Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел Орфеј 4*

  €31,00
  Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса. Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер, сефови и Wi-Fi. СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

  Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово

  Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса.
  Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала,
  надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер, сефови и Wi-Fi.
  СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

  Ценовник:

   

  ORPHEUS 4* - Пампорово
  www.hotel-orpheus.com
  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 15.10.2017 | 
  15% за резервација и уплата до 15.11.2017 | 10% за резервација и уплата до 01.12.2017
  БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 15.12-22.12.2017, 02.01-18.01.2018, 04.02-10.04.2018 
  (попустите се комбинираат)
  Цените се за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН  28.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 10.01-19.01.2018 15.12-27.12.2017
  Вид на сместување | Период на престој (мин.4 ноќ.) 20.01-09.02.2018 10.02-04.03.2018 05.03-10.04.2018
  Двокреветна соба - цена по лице  2+1           63.00 €           41.00 €           39.00 €           31.00 €
  Трокреветна соба - цена за 3 лица 3+0         161.00 €         107.00 €         101.00 €           82.00 €
  Едноспален апартман - цена за 3 лица 2+2         178.00 €         117.00 €         110.00 €           89.00 €
  Еднокреветна соба - цена за соба 1           92.00 €           59.00 €           55.00 €           44.00 €
  Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 - Малина, користење на внатрешен базен, 
  сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.
  Дополнителни услови
  Дете до 4.99 год. - бесплатно
  ▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно
  ▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни - бесплатно
  ▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни - 10% доплата 
  ▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете - 15% доплата 
  ▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст 
  ▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен - доплаќаат по 50% од цена за возрасен 
  ▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 65€, дете (5-12.99 год.) - 40€
  ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

   

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово

  Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса.
  Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала,
  надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер, сефови и Wi-Fi.
  СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

  Ценовник:

   

  ORPHEUS 4* - Пампорово
  www.hotel-orpheus.com
  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 15.10.2017 | 
  15% за резервација и уплата до 15.11.2017 | 10% за резервација и уплата до 01.12.2017
  БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 15.12-22.12.2017, 02.01-18.01.2018, 04.02-10.04.2018 
  (попустите се комбинираат)
  Цените се за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН  28.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 10.01-19.01.2018 15.12-27.12.2017
  Вид на сместување | Период на престој (мин.4 ноќ.) 20.01-09.02.2018 10.02-04.03.2018 05.03-10.04.2018
  Двокреветна соба - цена по лице  2+1           63.00 €           41.00 €           39.00 €           31.00 €
  Трокреветна соба - цена за 3 лица 3+0         161.00 €         107.00 €         101.00 €           82.00 €
  Едноспален апартман - цена за 3 лица 2+2         178.00 €         117.00 €         110.00 €           89.00 €
  Еднокреветна соба - цена за соба 1           92.00 €           59.00 €           55.00 €           44.00 €
  Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 - Малина, користење на внатрешен базен, 
  сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.
  Дополнителни услови
  Дете до 4.99 год. - бесплатно
  ▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно
  ▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни - бесплатно
  ▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни - 10% доплата 
  ▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете - 15% доплата 
  ▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст 
  ▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен - доплаќаат по 50% од цена за возрасен 
  ▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 65€, дете (5-12.99 год.) - 40€
  ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден