Понуди
  Filters
  Пребарување

  Нова Година 2021

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Едремит 3ПП Нова Година 2021 - Турција

  €199,00
  Дочекајте ја Новата 2021 во одличниот СПА ресорт град Едремит, поставен во маслиновата ривиера со прекрасни плажи, во подножјето на митската планина Ида, која плени со својата чудесна природа и пријатни зелени пејсажи. Adrina Termal Health & SPA Hotel 5* е одличен изброр за да го почувствувате духот на градот Едремит. Овој 5 ѕвезден ресорт е лоциран во северното крајбрежје на Егејскотото Море. Хотелот располага со термален СПА центар поставен на 2 ката со вкупна површина од 5000 m2; 2 големи термални комплекс базени (еден е за жени, другиот и за мажи и за жени), лековити базени, сауни, парни бањи, шок тушеви, зона за одмор, турска термална бања и СПА апликациите кои се во служба на своите гости со цел комплетна релаксација и опуштање од секојдевниот стрес и умор.Шумскиот воздух кој доаѓа од митската Ида, во комбинација со јодизираната и оксидирана густина од морето, формираат т.н. кислородно ткиво, кое интересно ја прават планината второто место најбогато со кислород во светот! Блиските археолошки наоѓалишта и остатоци, само ќе ја надополнат оваа прошетка, која е преполна со интересни приказни и преданија од митологијата и минатото! Дочекајте ја Новата како боговите од митологијата, здрави и убави

  Нови Сад 2НП (Белград - Сремски Карловци) Нова Година

  €89,00
  “Капија светова и раскрсница путева. Чувар царства и царског оружја. Прекретница хрисќанског света. Тамница мрачна и гробница незнана. Сва загонетна, славом и клетвом опевана. Велика уметничка инспирација – Петроварадинска тврџава. Барокна лепотица, колосална творевина. Вековна људска цивилизациска одредница“-Синиша Јокиќ.

  Истанбул Нова Година - 3НП / АВИОН

  €199,00
  Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата. Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од над 13 милиони жители . Светски центар од непроценлива вредност во минатото но и во сегашноста... мозаик од бројни историски и културни убавини, главен град на многу цивилизации, денес дом на жители од целиот свет. Истанбул е единствен град, град кој премостува два континенти, град кој ќе разбуди сосема поинакви чувства во Вас. Не го пропуштајте залезот на сонцето во Истанбул... кога градот се пали како слика, силуетите на џамиите се издигаат над градот, а сонцето и месечината се поздравуваат додека денот се претвора во ноќ... Во тој момент ќе се чувствувате како султан во лулката на цивилизациите. Има многу да се доживее и почуствува во Истанбул. Дали сте подготвени да го истражите овој магичен град?

  Истанбул од 1001 ноќ Нова Година - 2НП

  €79,00
  Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата. Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од над 13 милиони жители . Светски центар од непроценлива вредност во минатото но и во сегашноста... мозаик од бројни историски и културни убавини, главен град на многу цивилизации, денес дом на жители од целиот свет. Истанбул е единствен град, град кој премостува два континенти, град кој ќе разбуди сосема поинакви чувства во Вас. Не го пропуштајте залезот на сонцето во Истанбул... кога градот се пали како слика, силуетите на џамиите се издигаат над градот, а сонцето и месечината се поздравуваат додека денот се претвора во ноќ... Во тој момент ќе се чувствувате како султан во лулката на цивилизациите. Има многу да се доживее и почуствува во Истанбул. Дали сте подготвени да го истражите овој магичен град?

  Истанбул од 1001 ноќ Нова Година - 3НП

  €99,00
  Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата. Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од над 13 милиони жители . Светски центар од непроценлива вредност во минатото но и во сегашноста... мозаик од бројни историски и културни убавини, главен град на многу цивилизации, денес дом на жители од целиот свет. Истанбул е единствен град, град кој премостува два континенти, град кој ќе разбуди сосема поинакви чувства во Вас. Не го пропуштајте залезот на сонцето во Истанбул... кога градот се пали како слика, силуетите на џамиите се издигаат над градот, а сонцето и месечината се поздравуваат додека денот се претвора во ноќ... Во тој момент ќе се чувствувате како султан во лулката на цивилизациите. Има многу да се доживее и почуствува во Истанбул. Дали сте подготвени да го истражите овој магичен град?

  Дубаи 5НП - Нова Година 2021

  €849,00
  Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете…