Понуди
  Filters
  Пребарување

  ХОТЕЛ ” ALOE ” СКАЛА ПОТАМИА

  €150,00
  Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од сезона 2017, понудата на Нехар Травел за хотел Алое е зголемена и со хотелските А – категорија на соби со кои располага овој капацитет (без кујна). Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.
  Период Полупансионпо лице 1/2соба 1/3соба 1/4соба
  26.05-02.06.17 7 195 220 235
  02.06-09.06.17 7 240 255 269
  09.06-16.06.17 7 260 275 289
  16.06-23.06.17 7 275 290 305
  23.0602.07.17 9 365 380 395
  02.07-11.07.17 9 390 420 435
  11.07-20.07.17 9 410 450 465
  20.07-29.07.17 9 430 480 495
  29.0707.08.17 9 430 480 495
  07.08-16.08.17 9 430 480 495
  16.08-25.08.17 9 395 440 455
  25.0801.09.17 7 290 310 325
  01.0908.09.17 7 260 280 295
  08.09-15.09.17 7 220 240 255
  15.09-22.09.17 7 190 215 229
  22.09-29.09.17 7 150 220 235

  Напомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
  • 1-во дете 0-11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
  • 2-ро дете 2-5,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
  • 2-ро дете 5,99-11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – плаќа 30% од цената во табелата
  • Трет возрасен – плаќа 70% од наведената сума
  • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
  • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари

   

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
  Период Полупансионпо лице 1/2соба 1/3соба 1/4соба
  26.05-02.06.17 7 195 220 235
  02.06-09.06.17 7 240 255 269
  09.06-16.06.17 7 260 275 289
  16.06-23.06.17 7 275 290 305
  23.0602.07.17 9 365 380 395
  02.07-11.07.17 9 390 420 435
  11.07-20.07.17 9 410 450 465
  20.07-29.07.17 9 430 480 495
  29.0707.08.17 9 430 480 495
  07.08-16.08.17 9 430 480 495
  16.08-25.08.17 9 395 440 455
  25.0801.09.17 7 290 310 325
  01.0908.09.17 7 260 280 295
  08.09-15.09.17 7 220 240 255
  15.09-22.09.17 7 190 215 229
  22.09-29.09.17 7 150 220 235

  Напомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
  • 1-во дете 0-11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
  • 2-ро дете 2-5,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
  • 2-ро дете 5,99-11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – плаќа 30% од цената во табелата
  • Трет возрасен – плаќа 70% од наведената сума
  • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
  • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари

   

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)