Понуди
  Filters
  Пребарување

  Санторини Лето 2021

  €339,00

  Пакет аранжман

  Хотел 3* + автобус + брод 

  Тип на соба

  25.07-02.08

  31.07-08.08

  1/2 Соба по лице

  399 €

  419 €

  Трето лице

  339

  369

   

  Цените се дадени по лице за пакет аранжман

  Програма на патување:

  01 ден   Скопје-Атина (Пиреа)

  Состанок во 13.30 часот на паркинг пред хотел Холидеј Ин. Тргнување во 14.00 часот.

  02 ден   Атина (Пиреа) - Санторини (брод)

  Пристигнување во Пиреа во раните утрински часови. Поаѓање за Санторини со брод со ''BLUE STAR'' во 07.20 часот. Пристигнување во Санторини во 15.15 часот. Трансфер до хотел, сместување. Ноќевање

  03 ден – 8 ден Санторини

  Појадок. Слободни активности и можност за ФАКУЛТАТИВНИ излети. Ноќевање.

  8 ден   Санторини - Атина (Пиреа)

  Појадок. Слободно време.Трансфер до пристаниште во 14 часот. Поаѓање за Атина (Пиреа) во 15.30 часот. Пристигнување во Атина (Пиреа) во 23.30 часот. Продолжување на патувањето кон Скопје.

  09  ден   Скопје - Пристигнување во Скопје во утринските часови.

   

  Хотелот се наоѓаа во местото Периса, на 100м од преубавата песочна  плажа во близина на многу beach барови , ресторани , таверни и ноќни клубови. Секоја соба располага со сопсвено купатило (бања), балкон/двор, фрижидер,TV, AC, WI – FI вклучено во цена. Секјдневно одржување на хигиена на собите и на секој три дена се менуваат постелнина и пешкири.Појадокот е континентален.

  Во хотелот Memento Perisa секоја соба поседува сопствена кујна и хотелот има сопствен базен.

  Во цената е вклучено:

  - превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Атина (Пиреа)-Скопје.

  - превоз со брод (Blue Star Ferrie ) на релација Атина (Пиреа) - Санторини - Атина (Пиреа) - економска класа – дек седиште

  - трансфер пристаниште-хотел-пристаниште + ВОДИЧ

  - 6 или7  ноќевања со појадок  во 1/2 и 1/3  соби за сместување во вила/хотел  3*** / GAIA 3*/ MЕМЕNTO 3*, Perisa

  - организација на аранжманот и пратител на групата, македонски претставник на Санторини

  Во цената не е вклучено:

  - факултативни излети (со водич на македонски јазик)

  - патничко осигурување 350 денари 

  - Доплата за :  авионски седишта € по правец  /  бизнис класа € по правец   /  кабина € по правец

   

  Напомени:

  - Деца од 0год-2 год бесплатно (не користи седиште во автобус и лежај во хотел. Доплата за седиште 60€).

  - За сопствен превоз се намалува 50€ од сумата на аранжманот.

  - Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот.

  - Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред тргнување.

   

  - Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје 14:00 часот попладне (состанок на групата 30мин порано). Ве молиме минимум 24часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето и местото.

  - Уплатите се вршат исклучиво во денарска противвредност 1 евро = 62 денари

  - За ова патување важат општите услови на патување на НЕХАР ТРАВЕЛ

                                       

  Пакет аранжман

  Хотел 3* + автобус + брод 

  Тип на соба

  25.07-02.08

  31.07-08.08

  1/2 Соба по лице

  399 €

  419 €

  Трето лице

  339

  369

   

  Цените се дадени по лице за пакет аранжман

  Програма на патување:

  01 ден   Скопје-Атина (Пиреа)

  Состанок во 13.30 часот на паркинг пред хотел Холидеј Ин. Тргнување во 14.00 часот.

  02 ден   Атина (Пиреа) - Санторини (брод)

  Пристигнување во Пиреа во раните утрински часови. Поаѓање за Санторини со брод со ''BLUE STAR'' во 07.20 часот. Пристигнување во Санторини во 15.15 часот. Трансфер до хотел, сместување. Ноќевање

  03 ден – 8 ден Санторини

  Појадок. Слободни активности и можност за ФАКУЛТАТИВНИ излети. Ноќевање.

  8 ден   Санторини - Атина (Пиреа)

  Појадок. Слободно време.Трансфер до пристаниште во 14 часот. Поаѓање за Атина (Пиреа) во 15.30 часот. Пристигнување во Атина (Пиреа) во 23.30 часот. Продолжување на патувањето кон Скопје.

  09  ден   Скопје - Пристигнување во Скопје во утринските часови.

   

  Хотелот се наоѓаа во местото Периса, на 100м од преубавата песочна  плажа во близина на многу beach барови , ресторани , таверни и ноќни клубови. Секоја соба располага со сопсвено купатило (бања), балкон/двор, фрижидер,TV, AC, WI – FI вклучено во цена. Секјдневно одржување на хигиена на собите и на секој три дена се менуваат постелнина и пешкири.Појадокот е континентален.

  Во хотелот Memento Perisa секоја соба поседува сопствена кујна и хотелот има сопствен базен.

  Во цената е вклучено:

  - превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Атина (Пиреа)-Скопје.

  - превоз со брод (Blue Star Ferrie ) на релација Атина (Пиреа) - Санторини - Атина (Пиреа) - економска класа – дек седиште

  - трансфер пристаниште-хотел-пристаниште + ВОДИЧ

  - 6 или7  ноќевања со појадок  во 1/2 и 1/3  соби за сместување во вила/хотел  3*** / GAIA 3*/ MЕМЕNTO 3*, Perisa

  - организација на аранжманот и пратител на групата, македонски претставник на Санторини

  Во цената не е вклучено:

  - факултативни излети (со водич на македонски јазик)

  - патничко осигурување 350 денари 

  - Доплата за :  авионски седишта € по правец  /  бизнис класа € по правец   /  кабина € по правец

   

  Напомени:

  - Деца од 0год-2 год бесплатно (не користи седиште во автобус и лежај во хотел. Доплата за седиште 60€).

  - За сопствен превоз се намалува 50€ од сумата на аранжманот.

  - Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот.

  - Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред тргнување.

   

  - Термините дадени во табелата се непроменливи. Деновите дадени во табелите се денови на тргнување од Скопје 14:00 часот попладне (состанок на групата 30мин порано). Ве молиме минимум 24часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето и местото.

  - Уплатите се вршат исклучиво во денарска противвредност 1 евро = 62 денари

  - За ова патување важат општите услови на патување на НЕХАР ТРАВЕЛ