Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел Мариа Антоанета 3*

  €20,00
  Локација : 200 м од жичарницата. Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.

  Локација : 200 м од жичарницата.
  Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер.
  СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.

   

  Ценовник:

   

   

  MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3* - Банско
  www.maria-antoaneta.com
  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25% за резервација и уплата до 30.09.2017 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2017 
  15%  резервација и уплата до 30.11.2017 | 10%  резервација и уплата до 21.12.2017
  БОНУСИ : 6=5, 7=6 за период на престој 01.12-31.03.2018 (не се комбинира со попуст за рана резервација)
  Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 02.01-13.01.2018
  Вид на сместување | Период на престој 06.03-15.04.2018 14.01-05.03.2018    
  НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
  Двокреветна соба  2+0           20.00 €           24.00 €           52.00 €            29.00 €
  Еднокреветна соба 1           35.00 €           43.00 €         100.00 €            52.00 €
  Јуниор сјуит 2+1           22.00 €           25.00 €           55.00 €            30.00 €
  Јуниор сјуит со кујна 2+1           23.00 €           26.00 €           56.00 €            31.00 €
  Едноспален апартман 2+2           25.00 €           29.00 €           59.00 €            34.00 €
  Едноспален апартман со кујна 2+2           26.00 €           30.00 €           60.00 €            35.00 €
  Двоспален апартман 4+2           23.00 €           26.00 €           56.00 €            31.00 €
  ПОЛУПАНСИОН + (неограничени пијалоци за време на вечерата - пиво, вино, минерална вода)
  Двокреветна соба  2+0           26.00 €           30.00 €           58.00 €            35.00 €
  Еднокреветна соба 1           41.00 €           49.00 €         106.00 €            58.00 €
  Јуниор сјуит 2+1           28.00 €           31.00 €           59.00 €            36.00 €
  Јуниор сјуит со кујна 2+1           29.00 €           32.00 €           62.00 €            37.00 €
  Едноспален апартман 2+2           31.00 €           35.00 €           65.00 €            40.00 €
  Едноспален апартман со кујна 2+2           32.00 €           36.00 €           66.00 €            41.00 €
  Двоспален апартман 4+2           30.00 €           32.00 €           62.00 €            37.00 €
  Минимален престој : 29.12-13.01.2018 - 3 ноќевања | 01.12-28.12.2017 и 14.01-15.04.2018 - 2 ноќевања.
  Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг. 
  Дополнителни услови
  ▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно
  ▪ Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - бесплатно
  ▪ Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст
  ▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - плаќа целосна сума
  ▪ Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
  ▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  ▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни - 60€, дете од 6-11.99 год.- 30€ 
  ▪ Доплата за подземен паркинг - 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
  ▪ Доплата за бебешко креветче - 3€ на ден (се плаќа на рецепција)
  ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

   

  Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

  Повратен билет : 40 евра по лице

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Локација : 200 м од жичарницата.
  Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер.
  СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.

   

  Ценовник:

   

   

  MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3* - Банско
  www.maria-antoaneta.com
  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25% за резервација и уплата до 30.09.2017 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2017 
  15%  резервација и уплата до 30.11.2017 | 10%  резервација и уплата до 21.12.2017
  БОНУСИ : 6=5, 7=6 за период на престој 01.12-31.03.2018 (не се комбинира со попуст за рана резервација)
  Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 02.01-13.01.2018
  Вид на сместување | Период на престој 06.03-15.04.2018 14.01-05.03.2018    
  НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
  Двокреветна соба  2+0           20.00 €           24.00 €           52.00 €            29.00 €
  Еднокреветна соба 1           35.00 €           43.00 €         100.00 €            52.00 €
  Јуниор сјуит 2+1           22.00 €           25.00 €           55.00 €            30.00 €
  Јуниор сјуит со кујна 2+1           23.00 €           26.00 €           56.00 €            31.00 €
  Едноспален апартман 2+2           25.00 €           29.00 €           59.00 €            34.00 €
  Едноспален апартман со кујна 2+2           26.00 €           30.00 €           60.00 €            35.00 €
  Двоспален апартман 4+2           23.00 €           26.00 €           56.00 €            31.00 €
  ПОЛУПАНСИОН + (неограничени пијалоци за време на вечерата - пиво, вино, минерална вода)
  Двокреветна соба  2+0           26.00 €           30.00 €           58.00 €            35.00 €
  Еднокреветна соба 1           41.00 €           49.00 €         106.00 €            58.00 €
  Јуниор сјуит 2+1           28.00 €           31.00 €           59.00 €            36.00 €
  Јуниор сјуит со кујна 2+1           29.00 €           32.00 €           62.00 €            37.00 €
  Едноспален апартман 2+2           31.00 €           35.00 €           65.00 €            40.00 €
  Едноспален апартман со кујна 2+2           32.00 €           36.00 €           66.00 €            41.00 €
  Двоспален апартман 4+2           30.00 €           32.00 €           62.00 €            37.00 €
  Минимален престој : 29.12-13.01.2018 - 3 ноќевања | 01.12-28.12.2017 и 14.01-15.04.2018 - 2 ноќевања.
  Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг. 
  Дополнителни услови
  ▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно
  ▪ Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - бесплатно
  ▪ Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст
  ▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - плаќа целосна сума
  ▪ Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
  ▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
  ▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни - 60€, дете од 6-11.99 год.- 30€ 
  ▪ Доплата за подземен паркинг - 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
  ▪ Доплата за бебешко креветче - 3€ на ден (се плаќа на рецепција)
  ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

   

  Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

  Повратен билет : 40 евра по лице