Понуди
  Filters
  Пребарување

  Егзотични Патувања

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Israel & Jordan I New Year 2019

  €858,00
  ИЗРАЕЛ И ЈОРДАН - НОВА ГОДИНА 28.12.2018 - 04.01.2019 7 дена / 6 ноќевања / 6 појадоци / 4 вечери

  Аргентина и Бразил - Ноември 2018

  €2225,00
  ВО РИТАМОТ НА ТАНГО ДО САМБА ОД АРГЕНТИНА ДО БРАЗИЛ БУЕНОС АРИЕС - ВОДОПАДИТЕ ИГУАСУ - РИО ДЕ ЖЕНЕИРО 16.11.2018 - 28.11.2018 9 НОЌЕВАЊА / 13 ДЕНА, АВИОНСКИ ПРЕВОЗ, ТРАНСФЕР, ЕКСКУРЗИИ, ПРЕТСТАВНИК

  Куба есен 2018

  €1277,00
  КУБА - РОМАНТИКА, САЛСА … 23.11.2018 - 04.12.2018 ТОП ХОТЕЛИ, ОДЛИЧНА КОМБИНАЦИЈА... НАЈДОБРОТО ОД КУБА 2 НОЌИ - ХАВАНА / 8НОЌИ - ВАРАДЕРО / 2 BB / 8 ALL, ТРАНСФЕРИ, ЕКСКУРЗИЈА СО РУЧЕК ВО ХАВАНА, АВИОБИЛЕТ, ПРЕТСТАВНИК ОД АТЛАНТИС Варадеро -најексклузивното и најпознато летувалиште во Куба во која се уште владеат браќата Кастро, се наоѓа на околу 150 километри источно од главниот град Хавана и денеска е еден од најзначајните туристички центри на Карибите. Куба е една од најомилените дестинации на оние туристи кои преферираат долги песочни плажи. Исто така, Куба е земја со најголем број олдтајмери, која ги примамува најбогатите колекционери на стари автомобили од целиот свет. Но, Куба е позната и по Че Гевара (Che Guevara),песочни плажи и водените површини со неверојатна сина боја, Кубанските цигари, кубанската музика... Јастози, корали, подводни карпи, риби, желки, стари бродови - се само дел од тоа што можете да го видете нуркајќи. Прекрасна работа е што температурата на водата никогаш не се спушта под 24 степени, па дури ни во зима.Идеален период за посета е од декември до месец мај .

  МАЛДИВИ ЛЕТО 2018

  €1299,00
  Рајскиархипелагодоколу 1190 острови, групирани во атоли кои како прстени се расфрлени низ Индискиот океан, со највисока надморска височина од 1.5m, податок кој сигурно ќе Ве эачуди. Но, коралните гребени кои ги опкружуваат овие острови го смируваат океанот и ги чуваат островите и нивните жители со векови.Острови со бел корален песок, кокосови палми, изобилие од тропски растенија, како и прекрасен и необичен подводен свет. Места кои се одликуваат со својата единственост и кои никогаш повторно нема да гинајдете… тоа сетокму овие рајски Малдивски Острови. Местоположбата, морето, ветерот и сонцето заедно формираат идеални услови за престој.Температурата се движи од 23 до 32 степени, но умерениот ветер кој постојан одува го прави престојот на островите пријатен.Островите се населени повеќе од 2500 години.Моментално на островите живеат околу 390.000 жители, од кој повеќето се населени во главниот град Мале.

  Маурициус - Пролет 2019

  €1850,00
  ОДМОР ОД СОНИШТАТА НА ОСТРОВОТ МАУРИЦИУС 10 дена / 7 ноќевања

  Рајските острови на Карибите - Есен 2018

  €1593,00
  Куба е една од најомилените дестинации на оние туристи кои преферираат долги песочни плажи. Исто така, Куба е земја со најголем број олдтајмери, која ги примамува најбогатите колекционери на стари автомобили од целиот свет. Но Куба е позната и по Че Гевара (Che Guevara),песочни плажи и водените површини со неверојатна сина боја, Кубанските цигари, кубанската музика. Јамајка важи за една од најпопуларните туристички дестинации. Изобилува со национални паркови, брзи реки, водопади, пешачки патеки и, се разбира, прекрасни плажи, меѓу кои најпознати се Севен Мајл, Бостон Беј, Докторс Кејв, Очо Риос, Негрил, итн. Шарениот подводен свет околу островот е магнет за нуркачите, а пешачките патеки во спектакуларните џунгли ги привлекуваат авантуристите од целиот свет. Кајманските острови се познати како засолниште за богатите кои тука ги складираат своите тешко заработени милиони, како би го избегнале плаќањето на даноците. Но, од друга страна пак, кристалното море, коралните гребени и пријателски расположениот морски свет, чинат Кајманските острови да бидат вистинска семејна дестинација. Козумел е популарен остров во Kарипското море, на источниот брег на Мексико.Kозумел е најголемиот остров во Атланскиот океан, кој се наоѓа 20 километри од копното и 60 километри од прочуеното монденско летувалиште Канкун.Денес, овој остров е една од најважните туристички атракции во Мексико. Годишно го посетуваат најмалку 2 милионa туристи од сите делови на светот. Овој податок не е изненадувачки, со оглед на егзотичните плажи со најубава песок, тропското море богато со корали и разни видови риби.

  Егзотични Патувања

  Filter by:

  Clear All
  Min: €858,00 Max: €2225,00
  858 2225