Close
Понуди
  Filters
  Search

  Формула 1 - Истанбул

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Ф1 -Истанбул 2НП Автобуска програма -

  €172.00
  Intercity Istanbul Park, познат првично како Истанбулски автодром, е тркачка патека за моторни спортови во Тузла, источно од Истанбул, Турција. Дизајниран е од добро познатиот архитект на тркачка патека Херман Тилке. Инаугуриран е на 21 август 2005 година. Наречена е “Најдобрата тркачка патека во светот“ од страна на Bernie Ecclestone. После 10 години пауза, повторно се враќа во Истанбул, за Големата награда на Истанбул. Овој голем спортски настан има добиено дозвола за присуство на публика !