Понуди
  Filters
  Пребарување

  "ФЛОРА" - Торони

  €139,00
  Торони е мало место помеѓу Неос Мармарас и Порто Коуфо, на југозападниот дел на вториот крак од Халкидики, Ситонија, на 17 километри јужно од Неа Мармарас, оддалечено околу 130 км од Солун. Заштитен знак му е преубавата плажа долга 2 км која е наградена со Сино Знаме и која секој турист го остава без здив...

  Вилата се наоѓа на околу 30 метри од плажа.

  Двокреветно студио - први кат.

  Располага со француски кревет, комплетно опремена кујна,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар, ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и тераса со поглед на море.

  Трокреветно студиото - први кат.
  Располага со француски и еден поединечен кревет, комплетно опремена кујна,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и тераса со страничен поглед на море.

  Четворокреветен апартман - први кат.
  Располага со една спална и посебна кујна. Во спалната соба има два поединечни кревети-,плакар за алишта,тв,клима уред и излегува на тераса, во кујната има еден француски кревет ,плакар за алишта,тв,клима уред.Кујната е комплетно опремена со,фрижидер ,респиратор.решо со две рингли. Апартманот има сопствено купатило. Собите имаат пешкири, WI – FI. Има сопствен паркинг.

   

  39°59'21.1"N 23°53'54.1"E

  39.989189, 23.898360     

        

  Цени за наем на студио / апартман за 7 ноќевања.

  Превоз со доплата.

   

  Цени за наем на студио / апартман за 7 ноќевања.

  Превоз со доплата.

  Термин

  Ноќевања

  Цена за наем на студио / апартман

  1/2студио

  1/3студио

  1/4апартман

  23.05.2021

  7 ноќи

  139

  149

  169

  30.05.2021

  7 ноќи

  159

  159

  199

  06.06.2021

  7 ноќи

  199

  219

  259

  13.06.2021

  7 ноќи

  229

  259

  299

  20.06.2021

  7 ноќи

  289

  299

  349

  27.06.2021

  7 ноќи

  309

  339

  399

  04.07.2021

  7 ноќи

  349

  379

  439

  11.07.2021

  7 ноќи

  379

  399

  459

  18.07.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  25.07.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  01.08.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  08.08.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  15.08.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  22.08.2021

  7 ноќи

  309

  359

  439

  29.08.2021

  7 ноќи

  289

  309

  349

  05.09.2021

  7 ноќи

  239

  269

  299

  12.09.2021

  7 ноќи

  189

  199

  239

  19.09.2021

  7 ноќи

  149

  159

  199

  НАПОМЕНИ: 

  •   ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања
  •   Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
  •   Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
  •   Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни
  •   Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот
  •   Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
  •   Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд). 
  •   За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.
  •   Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
  •   Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  •   Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
  •   Сместување во собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
  •   Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
  •   По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  •   Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
  •   Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
  •   Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
  •   Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.
  •   За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
  •   При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
  •   За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот
  •   Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

   

  Цена за превоз:

  v  Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€

  v  деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.

  v  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

   

  Место и време на поаѓање:
  - Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
  - Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
  - Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
  - Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
  - Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

   

  v  Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.

   

  v  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

   

  Вилата се наоѓа на околу 30 метри од плажа.

  Двокреветно студио - први кат.

  Располага со француски кревет, комплетно опремена кујна,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар, ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и тераса со поглед на море.

  Трокреветно студиото - први кат.
  Располага со француски и еден поединечен кревет, комплетно опремена кујна,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и тераса со страничен поглед на море.

  Четворокреветен апартман - први кат.
  Располага со една спална и посебна кујна. Во спалната соба има два поединечни кревети-,плакар за алишта,тв,клима уред и излегува на тераса, во кујната има еден француски кревет ,плакар за алишта,тв,клима уред.Кујната е комплетно опремена со,фрижидер ,респиратор.решо со две рингли. Апартманот има сопствено купатило. Собите имаат пешкири, WI – FI. Има сопствен паркинг.

   

  39°59'21.1"N 23°53'54.1"E

  39.989189, 23.898360     

        

  Цени за наем на студио / апартман за 7 ноќевања.

  Превоз со доплата.

   

  Цени за наем на студио / апартман за 7 ноќевања.

  Превоз со доплата.

  Термин

  Ноќевања

  Цена за наем на студио / апартман

  1/2студио

  1/3студио

  1/4апартман

  23.05.2021

  7 ноќи

  139

  149

  169

  30.05.2021

  7 ноќи

  159

  159

  199

  06.06.2021

  7 ноќи

  199

  219

  259

  13.06.2021

  7 ноќи

  229

  259

  299

  20.06.2021

  7 ноќи

  289

  299

  349

  27.06.2021

  7 ноќи

  309

  339

  399

  04.07.2021

  7 ноќи

  349

  379

  439

  11.07.2021

  7 ноќи

  379

  399

  459

  18.07.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  25.07.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  01.08.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  08.08.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  15.08.2021

  7 ноќи

  399

  419

  479

  22.08.2021

  7 ноќи

  309

  359

  439

  29.08.2021

  7 ноќи

  289

  309

  349

  05.09.2021

  7 ноќи

  239

  269

  299

  12.09.2021

  7 ноќи

  189

  199

  239

  19.09.2021

  7 ноќи

  149

  159

  199

  НАПОМЕНИ: 

  •   ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања
  •   Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
  •   Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
  •   Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни
  •   Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот
  •   Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
  •   Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд). 
  •   За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.
  •   Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
  •   Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
  •   Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
  •   Сместување во собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
  •   Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
  •   По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  •   Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
  •   Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
  •   Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
  •   Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.
  •   За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
  •   При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
  •   За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот
  •   Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

   

  Цена за превоз:

  v  Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€

  v  деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.

  v  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

   

  Место и време на поаѓање:
  - Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
  - Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
  - Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
  - Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
  - Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

   

  v  Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.

   

  v  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.