Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ALBATROS AQUA PARK 4****

  €463,00
  Albatros Aqua Park http://www.albatrosaquapark.website/ Овој хотел се наоѓа во непосредна близина на Хургада, и 10-минути возење од Хургада Меѓународниот аеродром. Поседува голем базен со водени тобогани и базени за пливање. Гостите можат да уживаат во слободен пристап до Аква парк, како и бесплатен пристап за деца. Собите во Aqua Park Resort Albatros се пространи и вклучуваат модерен мебел, опремени се со ТВ и минибар. Некои соби имаат балкони со поглед на градина или базени. Albatros Aqua Park Resort има елегантен ресторан кој служи регионална и интернационална кујна. Исто така постои и бар кој нуди коктели и освежителни пијалоци. Гостите можат да играат одбојка на плажа или да играат билијард.
  ALBATROS AQUA PARK  4* - Hurgada
  All Inclusive
  Термин од:12.6.201919.6.201926.6.201903.7.201910.7.201917.7.201924.7.201931.7.201907.8.201914.8.201921.8.201928.8.201904.9.201911.9.2019
  Ноќевања66666666666666
  STANDARD  ROOM  
  Цена по лице во двокреветна соба 481 481 481 481 481 481 481 536 547 547 547 525 481 481
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од 7-13.99  350 350 350 350 350 350 350 378 383 383 383 372 350 350
  Еднокреветна соба 613 613 613 613 613 613 613 695 711 711 711 678 613 613
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од 7-13.99  416 416 416 416 416 416 416 457 465 465 465 449 416 416
  Трет возрасен 468 468 468 468 468 468 468 523 534 534 534 512 468 468
  Прво дете од 2-6.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Прво дете од 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  STANDARD POOL VIEW ROOM 
  Цена по лице во двокреветна соба 514 514 514 514 514 514 514 569 580 580 580 558 514 514
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од  7-13.99 367 367 367 367 367 367 367 394 400 400 400 389 367 367
  Еднокреветна соба 659 659 659 659 659 659 659 741 757 757 757 724 659 659
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од  7-13.99 439 439 439 439 439 439 439 480 488 488 488 472 439 439
  Трет возрасен 501 501 501 501 501 501 501 556 567 567 567 545 501 501
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  FAMILY ROOM  
  Цена по лице во двокреветна соба 613 613 613 613 613 613 613 695 711 711 711 678 613 613
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Трет возрасен 600 600 600 600 600 600 600 682 698 698 698 665 600 600
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219

  РАСПОРЕД НА ЧАРТЕР ЛЕТОВИ СО АВИОКОМПАНИЈАТА “AMC AIRLINES” (ПОНЕДЕЛНИК & ПЕТОК)


  Летови во ПОНЕДЕЛНИК

  Поаѓање од СКОПЈЕ 06:20 часот (AMV 1258)
  Пристигнување во Хургада 09:25 часот

  Враќање од Хургада 02:01 часот (AMV 1257)
  Пристигнување во Скопје 05:20 часот

  Летови во ПЕТОК

  Поаѓање од СКОПЈЕ 06:20 часот (AMV 5358)
  Пристигнување во Хургада 09:25 часот

  Враќање од Хургада 02:01 часот (AMV 5357)
  Пристигнување во Скопје 05:20 часот

  *** Времињата на летови може да претрпат промени и истите мора да се проверат пред поаѓање.

  ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ

  1. ден СКОПЈЕ – ХУРГАДА
  Состанок на групата на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Хургада во утринските часови. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Превземање и сместување во собите според хотелски правила (по 14:00 часот).

  од 2 до 7/10/13. ден ХУРГАДА
  Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Хургада. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (крстарење со брод; нуркање; пустинско сафари; посета на Луксор и / или Каиро, итн…).

  14. ден (враќања во ПОНЕДЕЛНИК) ХУРГАДА – СКОПЈЕ
  Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12:00 часот, или поинаку доколку хотелските правила го наложуваат тоа. Багажот се остава на рецепција. За дневно користење на собите и/или други услуги од хотелот до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција. Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во Хургада во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје (наредниот ден)во раните утрински часови, или според претходно најавеното време.

  8/11. ден (враќања во ЧЕТВРТОК) ХУРГАДА – СКОПЈЕ
  Одјавување и напуштање на собите во раните утрински часови по што следува организиран трансфер до аеродромот. Предавање на багажот два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје според претходно најавеното време.”

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

  * 6, 9, 10 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
  * Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
  * Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
  * Организација на аранжманот

   ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

  * Аеродромски и административни такси во износ од 80 еур,  (25еур за бебе до 1.99 год)
  * Патничко здравствено осигурување
  * Влезна виза за Египет – за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
  * Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
  * Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

   За резервација потребна е нерефундабилна уплата од 30% од вкупната цена, а до завршување на валидноста на актуелните ценовници треба да се затвори мин 50% од износот. Целосна доплата на аранжманот најдоцна 10 дена пред почетокот на аранжманските услуги.   Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња во табелите се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. “

  ЗАБЕЛЕШКИ:

  * Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
  * Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата.
  * Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето.
  * Цените се однесуваат за сместување во стандардни соби. Поглед на море / базен / град… организаторот не може да гарантира, со исклучок во случаи кога постои доплата со која патникот си обезбедува поглед специфициран во ценовникот.
  * Категоризацијата на хотелите е врз основа на категориите во договорот помеѓу организаторот на патувањето и локалниот партнер. Во случај на ненајавена промена организаторот не сноси одговорност. Видот и квалитетот на храната зависат од категоријата на хотелот и организаторот нема влијание на истата. Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот. Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога се однапред дефинирани / објавени, или има доплата за истите.
  * Помошните кревети се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети. Некои од хотелите не нудат можност за дополнителен лежај/кревет (најчесто кога децата имаат бесплатно сместување), и во истите децата го делат лежајот со возрасните патници.
  * За сместувањето на патниците задолжен е придружникот / представникот на групата. Еден хотелски ден како и услугите во истиот се смета од 14:00 час од денот на важоста на аранжманот, најдоцна до 12:00 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога (во зависност од саатниците на летот, на кои организаторот не може да влијае) гостинот ќе влезе / излезе од хотелот. Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14:00 час / последниот ден по 12:00 час се подлежни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштањето на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот.
  * Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.
  * ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк.
  Нехар Травел не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. 

  ALBATROS AQUA PARK  4* - Hurgada
  All Inclusive
  Термин од:12.6.201919.6.201926.6.201903.7.201910.7.201917.7.201924.7.201931.7.201907.8.201914.8.201921.8.201928.8.201904.9.201911.9.2019
  Ноќевања66666666666666
  STANDARD  ROOM  
  Цена по лице во двокреветна соба 481 481 481 481 481 481 481 536 547 547 547 525 481 481
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од 7-13.99  350 350 350 350 350 350 350 378 383 383 383 372 350 350
  Еднокреветна соба 613 613 613 613 613 613 613 695 711 711 711 678 613 613
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од 7-13.99  416 416 416 416 416 416 416 457 465 465 465 449 416 416
  Трет возрасен 468 468 468 468 468 468 468 523 534 534 534 512 468 468
  Прво дете од 2-6.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Прво дете од 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  STANDARD POOL VIEW ROOM 
  Цена по лице во двокреветна соба 514 514 514 514 514 514 514 569 580 580 580 558 514 514
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од  7-13.99 367 367 367 367 367 367 367 394 400 400 400 389 367 367
  Еднокреветна соба 659 659 659 659 659 659 659 741 757 757 757 724 659 659
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од  7-13.99 439 439 439 439 439 439 439 480 488 488 488 472 439 439
  Трет возрасен 501 501 501 501 501 501 501 556 567 567 567 545 501 501
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  FAMILY ROOM  
  Цена по лице во двокреветна соба 613 613 613 613 613 613 613 695 711 711 711 678 613 613
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Второ дете од 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Трет возрасен 600 600 600 600 600 600 600 682 698 698 698 665 600 600
  Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
  Ознаки за производ