место

   

  Забелешки

  •        За резервации потребен е аванс од 50% од вкупнот износ на аранжманот, а целосна уплата, најдоцна дваесет (20) дена пред започнување на аранжманот.
  •        Програмата може да претрпи промени во зависност од состојба на терен и други објективни причини.
  •        Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети), да ја промени и цената на аранжманот.
  •        Доколку не се оствари минималниот број на патници, Организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
  •        Организаторот го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето.

   

  ХОТЕЛИ:

   

  Royal Island Resort & Spa 5*

  Локација и оддалеченост: B. Horubadhu (800 m × 220 m) Baa Atoll, 118 км од аеродром, 20 мин. со локален авионски превоз

  Сместување: 148 Beach Villa: 31.61 m2, 2 Presidential Suite: 246.00 m2

  Опис: Дојдете во Royal Island Resort & Spa, почувствувајте го Малдиви и остварете ги вашите соништа. Уживајте во едно живописно патување, каде што бреговите исполнети со палми ќе ве воведат во величествен подводен свет кој ќе ве остави без зборови. Уживајте во неспоредлива услуга и објекти, вклучувајќи ја и раскошната Araamu Spa и прекрасен избор на ресторани и барови. Опуштете се и рекрирајте се со голем избор на активности. Вилите и апартманите се луксузно опремени и имаат прекрасен поглед на Индискиот Океан.

  Содржини: базен, главен бар и ресторан, спортски центар, продавници, амбуланта, школо за нуркање, соба за декомпресија, центар за водени спортови, интернет кафе, бизнис центар, сервис за облека, библиотека, WiFi

   

  Paradise Island Resort & Spa 5*

  Локација и оддалеченост: K. Lankanfinolhu (931m x 201m), 9,6 км од аеродром, 20 мин. со брод

  Сместување: 220 Superior Beach бунгалови (25.65 m2); 40 Water Villa 77.00 m2; 16 Haven Villa: 80.00 m2; 4 Haven Suite 237.00 m2; 2 Ocean Suite: 386.00 m2;

  Опис: Собите се удобно опремени и имаат голем балкон со поглед на Индискиот Океан. Спортските ентузијасти можат да уживаат во голем број активности од сквош до одбојка, нуркање или да се забавуваат со различни моторизирани спортови на вода. По долгиот ден, Araamu Spa обезбедува голем број на третмани за ревитализација на телото и умот. На располагање ви се ресторани со јапонска, италијанска и „Вестерн“ кујна. Прекрасниот тропски остров како и објектите со врвен квалитет, го прават Paradise Island Resort & Spa како идеален избор за рајски одмор.

  Содржини: барови, ресторани A la Carte, интернет катче, доктор, сауна, спа центар, сервис за облека, пица експрес, сеф [на рецепција], базен за деца и возрасни, џакузи, центар за водени спортови, спортска сала, продавници, WiFI

   

  Sun Island Resort & Spa 5*

  Локација и оддалеченост: Adh. Nalaguraidhoo (1600m x 440 m), 107 км од аеродром,17 мин. со хидроавион

  Сместување: 136 Standard Beach Bungalow: 20.63 m2, 218 Superior Beach Bungalow: 25.65 m2, 64 Water Bungalow: 31.62 m2, 04 Presidential Suite [над вода]: 246.00 m2

  Опис: Sun Island ќе ве обземе со своите егзотични тропски цвеќиња и вегетацијата. Патот низ градините ќе ве одведе до најчистите прекрасни сафирни лагуни. Налагураидху е најубав и најживописен остров во Јужниот Ари а Sun Island Resort е најголемиот хотел/ остров на Малдиви и ги нуди сите удопства и објекти кои може да ги замислите. Широките плажи со убав бел песок кои се простираат низ целиот остров ќе ви овозможат без потешкотија да си го најдете вашиот сопствен мал залив.

  Содржини: неколку бара, велосипед [изнајмување], бизнис центар, интернет катче, доктор, сауна, спа центар, пица експрес, сервис за облека, сеф [на рецепција], базени за деца и возрасни, кино,џакузи, школо за нуркање, центар за водени спортови, спортски центар, WiFi.

  Holiday Island Resort & Spa 4*

  Локација и оддалеченост: Adh. Dhiffushi (700 m x 100 m),South Ari Atoll, 97 км од аеродром, 17 мин. со хидроавион

  Сместување: 142 Superior Beach Bungalow: 25.61m2

  Опис: Во Holiday Island Resort & Spa времето застанува. Кристалната вода и  меките песочни брегови ги канат гостите на едно од последните недопрени рајски места во светот. Чистата убавина комбинирана со персонализираната услуга и модерната екстраваганција ќе ви овозможат право место да го обликувајте вашиот одмор од соништата. Истражете ги подводни богатства во една од светските врвни локации за нуркање. Без разлика дали пиете коктел на вашата тераса или се наоѓате на белиот корален песок, затскријте се во тишината на овој прекрасен остров и уживајте во вашиот идеален тропски рај.

  Содржини: Главен бар, сервис за облека, главен ресторан, школо за нуркање, интернет катче, центар за водени спортови, доктор, спортски сала, спортски терени, сауна.

   

  Fun Island Resort 3*

  Локација и оддалеченост: K. Bodufinolhu [700 m x 168 m], 37 км од аеродром, 45 мин. со брод

  Сместување: 67 Beach Front Room: 20.63 m2, 8 Deluxe Beach Bungalow: 59.40 m2

  Опис: Откако ќе пристигнете во нашата идилична оаза, секој моментпоминат на островот ќе претставува право богатство за вас. Атмосферата на островот ќе ви овозможи да ги отстраните стерсовите и грижите доне сени од цивилизацијата. Дозволете му на нашиот персонал да го редефинирате вашето сфаќањето за гостопримството. Истражете го Малдивиското Море кое го крие прекрасниот корален морски свет. Изберете од нашата бескрајна низа на активности: катамаран едрење, сурфање, нуркање...

  Содржини: Главен ресторан и бар, спортски центар, школо за нуркање, центар за водени спортови, WiFi [воглавниот бар], продавница за сувенири,сервис за облека, спа центар за масажа