Понуди
  Filters
  Пребарување

  "ТОРОНИ АПАРТМЕНТС" - Торони

  €99,00
  Вила Торони Апартментс е постар објект лоциран на сама плажа во Торони, место познато по прекрасната долга и широка песочна плажа, наградена со сино знаеменце заради својот квалитет и чистота. Вилата располага со убаво уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во својот состав брои 12 сместувачки единици, студија за самопослужување од кои 6 се на прв кат, а 6 се на втор. Секое од студијата е опремено со одвоена кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно), брачен кревет и единечен кревет, во некој од студијата има можност за допoлнителен кревет на расклопување. Структурата на студијата е 8 соби со директен поглед кон море (STD SV), 2 со страничен поглед кон море (STD SSV) и 2 студија се без балкон (STD ECO). Забелешки: студијата се постари, опремени во традиционален грчки стил како и повеќето вили од пониска категоризација во Грција, предност е нејзината локацијата, поставена на сама плажа. Вебстрана: https://www.toroniapartments.gr/ Booking.com: TORONI APARTMENTS

  -15% за резервации со комплетни уплати до 10.06.2021

   

  ЦЕНОВНИК

  Поаѓање

  Мај

  Јуни

  Јули

  Август

  Септември

  Термин

  23

  30

  6

  13

  20

  27

  4

  11

  18

  25

  1

  8

  15

  22

  29

  5

  12

  19

  Ноќи

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  STD 1/2+1 ECO

  99

  159

  229

  279

  289

  309

  329

  349

  379

  399

  399

  399

  399

  389

  339

  279

  209

  159

  STD 1/2+1 SSV

  159

  229

  259

  319

  349

  359

  369

  399

  429

  459

  459

  459

  459

  439

  379

  309

  249

  229

  STD 1/2+1 SV

  209

  299

  349

  389

  399

  409

  439

  469

  489

  499

  499

  499

  499

  479

  419

  339

  269

  299

   

  – Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

  - Цените за 7 ноќи/8 дена наем на студио без вклучен превоз;

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  * Сместување во избраното студио за 7 ноќи.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  * Превоз до Халкидики – Торони

  * Задолжително патничко осигурување.

  * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

  * Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

  * ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ. 

  * ПЦР тест за Ковид 19 – 1.800 денари (можност за резервација, закажување термин и уплата во агенција)

   

  НАПОМЕНИ:

  – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  – При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

  – Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

  – Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

  – Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

  – Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

  – Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

  – Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

  – Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

  – Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

  – Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

  – Доплата за патничко осигурување – 198мкд / 794мкд за лица над 65 год.

   

  -15% за резервации со комплетни уплати до 10.06.2021

   

  ЦЕНОВНИК

  Поаѓање

  Мај

  Јуни

  Јули

  Август

  Септември

  Термин

  23

  30

  6

  13

  20

  27

  4

  11

  18

  25

  1

  8

  15

  22

  29

  5

  12

  19

  Ноќи

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  STD 1/2+1 ECO

  99

  159

  229

  279

  289

  309

  329

  349

  379

  399

  399

  399

  399

  389

  339

  279

  209

  159

  STD 1/2+1 SSV

  159

  229

  259

  319

  349

  359

  369

  399

  429

  459

  459

  459

  459

  439

  379

  309

  249

  229

  STD 1/2+1 SV

  209

  299

  349

  389

  399

  409

  439

  469

  489

  499

  499

  499

  499

  479

  419

  339

  269

  299

   

  – Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

  - Цените за 7 ноќи/8 дена наем на студио без вклучен превоз;

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  * Сместување во избраното студио за 7 ноќи.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  * Превоз до Халкидики – Торони

  * Задолжително патничко осигурување.

  * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

  * Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

  * ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ. 

  * ПЦР тест за Ковид 19 – 1.800 денари (можност за резервација, закажување термин и уплата во агенција)

   

  НАПОМЕНИ:

  – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

  – При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

  – Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

  – Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

  – Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

  – Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

  – Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

  – Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

  – Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

  – Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

  – Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

  – Доплата за патничко осигурување – 198мкд / 794мкд за лица над 65 год.