Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Софија 2НП

  €69,00
  Софија е главен град и најголем град во Бугарија, со население 1 286 383 лица, што претставува 16,4% од населението на Бугарија. Сместена е во централниот дел на Западна Бугарија, во Софиската котлина, и е опкружена со планини: Витоша на југ, Љулин на запад и Стара Планина на север. Софија го носи името на доцно античката катедрала на градот “Света Софија”, а бидејќи светата маченица Софија е мајка на Верата, Надежта и Љубовта, празникот на светиците е 17 септември, се слави како денот на Софија, а исто така се слави и 4 јануари, кога во 1878 година руските војници ослободуваат градот од турско владеење. Софија е прогласена за престолнина на 3 април 1879 година од страна на Уставотворното собрание, како стар бугарски град, оддалечен од турската граница и централно расположен во бугарските земји според тогашното разбирање. Мотото на Софија е ****Градот кој расте, но не старее****Да ја дочекаме оваа Нова Година заедно, во весела и дружељубива атмосфера

  Термин 31 Декември

  Да ја дочекаме оваа Нова Година во Софија заедно, во весела и дружељубива атмосфера …

  30.12.2018 (недела)

  Поаѓање за Софија во 06:00. Попатни паузи за одмор и царински формалности.

  Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел Акорд 3*.

  Во вечерните часови, организирано Предновогодишна забава во кафана(механа) –(факултативно).

  Ноќевање.

  31.12.2018 (понеделник)

  Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки.

  Препорачуваме да се одморите за вечерната прослава.

  Дочек на Нова Година 2019 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).

  01.01.2019 (вторник)

  Појадок.Одјавување од хотелот во 10:30 часот.

  Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје.

  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

   

  Цена на аранжманот 85 евра / 5270 денари

  Промо цена 69 евра / 4278 мкд за 1/3 соба и 79 евра / 4898 мкд за 1/2 соба ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 20.11.2018

  Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

  • Превоз со високо туристички автобус,
  • Разглед со локален водич,
  • 3 дена/2 ноќевања во хотел Акорд 3* и Феста 4*на база ББ (ноќевање со појадок),
  • Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL,
  • Придружник и организација на патувањето

  Цената не вклучува:

  • Патничкоосигурување
  • Доплата за еднокреветна соба
  • Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
  • Предновогодишна забава во механа
  • Дочек на Нова Година во Дискотека

  Напомена:

  lЗа овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

  lЗа реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници

  lРезервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

  lЦените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

  lПасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

   

   

   

  Термин 31 Декември

  Да ја дочекаме оваа Нова Година во Софија заедно, во весела и дружељубива атмосфера …

  30.12.2018 (недела)

  Поаѓање за Софија во 06:00. Попатни паузи за одмор и царински формалности.

  Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел Акорд 3*.

  Во вечерните часови, организирано Предновогодишна забава во кафана(механа) –(факултативно).

  Ноќевање.

  31.12.2018 (понеделник)

  Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки.

  Препорачуваме да се одморите за вечерната прослава.

  Дочек на Нова Година 2019 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).

  01.01.2019 (вторник)

  Појадок.Одјавување од хотелот во 10:30 часот.

  Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје.

  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

   

  Цена на аранжманот 85 евра / 5270 денари

  Промо цена 69 евра / 4278 мкд за 1/3 соба и 79 евра / 4898 мкд за 1/2 соба ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 20.11.2018

  Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

  • Превоз со високо туристички автобус,
  • Разглед со локален водич,
  • 3 дена/2 ноќевања во хотел Акорд 3* и Феста 4*на база ББ (ноќевање со појадок),
  • Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL,
  • Придружник и организација на патувањето

  Цената не вклучува:

  • Патничкоосигурување
  • Доплата за еднокреветна соба
  • Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
  • Предновогодишна забава во механа
  • Дочек на Нова Година во Дискотека

  Напомена:

  lЗа овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

  lЗа реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници

  lРезервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

  lЦените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

  lПасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

   

   

   

  Ознаки за производ