Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Милано 3НП - Нова Година

  €179,00
  “Северниот Бисер”на Италија како го нарекуваат Милано, со бурна историја и стари градби, денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата , од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на Готиката во ликот на најголемата Готска Катедрала во Светот, најпознатата Оперска куќа во светот – La Scala, Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици. А вечерите поминете ги во Опера, Театар или во многубројните клубови.

  Термин 29 Декември

   

  1 ден  29.12.2017 СКОПЈЕ   

  Состанок на групата на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски во 11:30 часот.Поаѓање за Верона во 12:00 часот Се патува преку граничниот премин Tабановце.Патување преку Србија,Хрватска,Словенија со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

   2 ден  30.12.2017 МИЛАНО   

  Пристигнување во Outlet Shoping center Francia Corta во предпладневните часови. Слободно време за предновогодишен шопинг... Патувањето продолжува кон Милано. Пристигнување во Милано во попладневните часови. Сместување во хотел. Можност за прошетка по раздвижените и прекрасно украсени улици на модниот центар на светот, многубројните дуќани, луксузни трговски центри (индивидуално)… Можност за шопинг по најкреативните божиќни тезги поставени во центарот на Милано…  Враќање  во хотел.  Во вечерните часови можност за посета на Navigli ( градски превоз), урбан дел на Милано кој лежи на канали, преполн со ресторани и барови во кои можете да уживате до доцните часови... Ноќевање.

   3 ден 31.12.2017  МИЛАНО   

  Појадок. Предпладне одиме на   разглед на градот: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миалнска опера една од најпознатите оперски куќи во светот... Слободно време за индивидуални прошетки. Вечерта дочек на Нова Година на градскиот плоштад. Ноќевање.

  4 ден   01.01.2018 МИЛАНО- ЛУГАНО(ШВАЈЦАРИЈА)-КОМО

  Појадок.  Предлагаме целодневна посета на Лугано(Швајцарското Монте Карло) и Комо. Разглед на Лугано: катедралата San Lorenzo, црквата Santa Marina di Angelo, стариот град со пркрасните плоштади, казиното, најубавиот парк во Швајцарија “Parco Civico”. Слободно време за прошетки.  Потоа го посетуваме  градчето Комо кое се наоѓа на брегот  на езерото Лаго ди Комо (Италија). Тука Холивудскиот џет-сет има свои вили ( Villa Oleandra на Џорџ Клуни) , вилите на Стинг, Ричард Брансон . Тука е сниман и филмот “Casino Royale” - Џемс Бонд, “Ocean’s Twelve… Можност за факултативно крстарење (30 мин) со брод  покрај некои од прочуените вили .Слободно време за прошетки.  Излет со многу впечатоци. Враќање во Милано во вечерните часови. Ноќевање.

  5 ден  02.01.2018 МИЛАНО –ВЕРОНА - СКОПЈЕ

  Појадок. Тргнуваме кон Скопје со посета на  Верона.Пристигање во Верона во попладневните часови. Разглед на градот со посета на куќата и гробот на Јулија, колосеумот, плоштадите Бра и Ебре. Слободно време за индивидуални прошетки. Во вечерните часови поаѓање за Македонија. Патувањето продолжува  преку Словенија, Хрватска, Србија со попатни паузи .

  6 ден  03.01.2018 СКОПЈЕ 

  Пристигнување Скопје во попладневните часови.

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО 25.11.2017: 179€ /11.100 ден.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  189€ /11.720 ден.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Милано -Скопје
  • 3 ноќевања во хотел 3* НП во Милано(околина)
  • Посета на Верона
  • Организација и водство на програмата
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник
  • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Охрид,  Кавадарци, Струмица, Штип, Велес

  * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување  190 денари
  • Разглед на Милано 10€
  • Факултативен излет за Лугано и Комо  35€
  • Крстарење по езерото Комо(30мин) 10€
  • Туристичка такса Милано 5€ по лице по ноќ (се плаќа во агенција)
  • Доплата за еднокреветна соба – 4.650 ден

   НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
  •          Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724  e-mail:  info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mк

   

  Термин 29 Декември

   

  1 ден  29.12.2017 СКОПЈЕ   

  Состанок на групата на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски во 11:30 часот.Поаѓање за Верона во 12:00 часот Се патува преку граничниот премин Tабановце.Патување преку Србија,Хрватска,Словенија со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

   2 ден  30.12.2017 МИЛАНО   

  Пристигнување во Outlet Shoping center Francia Corta во предпладневните часови. Слободно време за предновогодишен шопинг... Патувањето продолжува кон Милано. Пристигнување во Милано во попладневните часови. Сместување во хотел. Можност за прошетка по раздвижените и прекрасно украсени улици на модниот центар на светот, многубројните дуќани, луксузни трговски центри (индивидуално)… Можност за шопинг по најкреативните божиќни тезги поставени во центарот на Милано…  Враќање  во хотел.  Во вечерните часови можност за посета на Navigli ( градски превоз), урбан дел на Милано кој лежи на канали, преполн со ресторани и барови во кои можете да уживате до доцните часови... Ноќевање.

   3 ден 31.12.2017  МИЛАНО   

  Појадок. Предпладне одиме на   разглед на градот: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миалнска опера една од најпознатите оперски куќи во светот... Слободно време за индивидуални прошетки. Вечерта дочек на Нова Година на градскиот плоштад. Ноќевање.

  4 ден   01.01.2018 МИЛАНО- ЛУГАНО(ШВАЈЦАРИЈА)-КОМО

  Појадок.  Предлагаме целодневна посета на Лугано(Швајцарското Монте Карло) и Комо. Разглед на Лугано: катедралата San Lorenzo, црквата Santa Marina di Angelo, стариот град со пркрасните плоштади, казиното, најубавиот парк во Швајцарија “Parco Civico”. Слободно време за прошетки.  Потоа го посетуваме  градчето Комо кое се наоѓа на брегот  на езерото Лаго ди Комо (Италија). Тука Холивудскиот џет-сет има свои вили ( Villa Oleandra на Џорџ Клуни) , вилите на Стинг, Ричард Брансон . Тука е сниман и филмот “Casino Royale” - Џемс Бонд, “Ocean’s Twelve… Можност за факултативно крстарење (30 мин) со брод  покрај некои од прочуените вили .Слободно време за прошетки.  Излет со многу впечатоци. Враќање во Милано во вечерните часови. Ноќевање.

  5 ден  02.01.2018 МИЛАНО –ВЕРОНА - СКОПЈЕ

  Појадок. Тргнуваме кон Скопје со посета на  Верона.Пристигање во Верона во попладневните часови. Разглед на градот со посета на куќата и гробот на Јулија, колосеумот, плоштадите Бра и Ебре. Слободно време за индивидуални прошетки. Во вечерните часови поаѓање за Македонија. Патувањето продолжува  преку Словенија, Хрватска, Србија со попатни паузи .

  6 ден  03.01.2018 СКОПЈЕ 

  Пристигнување Скопје во попладневните часови.

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО 25.11.2017: 179€ /11.100 ден.

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  189€ /11.720 ден.

   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Милано -Скопје
  • 3 ноќевања во хотел 3* НП во Милано(околина)
  • Посета на Верона
  • Организација и водство на програмата
  • Организација на аранжманот
  • Лиценциран туристички придружник
  • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Охрид,  Кавадарци, Струмица, Штип, Велес

  * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

  • Задолжително патничко осигурување  190 денари
  • Разглед на Милано 10€
  • Факултативен излет за Лугано и Комо  35€
  • Крстарење по езерото Комо(30мин) 10€
  • Туристичка такса Милано 5€ по лице по ноќ (се плаќа во агенција)
  • Доплата за еднокреветна соба – 4.650 ден

   НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
  •          Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

   

  НЕХАР ТРАВЕЛ ул.Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52б, Скопје Teл: 02/3 13 10 45  Моб: 071 380724  e-mail:  info@nehartravel.com.mk    web:www.nehartravel.com.mк

   

  Ознаки за производ