Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Хотел Riverside 4*

  €17,00
  Модерен хотел, лоциран во близина на стариот град на Банско. На своите гости им нуди стилски ресторан со национални и европски специјалитети, лоби бар со камин, конференциска сала, спа и велнес центар. СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, финтес.

  Модерен хотел, лоциран во близина на стариот град на Банско. На своите гости им нуди стилски ресторан со национални и европски специјалитети, лоби бар со камин, конференциска сала, спа и велнес центар.
  СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, финтес.

  Ценовник:

   

  RIVERSIDE 4* - Банско
  www.riverside.ehotels.global
  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017
  10% за резервација и уплата до 30.11.2017 
  БОНУСИ : 7=6 за период на престој 09.12-21.12.2017 | 03.01-22.01.2018 | 26.02-31.03.2017
  (не се комбинира со попуст за рана резервација)
  Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 09.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-02.01.2018 03.01-24.01.2018
  Вид на сместување | Период на престој 10.03-31.03.2018 25.01-25.02.2018   26.02-09.03.2018
  Двокреветна соба - економи 2+0           17.00 €           26.00 €           45.00 €            23.00 €
  Двокреветна соба - стандард 2+1           20.00 €           30.00 €           49.00 €            25.00 €
  Фамилијарна соба 2+2           29.00 €           45.00 €           74.00 €            38.00 €
  Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи,
   паркинг, интернет.
  Дополнителни услови
  ▪ Дете до 5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно
  ▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 70% попуст
  ▪ Дете од 6-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст
  ▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 25% попуст
  ▪ Две деца до 11.99 год. во фамилијарна соба - бесплатно , за трето дете до 11.99 год. се доплаќа 7€ на ден
  ▪ Трет возрасен на дополнително легло во фамилијарна соба (со 2 в.) - бесплатно
  ▪ Трет возрасен на дополнително легло во фамилијарна соба (со 2 в. + 1 д.) - 10€ на ден
  ▪ Четврт возрасен на дополнително легло во фамилијарна соба (со 3 в.) - 10€ на ден
  ▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 55€, дете - 30€
  ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  Модерен хотел, лоциран во близина на стариот град на Банско. На своите гости им нуди стилски ресторан со национални и европски специјалитети, лоби бар со камин, конференциска сала, спа и велнес центар.
  СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, финтес.

  Ценовник:

   

  RIVERSIDE 4* - Банско
  www.riverside.ehotels.global
  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017
  10% за резервација и уплата до 30.11.2017 
  БОНУСИ : 7=6 за период на престој 09.12-21.12.2017 | 03.01-22.01.2018 | 26.02-31.03.2017
  (не се комбинира со попуст за рана резервација)
  Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 09.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-02.01.2018 03.01-24.01.2018
  Вид на сместување | Период на престој 10.03-31.03.2018 25.01-25.02.2018   26.02-09.03.2018
  Двокреветна соба - економи 2+0           17.00 €           26.00 €           45.00 €            23.00 €
  Двокреветна соба - стандард 2+1           20.00 €           30.00 €           49.00 €            25.00 €
  Фамилијарна соба 2+2           29.00 €           45.00 €           74.00 €            38.00 €
  Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи,
   паркинг, интернет.
  Дополнителни услови
  ▪ Дете до 5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно
  ▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 70% попуст
  ▪ Дете од 6-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст
  ▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 25% попуст
  ▪ Две деца до 11.99 год. во фамилијарна соба - бесплатно , за трето дете до 11.99 год. се доплаќа 7€ на ден
  ▪ Трет возрасен на дополнително легло во фамилијарна соба (со 2 в.) - бесплатно
  ▪ Трет возрасен на дополнително легло во фамилијарна соба (со 2 в. + 1 д.) - 10€ на ден
  ▪ Четврт возрасен на дополнително легло во фамилијарна соба (со 3 в.) - 10€ на ден
  ▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 55€, дете - 30€
  ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден