Понуди
  Filters
  Пребарување

  Скијање на Француски АЛПИ

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Alpe-D'Huez

  €329,00
  Оваа година со Нехар Травел скијајте во едно од најпознатите Француски скијалишта во областа “Grand Domaine” со 249 км стази на површина од 10.000 хектари. Скијалиштето ALPE D'HUEZ е сместено на надморска височина од 1869 м. и е идеално како за почетници, така и за врвни скијачи/бордери. Од најголемиот врв na 3300 m/nv -PIC BLANC, ќе уживате во прекраснта панорамска глетка на околните планински врвови како и на скијалиштето Les 2 Alpes. Од овој врв почнува прочуената црна стаза “Sarenne” долга 16 к (повеќе поради должината него според тежината). Поради својата надморска висина, има изузетно квалитетен снег во текот на целата ски сезона. Покрај природен снег, има 700 топови за вештачки снег кои секако гарантират скијање до пролет. Има 2 snowparka, осветлена стаза за ноќно скијање, отворен базен со топла вода, посебно обезбедени ски патеки за деца и посебна стаза за спуст со санки. Бројните ресторани и клубови го прават местото за идеален зимски одмор. Поради неговата репутација дека има најмногу сончеви денови на ски терените, го добива називот “Острово на Сонцето”.

  Serre Chevalier

  €359,00
  Зимувајте во едно од најдобрите Француски ски центри – Serre Chevalier на скијачки стази кои се спуштаат во средновековниот Бриансон, град кој поради својата посебност е под заштита на UNESCO. Скијање на висина преку 2800м.

  TIGNES - VAL D' ISERE

  €399,00
  На само 5км од француско- италијанската граница, се наоѓа еден од најатрактивните скијачки центри во Франција – Espace Killy, именуван по трократниот олимписки шампион Jean-Claude Killy. Espace Killy -Tignes i Val d'Iser, е ски област во Савојските Алпи кои ја сочинуваат ски стази со должина од 300 км. на надморска височина од 1550м до дури 3450м надморска височинаи важи за едно од најдобрите ски центри во светот. Исто така овој центар го носи и епитетот најдобар во поглед на атмосферата и ноќниот живот кој го нуди. Ќе имате можност да скијате на исклучително долги стази, од кои секако најпозната е велеслаломската стаза во Val d'Isere на која се вози Светскиот куп. Скијајте на местото каде што скијаат НАЈДОБРИТЕ! Делот Val Claret e по наше мислење најдобар избор поради близината на глечерот Grande Motte и врската Val d Isere како и одличниот ноќен живот

  Val Thorens - (01–10. 02.2019) - Lac du Lou & Roche blanche

  €489,00
  Оваа година со Нехар Травел скијајте во најголемиот ски центар во светот “Три Долини” Сместувањето е во Val Thorens. Алпски рај и еден од најелитните ски центри во југоисточна Франција, со повеќе од 600 километри ски обработен терен. Љубителите на скијањето имаат на располагање 430 стази со 1300 топови. 25те планински врвови се поврзани со 200 ски лифтови, сонадморска височина од 1.300 до 3.250 метри. Цетарот има капацитет од превезување на 300.000 луѓе на час, помеѓу сите осум населби и 13 ски – центри. Тука се и 6-те глечери со надморска височина од над 3.000 метри, а на нив скијачка сезона трае во текот на целата година.

  Скијање на Француски АЛПИ

  Filter by:

  Clear All
  Min: €329,00 Max: €489,00
  329 489