Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел Перелик 3*

  €22,00
  Локација : во центарот на Пампорово Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет. СПА Центар : внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани

  Локација : во центарот на Пампорово
  Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар.
  На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет.
  СПА Центар : внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани

  Ценовник:

  PERELIK 4* - Пампорово
  www.perelikhotel.com
  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2017 | 
  10% за резервација и уплата до 01.12.2017 
  Цените се по лице за 1 ноќевање  16.12-25.12.2017 16.12-25.12.2017
  03.01-31.03.2018 03.01-31.03.2018
  Вид на сместување | Период на престој ALL Inc. Flexy ПП Flexy ALL Inc. Flexy + лифт карта ПП Flexy + лифт карта
  Еднокреветна соба 1           66.00 €           57.00 €           79.00 €           69.00 €
  Двокреветна соба - супериор 2+2           53.00 €           46.00 €           68.00 €           59.00 €
  Едноспален апартман 2+2           66.00 €           57.00 €           79.00 €           69.00 €
  Двоспален апартман 4+2           63.00 €           54.00 €           76.00 €           66.00 €
  Дете до 6.99 год. на дополнително легло  Бесплатно 
  Дете од 7-11.99 год. на дополнително легло            28.00 €           24.00 €           35.00 €           31.00 €
  Дете до 6.99 год. на редовно легло            22.00 €           20.00 €           23.00 €           31.00 €
  Дете од 7-11.99 год. на редовно легло            36.00 €           32.00 €           48.00 €           43.00 €
  Возрасен на дополнително легло            41.00 €           35.00 €           55.00 €           48.00 €
  Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет
  ОПИС за ALL INCLUSIVE FLEXY и ALL INCLUSIVE FLEXY + лифт карта : 
  Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода. 
  Ужина /10:30-12:00/ во лоби бар. Пијалоци - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино. 
  Ручек /12:00-14:00/ во ресторан Малина на ски пистите или основен ресторан Перелик. 
  Пијалоци во ресторан Малина на ски пистите - кафе, чај, безалкохолни пијалоци, вода. 
  Пијалоци во основен ресторан Перелик  - кафе, чај, безакохолни пијалоци, вода, пиво, вино. 
  Ужина /14:30-16:00/ во ресторан Малина на ски пистите или лоби бар. Пијалоци - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода.
  Пијалоци во лоби бар /14:30-22:00/ - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино, коктели. 
  Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.
  ОПИС за ПОЛУПАНСИОН FLEXY и ПОЛУПАНСИОН FLEXY + лифт карта : 
  Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода. 
  Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.
  FLEXY ЛИФТ КАРТА : дава достап до двете ски зони Пампорово и Мечи Чал, бројот на ноќевања е бројот на денови
   за користење на ски карта, има можност за полудневно користење во текот на првиот и последниот ден од престојот.

   

   

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Локација : во центарот на Пампорово
  Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар.
  На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет.
  СПА Центар : внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани

  Ценовник:

  PERELIK 4* - Пампорово
  www.perelikhotel.com
  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2017 | 
  10% за резервација и уплата до 01.12.2017 
  Цените се по лице за 1 ноќевање  16.12-25.12.2017 16.12-25.12.2017
  03.01-31.03.2018 03.01-31.03.2018
  Вид на сместување | Период на престој ALL Inc. Flexy ПП Flexy ALL Inc. Flexy + лифт карта ПП Flexy + лифт карта
  Еднокреветна соба 1           66.00 €           57.00 €           79.00 €           69.00 €
  Двокреветна соба - супериор 2+2           53.00 €           46.00 €           68.00 €           59.00 €
  Едноспален апартман 2+2           66.00 €           57.00 €           79.00 €           69.00 €
  Двоспален апартман 4+2           63.00 €           54.00 €           76.00 €           66.00 €
  Дете до 6.99 год. на дополнително легло  Бесплатно 
  Дете од 7-11.99 год. на дополнително легло            28.00 €           24.00 €           35.00 €           31.00 €
  Дете до 6.99 год. на редовно легло            22.00 €           20.00 €           23.00 €           31.00 €
  Дете од 7-11.99 год. на редовно легло            36.00 €           32.00 €           48.00 €           43.00 €
  Возрасен на дополнително легло            41.00 €           35.00 €           55.00 €           48.00 €
  Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет
  ОПИС за ALL INCLUSIVE FLEXY и ALL INCLUSIVE FLEXY + лифт карта : 
  Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода. 
  Ужина /10:30-12:00/ во лоби бар. Пијалоци - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино. 
  Ручек /12:00-14:00/ во ресторан Малина на ски пистите или основен ресторан Перелик. 
  Пијалоци во ресторан Малина на ски пистите - кафе, чај, безалкохолни пијалоци, вода. 
  Пијалоци во основен ресторан Перелик  - кафе, чај, безакохолни пијалоци, вода, пиво, вино. 
  Ужина /14:30-16:00/ во ресторан Малина на ски пистите или лоби бар. Пијалоци - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода.
  Пијалоци во лоби бар /14:30-22:00/ - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино, коктели. 
  Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.
  ОПИС за ПОЛУПАНСИОН FLEXY и ПОЛУПАНСИОН FLEXY + лифт карта : 
  Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода. 
  Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.
  FLEXY ЛИФТ КАРТА : дава достап до двете ски зони Пампорово и Мечи Чал, бројот на ноќевања е бројот на денови
   за користење на ски карта, има можност за полудневно користење во текот на првиот и последниот ден од престојот.