Понуди
  Filters
  Пребарување

  Скијање на Француски АЛПИ

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Les 2 Alpes

  €349,00
  Традиционално, и оваа зима со Нехар Травел скијајте во најголемите ски центри во Франција. * Ве водиме во LES 2 ALPES. Овој живописен, спортски и модерен меѓународен ски-центар е меѓу најголемите и најпознатите во светот. Изграден во 1946 година на некогашните високи пасишта каде се среќаваат северните и јужните Алпи.

  LES ARC - Paradiski

  €439,00
  Традиционално, и оваа година со Нехар Травел скијајте во најголемите ски центри во Франција. Ве водиме во LES ARC 1800 – Гигантот на француските Алпи, ски центар кој бележи многу брз развој и денеска заедно со La Plagne, спаѓа во комплекс на еден од најголемите ски центри – Paradiski.

  CHATEL-PORTES DU SOLEIL

  €359,00
  Традиционално, и оваа зима со Нехар Травел скијајте во најголемите ски центри во Франција. Ве водиме во CHATEL, дел од огромниот ски центар PORTES DU SOLEIL – Вратата на Сонцето.

  TIGNES - VAL D' ISERE

  €399,00
  Eден од најатрактивните скијачки центри во Франција – Espace Killy, именуван по трократниот олимписки шампион Jean-Claude Killy. Espace Killy –Tignes и Val d'Iser, е ски област во Савојските Алпи кои ја сочинуваат ски стази со должина од 300 км. на надморска височина од 1550м до дури 3450м надморска височина и важи за еден од најдобрите ски центри во светот.

  Val Thorens

  €469,00
  Традиционално, и оваа година со Нехар Травел скијајте во најголемиот ски центар во светот “Три Долини”. Сместувањето е во Val Thorens. Алпски рај и еден од најелитните ски центри во југоисточна Франција, со повеќе од 600 километри ски обработен терен. Љубителите на скијањето имаат на располагање 430 стази со 1300 топови. 25те планински врвови се поврзани со 200 ски лифтови, со надморска височина од 1.300 до 3.250 метри. Цетарот има капацитет од превезување на 300.000 луѓе на час, помеѓу сите осум населби и 13 ски – центри. Тука се и 6-те глечери со надморска височина од над 3.000 метри, а на нив скијачка сезона трае во текот на целата година.

  Скијање на Француски АЛПИ

  Filter by:

  Clear All
  Min: €349,00 Max: €469,00
  349 469