Понуди
  Filters
  Пребарување

  Копаоник – Ski Opening

  €55,00
  Традицијата продолжува и оваа година одиме на отварањето на скијачката сезона на Копаоник! Оваа година со фантастично музичко освежување! ❄Live Stage каде ќе настапат најполуларните бендови и пеачи! ❄Urban Stage каде ќе уживате во фантастичниот звук на електронската музика и настап на познати Dj-и! 4 дена целодневни журки, такмичења, мавање со снежни топки, скијање, бордање, санкање, шанкање и што уште не, како на стази, така и во нашата party населба ЈАТ апартманите! Преку 2000 млади од Балканот и Европа, најдобри Dj-и, анимација24h, журки... Бидете дел од настанот кој долго ќе го прераскажувате...

  06 – 09.12.2018

  Традицијата продолжува и оваа година одиме на отварањето на скијачката сезона на Копаоник! Оваа година со фантастично музичко освежување! ❄Live Stage каде ќе настапат најполуларните бендови и пеачи! ❄Urban Stage каде ќе уживате во фантастичниот звук на електронската музика и настап на познати Dj-и! 4 дена целодневни журки, такмичења, мавање со снежни топки, скијање, бордање, санкање, шанкање и што уште не, како на стази, така и во нашата party населба ЈАТ апартманите! Преку 2000 млади од Балканот и Европа, најдобри Dj-и, анимација24h, журки... Бидете дел од настанот кој долго ќе го прераскажувате...

  КОПАОНИК – Најпознат туристички центар во Србија, преку целата година нуди идеални услови за активен одмор и уживање во природа, поради богата и занимлива спортско – рекреативна понуда. Климата на Копаоник е обележана со преку 200 сончеви денови годишно поради што носи назив “сончева планина” Копаоник е прогласен за национален парк 1981 год. Туризмот на планината е од претежно спортски карактер. Преовладуваат зимските спортови како скијањето и бордањето, но застапени се и други спортски активности како тенисот. Има голем број сместувачки капацитети, ресторани, барови и ноќни клубови. Има 28 жичници со капацитет од 32.000 скијачи на час и 70 км скијачки патеки од сите категории.

  Програма:

  1.        Ден. Четврток: 06 Декември / Скопје – Копаоник

  Поаѓање од паркингот кај спортска сала Борис Трајковски во 09:00h Патување преку граничен премин Табановце, пристигнување во попладневните часови, сместување во апартманите. (за сите патници кои патуваат со сопствен превоз, состанок на рецепција во апартманската зграда после 14:00) слободно време за одмор, прошетка и запознавање со местото. Прва на низата на журките: WELCOME PARTY на снег! Ноќевање.

  1.        Ден. Петок: 07 Декември / Копаоник

  Скијачки ден од 09h-16h од 13h – 15h натпреварување во мавање со снег. Од 15h – 18h дневна журка во официјалниот клуб за прогласување на победникот од натпреварувањето. Време за одмор. Вечерта ѓурка во Grand hall. Ноќевање.

  1.        Ден. Сабота: 08 декември / Копаоник

  Скијачки ден од 09h-16h. Од 15h – 18h дневна журка (игри без граници) Последна вечер и луда журка. Ноќевање.

  1.        Ден. Недела: 09 декември/ Копаоник - Скопје

  Напуштање на апартманите до 10:00, скијачки ден од 09h-16h. За оние кои користат организиран превоз чекање на договорено место и поаѓање за Скопје во 17:00h. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

        Сместување во ЈАТ Апартмани 2*, (НА)

                                                             06-09.Декември 2018.

  2п апп Ф2 (2 2) користат 6 лица

  55€

  2п aпп Ф2 (2 2) користат 5 лица

  65€

  2п aпп Ф1 (4 1) користат 6 лица

  55€

  2п aпп Ф1 (4 1) користат 5 лица

  65€

  2п aпп E2 (3 1) користат 5 лица

  60€

  2п aпп E2 (3 1) користат 4 лица

  70€

  СТД E1 (3 1) користат 5 лица

  55€

  СТД E1 (3 1) користат 4 лица

  65€

  СТД Д (2 1) користат 4 лица

  65€

  СТД Д (2 1) користат 3 лица

  70€

  СТД Ц (1 1) користат 3  лица

  65€

  СТД Ц (1 1) користат 2 лица

  75€

  СТД Б (2 0) користат 2 лица

  75€

  СТД A (0 1) користат 2 лица

  70€


   
  Во цената е вклучено:                              Во цената не е вклучено:

  3 Ноќевања во избраните апартмани                Превоз, Скопје – Копаоник – Скопје: 40€

  Оганизација                                    Туристичка такса 5€ за сите  3 ноќевања

                                           

   

  ПЛАЌАЊЕТО Е ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1€ = 62 ден.

  Начин на плаќање: 

  • Готовинско плаќање.:
  • 30% од вредноста на аранжманот за резервација , остатокот 7 дена пред почетокот на аранжманот.
  • Кредитни картички: Visа, Maestro, Master card, Visa electron,
  • Можност за плаќање на 6 рати без камата со кредитна картичка на Стопанска банка
  • Преку сметка: со издадена фактура од страна на ТА Нехар Травел

  * Цената е загарантирана само за уплата на комплетниот износ на аранжманот.

  * Агенцијата го задржува правото да го откаже превозот доколку не се соберат минимум од 16 патници  
  * Важат општите услови на Нехар Травел и СТКМ.       

  ЈАТ  АПАРТМАНИ​:

  Локација: во центарот на сите главни содржини на овој туристички центар на

  надморска висина од 1.780 м. Најблиски жичари – Панчев врв и Мало езеро.

  Карактеристики:Гостите на хотел имаат на располагање ресторан, продавница,

  игрална, ски- сервис, салон за масажа и бесплатен wireless internet  во целиот хотел. 

  Студио 0+1 тип A ( za 1-2 лица ): Студиото има една просторија со софа на развлекувањ,

  дел со кујна со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Студио 2+0 тип Б ( za 2 лица ): Студиото има една просторија со два кревети, кујнски

  дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш. 

  Студио 1+1 тип Ц ( za 2-3 лица ): Студиото има една просторија со еден кревет и една

  софа на развлекување,  кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Студио 2+1 тип Д ( za 3-4 лица): Студиото има една просторија со два одвоени кревети,

  една софа на развлекување, кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Студио 3+1 тип E1 ( za 4-5 лица ): Студиото има една просторија со три одвоени кревети

  и софа на развлекување, кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Апартман 3+1 тип E2 ( za 4-5 лица ): Апартманот има дневен престој со софа на

  развлекување, спална соба со три креветикујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Апартман 2+2 тип Ф2 (za5-6 лица): Апартманот има една софа на развлекување во дневниот престој, спална соба со француски лежај и една спална соба со два класичникревети. кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Апартман  4+1 тип Ф1( za 5-6 лица ): Апартманот има дневен престој со софа на развлекување, две спални соби со по два кревети кои имаат  парапетен зид, кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично

  06 – 09.12.2018

  Традицијата продолжува и оваа година одиме на отварањето на скијачката сезона на Копаоник! Оваа година со фантастично музичко освежување! ❄Live Stage каде ќе настапат најполуларните бендови и пеачи! ❄Urban Stage каде ќе уживате во фантастичниот звук на електронската музика и настап на познати Dj-и! 4 дена целодневни журки, такмичења, мавање со снежни топки, скијање, бордање, санкање, шанкање и што уште не, како на стази, така и во нашата party населба ЈАТ апартманите! Преку 2000 млади од Балканот и Европа, најдобри Dj-и, анимација24h, журки... Бидете дел од настанот кој долго ќе го прераскажувате...

  КОПАОНИК – Најпознат туристички центар во Србија, преку целата година нуди идеални услови за активен одмор и уживање во природа, поради богата и занимлива спортско – рекреативна понуда. Климата на Копаоник е обележана со преку 200 сончеви денови годишно поради што носи назив “сончева планина” Копаоник е прогласен за национален парк 1981 год. Туризмот на планината е од претежно спортски карактер. Преовладуваат зимските спортови како скијањето и бордањето, но застапени се и други спортски активности како тенисот. Има голем број сместувачки капацитети, ресторани, барови и ноќни клубови. Има 28 жичници со капацитет од 32.000 скијачи на час и 70 км скијачки патеки од сите категории.

  Програма:

  1.        Ден. Четврток: 06 Декември / Скопје – Копаоник

  Поаѓање од паркингот кај спортска сала Борис Трајковски во 09:00h Патување преку граничен премин Табановце, пристигнување во попладневните часови, сместување во апартманите. (за сите патници кои патуваат со сопствен превоз, состанок на рецепција во апартманската зграда после 14:00) слободно време за одмор, прошетка и запознавање со местото. Прва на низата на журките: WELCOME PARTY на снег! Ноќевање.

  1.        Ден. Петок: 07 Декември / Копаоник

  Скијачки ден од 09h-16h од 13h – 15h натпреварување во мавање со снег. Од 15h – 18h дневна журка во официјалниот клуб за прогласување на победникот од натпреварувањето. Време за одмор. Вечерта ѓурка во Grand hall. Ноќевање.

  1.        Ден. Сабота: 08 декември / Копаоник

  Скијачки ден од 09h-16h. Од 15h – 18h дневна журка (игри без граници) Последна вечер и луда журка. Ноќевање.

  1.        Ден. Недела: 09 декември/ Копаоник - Скопје

  Напуштање на апартманите до 10:00, скијачки ден од 09h-16h. За оние кои користат организиран превоз чекање на договорено место и поаѓање за Скопје во 17:00h. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

        Сместување во ЈАТ Апартмани 2*, (НА)

                                                             06-09.Декември 2018.

  2п апп Ф2 (2 2) користат 6 лица

  55€

  2п aпп Ф2 (2 2) користат 5 лица

  65€

  2п aпп Ф1 (4 1) користат 6 лица

  55€

  2п aпп Ф1 (4 1) користат 5 лица

  65€

  2п aпп E2 (3 1) користат 5 лица

  60€

  2п aпп E2 (3 1) користат 4 лица

  70€

  СТД E1 (3 1) користат 5 лица

  55€

  СТД E1 (3 1) користат 4 лица

  65€

  СТД Д (2 1) користат 4 лица

  65€

  СТД Д (2 1) користат 3 лица

  70€

  СТД Ц (1 1) користат 3  лица

  65€

  СТД Ц (1 1) користат 2 лица

  75€

  СТД Б (2 0) користат 2 лица

  75€

  СТД A (0 1) користат 2 лица

  70€


   
  Во цената е вклучено:                              Во цената не е вклучено:

  3 Ноќевања во избраните апартмани                Превоз, Скопје – Копаоник – Скопје: 40€

  Оганизација                                    Туристичка такса 5€ за сите  3 ноќевања

                                           

   

  ПЛАЌАЊЕТО Е ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1€ = 62 ден.

  Начин на плаќање: 

  • Готовинско плаќање.:
  • 30% од вредноста на аранжманот за резервација , остатокот 7 дена пред почетокот на аранжманот.
  • Кредитни картички: Visа, Maestro, Master card, Visa electron,
  • Можност за плаќање на 6 рати без камата со кредитна картичка на Стопанска банка
  • Преку сметка: со издадена фактура од страна на ТА Нехар Травел

  * Цената е загарантирана само за уплата на комплетниот износ на аранжманот.

  * Агенцијата го задржува правото да го откаже превозот доколку не се соберат минимум од 16 патници  
  * Важат општите услови на Нехар Травел и СТКМ.       

  ЈАТ  АПАРТМАНИ​:

  Локација: во центарот на сите главни содржини на овој туристички центар на

  надморска висина од 1.780 м. Најблиски жичари – Панчев врв и Мало езеро.

  Карактеристики:Гостите на хотел имаат на располагање ресторан, продавница,

  игрална, ски- сервис, салон за масажа и бесплатен wireless internet  во целиот хотел. 

  Студио 0+1 тип A ( za 1-2 лица ): Студиото има една просторија со софа на развлекувањ,

  дел со кујна со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Студио 2+0 тип Б ( za 2 лица ): Студиото има една просторија со два кревети, кујнски

  дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш. 

  Студио 1+1 тип Ц ( za 2-3 лица ): Студиото има една просторија со еден кревет и една

  софа на развлекување,  кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Студио 2+1 тип Д ( za 3-4 лица): Студиото има една просторија со два одвоени кревети,

  една софа на развлекување, кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Студио 3+1 тип E1 ( za 4-5 лица ): Студиото има една просторија со три одвоени кревети

  и софа на развлекување, кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Апартман 3+1 тип E2 ( za 4-5 лица ): Апартманот има дневен престој со софа на

  развлекување, спална соба со три креветикујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Апартман 2+2 тип Ф2 (za5-6 лица): Апартманот има една софа на развлекување во дневниот престој, спална соба со француски лежај и една спална соба со два класичникревети. кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Апартман  4+1 тип Ф1( za 5-6 лица ): Апартманот има дневен престој со софа на развлекување, две спални соби со по два кревети кои имаат  парапетен зид, кујнски дел со шпорет, фрижидер, садови, маса за оброци, ТВ, купатило со туш.

  Ознаки за производ