Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел АРЕНА ТЕТЕКС 3* Попова Шапка

  €0,00
  Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани и вкупен капацитет од 105 гости. Сите соби се со сопствен балкон со прекрасен поглед кон ски центарот, ТВ, WIFI. Нуди и голема тераса со поглед и капацитет од 150 гости, ресторан со камин, кафитерија и сопствен паркинг. Од оваа година има и нов спа центар со голем базен, ѓакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.

  Цени валидни од 01.11-20.12.2020

   

  Тип на услуга

  Цена

  Полн пансион

  1800 ден.

   

  Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и

  вклучува :

  • Ноќевање со појадок, ручек, вечера  
  • Користење на базен и СПА Центар 
  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата

  Можност за користење на ваучери за домашен туризам

  Доплата за туристичка такса - 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

   

   

  Цени валидни од 21.12.2020-31.03.2021

  Тип на услуга

  Цена

  Полупансион

  2.360 ден.

   

   

  Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и

  вклучува :

  • Ноќевање со појадоки вечера  
  • Користење на базен и СПА Центар 
  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата
  • Доплата за туристичка такса - 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

  Цени валидни од 01.11-20.12.2020

   

  Тип на услуга

  Цена

  Полн пансион

  1800 ден.

   

  Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и

  вклучува :

  • Ноќевање со појадок, ручек, вечера  
  • Користење на базен и СПА Центар 
  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата

  Можност за користење на ваучери за домашен туризам

  Доплата за туристичка такса - 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

   

   

  Цени валидни од 21.12.2020-31.03.2021

  Тип на услуга

  Цена

  Полупансион

  2.360 ден.

   

   

  Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и

  вклучува :

  • Ноќевање со појадоки вечера  
  • Користење на базен и СПА Центар 
  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата
  • Доплата за туристичка такса - 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)
  Ознаки за производ