Понуди
  Filters
  Пребарување

  Египет Лето 2020

  Поради огромен интерес и лимитирани места Ве молиме побарајте не за детални информации.

      ЦЕНИ ВО ЕВРА ПО ЛИЦЕ ВО 1/2 СОБА СО ВКЛУЧЕНИ АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ
        14-Aug 21-Aug 31-Aug 11-Sep 21-Sep
  ХОТЕЛ КАТЕГОРИЈА УСЛУГА 6Н / 7Д 9Н / 10Д 10Н / 11Д 9Н / 10Д 6Н / 7Д
  KING TUT RESOSRT HURGADA 4**** All Inclusive 399 472 496 481 420
  MINAMARK BEACH RESORT 4**** All Inclusive 405 481 506 491 426
  ROYAL LAGOONS AQUAPARK RESORT 5***** All Inclusive 411 491 518 501 433
  LE PACHA RESORT 4**** All Inclusive 430 520 550 531 452
  LONG BEACH RESORT (ex Hilton) 4**** All Inclusive 430 520 550 530 451
  SUNNY DAYS RESORT SPA & AQUAPARK 4**** All Inclusive 431 520 550 530 452
  MARLIN INN BEACH RESORT 4**** All Inclusive 443 540 572 550 464
  SEA GULL BEACH RESORT 4**** All Inclusive 443 540 572 550 464
  BELLA VISTA 4**** All Inclusive 443 540 571 550 464
  HOTELUX MARINA BEACH 4**** All Inclusive 444 539 558 549 465
  REGINA SWISS INN RESORT 4**** All Inclusive 450 549 563 540 459
  DESERT ROSE RESORT 5***** All Inclusive 457 559 593 569 477
  LABRANDA ROYAL MAKADI 5***** All Inclusive 457 559 593 569 477
  ROYAL STAR BEACH RESORT 4**** All Inclusive 457 520 550 530 452
  ALBATROS AQUA PARK 4**** All Inclusive 463 569 549 531 451
  AMARINA ABU SOMA RESORT 5***** All Inclusive 476 588 626 598 497
  BEACH ALBATROS RESORT 4**** All Inclusive 489 607 598 569 478
  CARIBBEAN WORLD SOMA BAY 5***** All Inclusive 489 608 647 618 510
  HILTON HURGADA RESORT 5***** All Inclusive 496 618 658 627 517
  ALBATROS CITADEL RESORT 5***** All Inclusive 508 637 631 598 497
  ALBATROS PALACE RESORT 5***** All Inclusive 509 637 631 598 497
  DANA BEACH RESORT 5*****DLX All Inclusive 509 637 631 599 497
  ELYSEES DREAM BEACH 4**** All Inclusive 509 637 631 598 497
  TITANIC ROYAL 5***** All Inclusive 522 656 701 667 542
  STEIGENBERGER AQUA MAGIC 5***** All Inclusive 528 666 712 676 549
  JASMINE PALACE RESORT & SPA 5***** All Inclusive 534 675 645 608 504
  CONTINETAL HOTEL HURGADA 5***** All Inclusive 541 541 541 541 541
  JAZ AQUAMARINE RESORT 5***** All Inclusive 541 685 733 695 562
  OLD PALACE RESORT 5***** Ultra AI 541 685 733 696 562
  FORT ARABESQUE RESORT & AQUAPARK 4**** All Inclusive 573 735 788 744 594
  ALBATROS WHITE BEACH 5***** All Inclusive 574 735 641 598 497
  GRAND SEAS HOSTMARK 4**** All Inclusive 574 734 788 744 594
  HILTON HURGHADA PLAZA 5***** All Inclusive 574 734 788 744 594
  JAZ MAKADINA 5***** All Inclusive 574 734 788 744 594
  MERAKI RESORT (ADL Only) 4**** All Inclusive 574 681 712 676 549
  MARRIOT RED SEA BEACH RESORT 5***** All Inclusive 587 754 809 764 607
  CLEOPATRA LUXURY BEACH RESORT 5***** All Inclusive 593 763 820 774 614
  SENTIDO PALM ROYALE SOMA BAY 5***** All Inclusive 625 812 874 822 646
  STEIGENBERGER AL DAU 5*****DLX All Inclusive 638 836 917 861 672
  SUNRISE ROMANCE RESORT (ADL Only) 5***** All Inclusive 677 890 931 871 679
  STEIGENBERGER PURE LIFESTYLE 5*****DLX All Inclusive 703 918 949 890 692
  PREMIER LE REVE (ADL Only) 5*****DLX Ultra AI 801 1075 1165 1085 822
  BARON PALACE 5*****DLX All Inclusive 989 1357 1462 " 1348 997
  PYRAMISA SAHL HASHEESH 5***** All Inclusive          
  * Цените и/или условите може да бидат променети без најава. За најточни, актуелни пресметки и цени пребарајте на нашата веб страна или B2B портал
  * Цените во табелите се изразени во ЕВРА по лице, а плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност од 62,0 ден за 1 ЕВРО

  ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ  1. ден СКОПЈЕ – ХУРГАДА Состанок на групата на аеродромот во Скопје 3 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Хургада во утринските часови. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Превземање и сместување во собите според хотелски правила (по 14:00 часот). од 2 до 6/9/10. ден ХУРГАДА Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Хургада. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (крстарење со брод; нуркање; пустинско сафари; посета на Луксор и / или Каиро, итн...). 7/10/11. ден ХУРГАДА – СКОПЈЕ Одјавување и напуштање на собите до пладне, односно според правилата на хотелот по што завршуваат хотелските пансионски услуги. Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во Хургада во вечерните часови. Предавање на багажот два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (наредниот ден)." "ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА * 6, 9,10 ноќевања на база наведената услуга. * Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж * Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год) * Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада * Организација на аранжманот

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
   
  * Меѓународно патничко здравствено осигурување кое покрива лекување од Ковид-19 * Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување) * Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци. * Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. **** За престој од 01.07.2020 до 31.10.2020 визите за туристи со македонски пасош се БЕСПЛАТНИ!

  АКЦИЈА
   
  Резервации може да се прават со уплатен аванс од само 100еур, а преостанатиот износ треба да биде доплатен најдоцна 10 дена пред патување. Доколку аранжманот се откаже 15 или повќе дена пред терминот на поаѓање, уплатениот износ за резервацијата се враќа во целост без никакви задршки. За отказ помалку од 15 дена пред аранжманот важат општите услови на патување.

  Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. """
   
  ЗАБЕЛЕШКИ:
   
  * Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети. * Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата.
  * Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето.
  * Цените се однесуваат за сместување во стандардни соби. Поглед на море / базен / град... организаторот не може да гарантира, со исклучок во случаи кога постои доплата со која патникот си обезбедува поглед специфициран во ценовникот. * Категоризацијата на хотелите е врз основа на категориите во договорот помеѓу организаторот на патувањето и локалниот партнер. Во случај на ненајавена промена организаторот не сноси одговорност. Видот и квалитетот на храната зависат од категоријата на хотелот и организаторот нема влијание на истата. Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот. Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога се однапред дефинирани / објавени, или има доплата за истите.
  * Помошните кревети се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети. Некои од хотелите не нудат можност за дополнителен лежај/кревет (најчесто кога децата имаат бесплатно сместување), и во истите децата го делат лежајот со возрасните патници.
  * За сместувањето на патниците задолжен е придружникот / представникот на групата. Еден хотелски ден како и услугите во истиот се смета од 14:00 час од денот на важоста на аранжманот, најдоцна до 12:00 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога (во зависност од саатниците на летот, на кои организаторот не може да влијае) гостинот ќе влезе / излезе од хотелот. Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14:00 час / последниот ден по 12:00 час се подлежни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштањето на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот.
  * Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.
  * ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк.
   
  Нехар Травел не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. 
   
   
   
  "ХУРГАДА - Чартери Лето 2020 РАСПОРЕД НА ЛЕТОВИ СО МОЖНОСТ ЗА ДОЛЖИНА НА ПРЕСТОЈ (ноќи / денови)"
   
  Датум на Поаѓање Ден 6Н / 7Д 9Н / 10Д 10Н / 11Д
  14/08/2020 ПЕТОК 6Н / 7Д    
  21/08/2020 ПЕТОК   9Н / 10Д  
  31/08/2020 ПОНЕДЕЛНИК     10Н / 11Д
  11/09/2020 ПЕТОК   9Н / 10Д  
  21/09/2020 ПОНЕДЕЛНИК 6Н / 7Д