Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел Феста Чамкорија 4* (Festa Chamkoria)

  €25,00
  Локација : 1200 м од ски лифт Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината. Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи.

  Локација : 1200 м од ски лифт
  Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината. Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг, спа центар.
  СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи.

   

  Ценовник:

   

  Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
  15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 
  БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018)
  Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 02.01-13.01.2019 14.01-25.01.2019 26.01-15.02.2019 16.02-04.03.2019 05.03-09.04.2019
  Вид на сместување | Период на престој
  Двокреветна соба 2+0 25 € 39 € 74 € 43 € 38 € 44 € 35 € 30 €
  Јуниор сјуит – студио 2+2 30 € 44 € 80 € 49 € 43 € 50 € 40 € 35 €
  Aпартман 2+2 34 € 51 € 95 € 58 € 50 € 59 € 46 € 41 €
  Еднокреветна соба 1+1 38 € 58 € 108 € 65 € 57 € 67 € 53 € 45 €
  Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период
  Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет
  Дополнителни услови : 
  - Деца до 2.99 год. – бесплатно 
  - Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
  - Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
  - Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст 
  - Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
  - Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€ 
  - Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 30€, дете – 15€ 
  - Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

   

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Локација : 1200 м од ски лифт
  Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината. Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг, спа центар.
  СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи.

   

  Ценовник:

   

  Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
  15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 
  БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018)
  Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 02.01-13.01.2019 14.01-25.01.2019 26.01-15.02.2019 16.02-04.03.2019 05.03-09.04.2019
  Вид на сместување | Период на престој
  Двокреветна соба 2+0 25 € 39 € 74 € 43 € 38 € 44 € 35 € 30 €
  Јуниор сјуит – студио 2+2 30 € 44 € 80 € 49 € 43 € 50 € 40 € 35 €
  Aпартман 2+2 34 € 51 € 95 € 58 € 50 € 59 € 46 € 41 €
  Еднокреветна соба 1+1 38 € 58 € 108 € 65 € 57 € 67 € 53 € 45 €
  Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период
  Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет
  Дополнителни услови : 
  - Деца до 2.99 год. – бесплатно 
  - Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
  - Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
  - Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст 
  - Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
  - Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€ 
  - Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 30€, дете – 15€ 
  - Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден