Понуди
  Filters
  Пребарување

  ХОТЕЛ ” RACHONI RESORT 3*” СКАЛА

  €200,00
  Скала Рахони се наоѓа на 11км западно од Лименас, опкружено со прекрасна природа и природни сенки распослани на песочната плажа. Идеално за релаксација и мирен одмор. Најубавиот залез на сонцето е токму во ова место.
  Хотелот Рахони (комплетно реновиран март 2015) е сместен на приватна песочна плажа, располага со два базени, детски базен, фитнес центар, масажи, приватна плажа, бар,ресторан, снек бар. Собите се модерно уредени, опремени со ТВ, купатило, клима, фрижидер, балкон.
  Користењето на лежалки и чадори покрај базените и на плажа е БЕСПЛАТНО.
  WIFI -БЕСПЛАТНО.
  Период Период на престој 1/2 – ПП 1/2 – ALL
  25.05-01.06.18 7 210 270
  01.06-08.06.18 7 240 310
  08.06-15.06.18 7 260 330
  15.06-22.06.18 7 290 350
  22.0629.06.18 7 320 390
  29.06-08.07.18 9 440 510
  08.07-17.07.18 9 490 550
  17.07-26.07.18 9 530 640
  26.0704.08.18 9 530 640
  04.08-13.08.18 9 530 640
  13.08-22.08.18 9 530 640
  22.0831.08.18 9 490 550
  31.0807.09.18 7 390 410
  07.09-14.09.18 7 300 360
  14.09-21.09.18 7 240 300
  21.09-28.09.18 7 200 260

   

   

  Напомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
  • 1-во дете 0-5,99 год.во двокреветна соба со двајца возрасни–беплатно
  • 1-во дете 6-11,99 год. во трокреветна соба со двајца возрасни-бесплатно
  • 2-ро дете 2-11,99 год. . во трокреветна соба со двајца возрасни плаќа 40% од наведената сума
  • Трет возрасен – плаќа 70% од наведената сума
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
  • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден)
  • Сместување во собите е по 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

  Период Период на престој 1/2 – ПП 1/2 – ALL
  25.05-01.06.18 7 210 270
  01.06-08.06.18 7 240 310
  08.06-15.06.18 7 260 330
  15.06-22.06.18 7 290 350
  22.0629.06.18 7 320 390
  29.06-08.07.18 9 440 510
  08.07-17.07.18 9 490 550
  17.07-26.07.18 9 530 640
  26.0704.08.18 9 530 640
  04.08-13.08.18 9 530 640
  13.08-22.08.18 9 530 640
  22.0831.08.18 9 490 550
  31.0807.09.18 7 390 410
  07.09-14.09.18 7 300 360
  14.09-21.09.18 7 240 300
  21.09-28.09.18 7 200 260

   

   

  Напомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
  • 1-во дете 0-5,99 год.во двокреветна соба со двајца возрасни–беплатно
  • 1-во дете 6-11,99 год. во трокреветна соба со двајца возрасни-бесплатно
  • 2-ро дете 2-11,99 год. . во трокреветна соба со двајца возрасни плаќа 40% од наведената сума
  • Трет возрасен – плаќа 70% од наведената сума
  • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
  • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден)
  • Сместување во собите е по 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

  Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

   

  Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата