Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Производот е означен со '2019'

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Hilton Hurghada Resort 5*****

  €519,00
  www.hilton.com Локација: Еден од најпознатите семејни хотели кој се наоѓа во јужниот дел на Хургада во Мемша , на самата песочна плажа, на 4км од центарот на Хургада и 6км од аеродромот. Соби:329 елегантно уредени соби, со бања, сателитска ТВ, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса. Содржини: Три ресторани, 7 барови, дискотека, интернет центар, козметички салон, базени со тобогани.. Спорт и забава: Два базена, две тениско игралишта, затворен базен, теретана, куглање, билјард, пинг понг, одбојка на плажа, центар за нуркање и бројни активности на вода. Современ спа и фитнес центар. Активности и анимации за најмладите.

  Jasmine Palace 5*****

  €410,00
  Jasmine Palace http://www.jasminepalaceresort.com/ Jasmine Palace e хотел кој е отворен во 2014 година, комплекс облагороден со градина, опкружена со блокови на сместувачки единици, главна зграда , приватна плажа и базен. На оддалеченост на 12 км од аеродромот во Хургада и 15 км од Новата Марина. Покрај главниот ресторан нуди уште 5 ресторани каде можете да ја пробате богатата понуда на врвни специјалитети од различни кујни од светот. Пијалоците се сервираат во 6 барови, каде што е достапна и вечерната забава. Многу спортски активности се достапни на барање како билијард, спортови на вода и и групни активности. Хотелот има 690 стандардни, делукс ( некои со поглед на базен ) и фамилијарни соби ( со две посебни соби ), некои од нив со поглед на базен (со доплата) или со поглед на градина. Стандардните соби се со помошни легла, тоалет, фен , клима уред, сеф, мини бар ( со доплата ) сателитска програма , телефон, балкон или тераса. На плажата еден дел е со кореален гребен околу 700 м каде се препорачуваат обувки за во вода, интересен за љубителите на подводниот свет , понтонски мост преку кој можете да одите до коралите, бродовите или каде можете да се капете во морето. Услуга: All Inclusive Early booking цените се валидни за резервации до 30.04 со 50% уплата

  Jaz Aquamarine Hurghada 5*****

  €0,00
  Jaz Aquamarine Hurghada https://www.jazhotels.com/hurghada/hotels/jaz-aquamarine.aspx?src=af&_affclk=adn:3817::EAIaIQobChMI3Kjqisby4AIVR8-yCh05sAG9EAAYASAAEgI2XPD_BwE:8002y1 Jaz Aquamarine Resort се наоѓа на јужниот дел на Хургада, Jaz Aquamarina Resort има сопствена приватна плажа и нуркачки клуб. Располага со 20 базени, 3 аква паркови и голем број на ресторани и барови. Jaz Аквамарин собите вклучуваат луксуз. Тие доаѓаат опремени со ТВ и минибар. Семејни соби вклучуваат посебна дневна област со софи. Некои соби имаат панорамски поглед на море или поглед на базен. Jaz Аквамарин има 7 ресторани, од кои 4 се ресторани со a la carte (Азиска, Италијанска, Либанска). Во вечерните часови, во театарот е обезбедена забава во живо. Mividaspa центарот вклучува и нуди заживување со третмани: терапии со вода, масажи, програми за релаксација и услуги за убавина на дополнителни трошоци. Jaz Аквамарин нуркачкиот центар е идеално место од каде да се истражува Хургада - коралниот гребен. Во попладневните и вечерни часови хотелот организира и разни анимации за своите гости. Услуга: All Inclusive Early booking цените се валидни за резервации до 30.04 со 50% уплата

  Jaz Makadina 5*****

  €0,00
  Jaz Makadina се наоѓа на самата плажа и има прекрасен поглед кон Црвеното Море. Тој располага со отворен базен и сопствена плажа. Собите се пространи, климатизирани со сателитска ТВ и балкон. Сите соби имаат модерен мебел и нудат погледи кон Црвеното Море, кон базенот или убавата градина . Ресторанот Ел Масри служи интернационална кујна за појадок, ручек и вечера. Коктели, алкохолни и безалкохолни пијалоци се достапни во барот Ел Коба, кој се наоѓа покрај базенот. Можете да нарачате лесни јадења во снек бар на Ал Сакала и ресторанот на плажа. Хотелот има спа центар Mividaspa -понудата вклучува освежување и третмани за регенерација, терапија со вода, масажа, парна соба, како и програми за релаксација и козметички услуги, спортови на вода, нуркање, едрење, возење на велосипед.(со доплата) На 4 километри од Макади се наоѓа аква парк со 50 различни слајдови за возрасни и деца.

  Jungle Aqua Park 4****

  €0,00
  Ова прекрасно одморалиште, со своите 21 базени и 35 водени тобогани е вистински воден, тематски парк. Сите соби имаат тераса или балкон со поглед кон базен или градина. Сите сместени во бунгалови поставени во групи околу базените. Собите се просторни, светли и декорирани со топли бои , по примерот на Афричката уметност. Сите имаат телевизор, минибар, и сопствена бања. Хотелот нуди повеќе различни видови на ресторани како Медитерански, германски, мексикански, ресторан со ориентални кујна , што е само дел од опциите кои Ви се на располагање а има и голем број на барови и снек барови во кои се служат лесни јадења и пијалоци во текот на целиот ден . Повеќе детски базени и детски клубови се достапни во Jungle Park, заедно со уште неколку спортски објекти, вклучувајќи тениски игралиште, игралиште за фудбал и мини голф.. Хургада е на само 25 минути возење и е лесно достапна со автобус или со автомобил. Хотелот има 860 соби и е дел од ланецот на хотели: Pickalbatros.

  King Tut Resort Hurghada 4****

  €0,00
  ЛОКАЦИЈА: Лоцирен е на самиот брег на Црвено море и е идеален избор за љубителите на рекреативни, спортски активности. Се наоѓа во близина на центарот на Хургада на окулу 5 км. од Аеродромот. СОБИ : Има вкупно 135 соби: 83 стандардни, 5, 16 трокреветни, 29 СУПЕРИОР соби, 2 бунгалови. Сите соби се стилски и елегантни, опремени со модерен и удобен мебел. - Балкон или тераса со поглед на морето; - Телевизор со сателитски канали; - Фрижидер; - Клима; - Телефон; - Бања со туш, фен и прибор за лична хигиена; - Сеф; - Електричен бокал СОДРЖИНИ: Ресторан Клеопатра:Појадок, ручек и вечера на Шведска маса Лоби бар, 2 базени, Аква парк со загреан базен, Сауна, Џакузи, Wi Fi бесплатен во целиот хотел, вклучувајќи ја и плажата, Дискотека, тениски терени, менувачница, продавници за сувенири, фризерски и козметички салон, Приватна, песочна плажа на 50м. која е опремена со чадори и лежалки, бесплатни. УСЛУГА:All Inclusive - Клеопатра ресторан и тераса, нуди три оброци на ден (појадок, ручек и вечера). Ресторанот нуди најдобра национална кујна; - ISIS ресторан и бар на плажа, нуди морска храна; - Тутанкамон лоби бар, совршен за попладнвен чај, коктели или лесна вечера; - Оаза Кафе, кој се наоѓа меѓу дрвјата и цвеќињата со убава фонтана; - ISIS Бар се наоѓа на плажа. Нуди: свежо исцедено сокови, сода-вода, свежо овошје, сладолед, вкусна ужина. - Мемфис (а-ла-carte) – ресторан на плажа на Сфингата, резервација на рецепција, бројот на посети не се ограничени.

  2019