Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  TIGNES - VAL D' ISERE

  €399,00
  На само 5км од француско- италијанската граница, се наоѓа еден од најатрактивните скијачки центри во Франција – Espace Killy, именуван по трократниот олимписки шампион Jean-Claude Killy. Espace Killy -Tignes i Val d'Iser, е ски област во Савојските Алпи кои ја сочинуваат ски стази со должина од 300 км. на надморска височина од 1550м до дури 3450м надморска височинаи важи за едно од најдобрите ски центри во светот. Исто така овој центар го носи и епитетот најдобар во поглед на атмосферата и ноќниот живот кој го нуди. Ќе имате можност да скијате на исклучително долги стази, од кои секако најпозната е велеслаломската стаза во Val d'Isere на која се вози Светскиот куп. Скијајте на местото каде што скијаат НАЈДОБРИТЕ! Делот Val Claret e по наше мислење најдобар избор поради близината на глечерот Grande Motte и врската Val d Isere како и одличниот ноќен живот

  На само 5км од француско- италијанската граница, се наоѓа еден од најатрактивните скијачки центри во Франција – Espace Killy, именуван по трократниот олимписки шампион Jean-Claude Killy. Espace Killy -Tignes i Val d'Iser, е ски област во Савојските Алпи кои ја сочинуваат ски стази со должина од 300 км. на надморска височина од 1550м до дури 3450м надморска височинаи важи за едно од најдобрите ски центри во светот. Исто така овој центар го носи и епитетот најдобар во поглед на атмосферата и ноќниот живот кој го нуди. Ќе имате можност да скијате на исклучително долги стази, од кои секако најпозната е велеслаломската стаза  во Val d'Isere на која се вози Светскиот куп. Скијајте на местото каде што скијаат НАЈДОБРИТЕ! Делот Val Claret e по наше мислење најдобар избор поради близината на глечерот Grande Motte и врската Val d Isere како и одличниот ноќен живот

   

  FIRST MINUTE ЦЕНИ. ВАЖАТ ДО 27 ОКТОМВРИ 2018!

  Val-Disere

   * Плаќањето е во денарска противвредност, 1€= 62 ден.

   

  1 ден-петок, 18.01.2019. Состанок на групата на паркингот кај спортската сала “Борис Трајковски” во 06:00 часот. Поаѓање за VAL CLARET  во 06:30 часот. Се патува преку граничниот премин Tабановце. Патување преку Србија, Хрватска, Словенија, Италија, со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

  2 ден-сабота 19.01.2019. Пристигнување во VAL CLARET  во попладневните часови и сместување во апартманите. Слободно попладне за запознавање со местото. Ноќевање

  3 – 8 ден 20 -25.01.2019. Шест дневно скијање во VAL CLARET  . Ноќевање

  9. ден-сабота 26.01.2019 Напуштање на собите до 10:00. Поаѓање за Скопје со попатна посета на еден од најголемите шопинг аутлет центри во Италија – VICOLUNGO, непосредно пред Милано.

  10 ден – недела 27.01.2019. Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

  Во цената е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус со LCD TV, DVD на релација Скопје – VAL CLARET  
  • – Скопје
  • 7 дневно сместување во: студиa/apartmani воVAL CLARET  
  • 6 дневен скипас за стазите на VAL CLARET  
  • Туристички пратител за време на турата

   

  Во цената НЕ Е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса 1€ на ден по особа.Се плаќа на рецепцијата на сместувањето
  • Доплата за Ски комплекс Espace Killy, 300 km стази > 30 евра

  Напомени:

  Постелнина и крпи: Во цената не се вклучени крпите и постелнина за апартманите, а истите може да се изнајмат на денот на пристигање по цена од: ...€ постелнина и ...€ сет крпи. Од досегашното наше искуство, најповолно е секој да понесе свои.

   Депозит: Депозит (гаранција) за секое студио е задолжителен и изнесува 200-400€ по студио/апартман.Се плаќа на самото пристигање, непосредно пред сместувањето. Плаќањето е со резервирање на средства во висина на депозитот од  кредитна картичка. Депозитот на крајот од сместувањето се враќа во целост, доколку апартманот е вратен во првобитната состојба (чист, среден и без оштетени предмети)

  Завршно чистење: Чистењето на апартманите не е вклучено во цената на аранжманот, па патниците се задолжени за средување на апартманот и доведување на истиот во иста состојба како  пред сместувањето. Апартманите нудат и служба за чистење, чија што услуга дополнително се плаќа на лице место ( ...€ во зависност од големината на апартманот).

  Студиа / Апартмани :  Val Claret   

  Сместувањето е 2-4,3-4, креветни студиа, и 4-5, 5-7, 6-8 креветни апартмани.Апартманите и студијата во понудата се наоѓаат во различни резиденции/згради по должината на целата населба. Се разликуваат по површина и опременост, секој апартман е со различни мебел и содржина. Истите се на самите стази и во близина на Ски лифтовите.Постои бесплатен дневен шатл бус кон Тињ, како и кон Вал Дизер (со доплата).                                                                                                               

  СТУДИО за 2 лица,     12-16м2.-  дневна соба со кревет на спуштање, кујна и бања-тоалет.

  СТУДИО за 2-4 лица, 16-21м2.- дневна соба со кревет на спуштање+2 кревети на спрат, кујна и бања-тоалет.

  СТУДИО за 3-4 лица, 21-26м2.- дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена кабина или на влезниот дел на апартманот кревет на спрат, бања-тоалет.

  СТУДИО за 3-4 лица, 26-30м2.- дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена кабина или на влезниот дел на апартманот кревет на спрат, бања-тоалет.

   АПАРТМАН 2П за 4-5 лица, 30-35м2.- 2 Простории: дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, помала спална соба, или кабина, или два кревети или кревети на спрат на влезниот дел на апартманот, бања и тоалет.

  АПАРТМАН 2П за 5-7 лица, 35-45м2.- 2 Простории: дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, помала спална соба, или кабина, или два кревети или кревети на спрат на влезниот дел на апартманот, бања и тоалет.

  АПАРТМАН 2П за 6-8 лица, 45-55м2.- 2 Простории: дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, помала спална соба, или кабина, или два кревети или кревети на спрат на влезниот дел на апартманот, бања и тоалет.

  АПАРТМАН 3П за 6-8 лица, 55-65м2.- 3 Простории: дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, помала спална соба, или кабина, или два кревети или кревети на спрат на влезниот дел на апартманот, бања и тоалет.

   

   

   

   

   Дадената цена е Пакет цена по лице во зависнот од бројот на лица и тип на сместување.

  • Депозит за резервација : 30% , остатокот најдоцна 15 дена пред тргнување се уплатува. Можност да се плати на 6 рати без камата, информации во агенција.
  •  Постои можност да се спојат индивидуалните патници во повеќекреветно студио/апартман, како не би плаќале поскапо. Агенцијата може да посредува при ваквите случаи. Конечната цена ќе зависи од бројот на лицата и типот на студиото/апартманот. Странките однапред се согласни за тие услови.
  • Според Шенгенските правила, Македонски пасош мора да има важност од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната (датум на враќање во Скопје).

  -         Калкулацијата е работена на база 40 лица.

  -         Агенцијата не може да влијае на  спратност, поглед или одреден објект. Тоа е во рамките на локалната агенција. Одредени  желби на патниците, како за сместување во еден објект на повеќе студиа/апартмнаи, агенцијата ќе ги пропрати до локалната агенција, но без да вети за исходот.

  -         Агенцијата го задржува правото за промена на цената доколку дојде до зголемување на цените на услугите ( гориво, сместување, ски пас ).  Сите уплатени  аранжмани до тој момент, остануваат по старата цена.

  -         Патниците се должни 48 часа пред патување да го проверат часот и местото на поаѓање.

  -         Агенцијата го задржува правото на отказ на аранжманот во случај на недоволен број на лица, најдоцна 5 дена пред тргнување. Во  таков случај, уплатените средства во целост се враќаат на трансакциона сметка или  вирмански доколку се така уплатени.

  На само 5км од француско- италијанската граница, се наоѓа еден од најатрактивните скијачки центри во Франција – Espace Killy, именуван по трократниот олимписки шампион Jean-Claude Killy. Espace Killy -Tignes i Val d'Iser, е ски област во Савојските Алпи кои ја сочинуваат ски стази со должина од 300 км. на надморска височина од 1550м до дури 3450м надморска височинаи важи за едно од најдобрите ски центри во светот. Исто така овој центар го носи и епитетот најдобар во поглед на атмосферата и ноќниот живот кој го нуди. Ќе имате можност да скијате на исклучително долги стази, од кои секако најпозната е велеслаломската стаза  во Val d'Isere на која се вози Светскиот куп. Скијајте на местото каде што скијаат НАЈДОБРИТЕ! Делот Val Claret e по наше мислење најдобар избор поради близината на глечерот Grande Motte и врската Val d Isere како и одличниот ноќен живот

   

  FIRST MINUTE ЦЕНИ. ВАЖАТ ДО 27 ОКТОМВРИ 2018!

  Val-Disere

   * Плаќањето е во денарска противвредност, 1€= 62 ден.

   

  1 ден-петок, 18.01.2019. Состанок на групата на паркингот кај спортската сала “Борис Трајковски” во 06:00 часот. Поаѓање за VAL CLARET  во 06:30 часот. Се патува преку граничниот премин Tабановце. Патување преку Србија, Хрватска, Словенија, Италија, со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

  2 ден-сабота 19.01.2019. Пристигнување во VAL CLARET  во попладневните часови и сместување во апартманите. Слободно попладне за запознавање со местото. Ноќевање

  3 – 8 ден 20 -25.01.2019. Шест дневно скијање во VAL CLARET  . Ноќевање

  9. ден-сабота 26.01.2019 Напуштање на собите до 10:00. Поаѓање за Скопје со попатна посета на еден од најголемите шопинг аутлет центри во Италија – VICOLUNGO, непосредно пред Милано.

  10 ден – недела 27.01.2019. Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

  Во цената е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус со LCD TV, DVD на релација Скопје – VAL CLARET  
  • – Скопје
  • 7 дневно сместување во: студиa/apartmani воVAL CLARET  
  • 6 дневен скипас за стазите на VAL CLARET  
  • Туристички пратител за време на турата

   

  Во цената НЕ Е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса 1€ на ден по особа.Се плаќа на рецепцијата на сместувањето
  • Доплата за Ски комплекс Espace Killy, 300 km стази > 30 евра

  Напомени:

  Постелнина и крпи: Во цената не се вклучени крпите и постелнина за апартманите, а истите може да се изнајмат на денот на пристигање по цена од: ...€ постелнина и ...€ сет крпи. Од досегашното наше искуство, најповолно е секој да понесе свои.

   Депозит: Депозит (гаранција) за секое студио е задолжителен и изнесува 200-400€ по студио/апартман.Се плаќа на самото пристигање, непосредно пред сместувањето. Плаќањето е со резервирање на средства во висина на депозитот од  кредитна картичка. Депозитот на крајот од сместувањето се враќа во целост, доколку апартманот е вратен во првобитната состојба (чист, среден и без оштетени предмети)

  Завршно чистење: Чистењето на апартманите не е вклучено во цената на аранжманот, па патниците се задолжени за средување на апартманот и доведување на истиот во иста состојба како  пред сместувањето. Апартманите нудат и служба за чистење, чија што услуга дополнително се плаќа на лице место ( ...€ во зависност од големината на апартманот).

  Студиа / Апартмани :  Val Claret   

  Сместувањето е 2-4,3-4, креветни студиа, и 4-5, 5-7, 6-8 креветни апартмани.Апартманите и студијата во понудата се наоѓаат во различни резиденции/згради по должината на целата населба. Се разликуваат по површина и опременост, секој апартман е со различни мебел и содржина. Истите се на самите стази и во близина на Ски лифтовите.Постои бесплатен дневен шатл бус кон Тињ, како и кон Вал Дизер (со доплата).                                                                                                               

  СТУДИО за 2 лица,     12-16м2.-  дневна соба со кревет на спуштање, кујна и бања-тоалет.

  СТУДИО за 2-4 лица, 16-21м2.- дневна соба со кревет на спуштање+2 кревети на спрат, кујна и бања-тоалет.

  СТУДИО за 3-4 лица, 21-26м2.- дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена кабина или на влезниот дел на апартманот кревет на спрат, бања-тоалет.

  СТУДИО за 3-4 лица, 26-30м2.- дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена кабина или на влезниот дел на апартманот кревет на спрат, бања-тоалет.

   АПАРТМАН 2П за 4-5 лица, 30-35м2.- 2 Простории: дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, помала спална соба, или кабина, или два кревети или кревети на спрат на влезниот дел на апартманот, бања и тоалет.

  АПАРТМАН 2П за 5-7 лица, 35-45м2.- 2 Простории: дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, помала спална соба, или кабина, или два кревети или кревети на спрат на влезниот дел на апартманот, бања и тоалет.

  АПАРТМАН 2П за 6-8 лица, 45-55м2.- 2 Простории: дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, помала спална соба, или кабина, или два кревети или кревети на спрат на влезниот дел на апартманот, бања и тоалет.

  АПАРТМАН 3П за 6-8 лица, 55-65м2.- 3 Простории: дневна соба со кревет на спуштање, опремена кујна со прибор, одвоена спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, помала спална соба, или кабина, или два кревети или кревети на спрат на влезниот дел на апартманот, бања и тоалет.

   

   

   

   

   Дадената цена е Пакет цена по лице во зависнот од бројот на лица и тип на сместување.

  • Депозит за резервација : 30% , остатокот најдоцна 15 дена пред тргнување се уплатува. Можност да се плати на 6 рати без камата, информации во агенција.
  •  Постои можност да се спојат индивидуалните патници во повеќекреветно студио/апартман, како не би плаќале поскапо. Агенцијата може да посредува при ваквите случаи. Конечната цена ќе зависи од бројот на лицата и типот на студиото/апартманот. Странките однапред се согласни за тие услови.
  • Според Шенгенските правила, Македонски пасош мора да има важност од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната (датум на враќање во Скопје).

  -         Калкулацијата е работена на база 40 лица.

  -         Агенцијата не може да влијае на  спратност, поглед или одреден објект. Тоа е во рамките на локалната агенција. Одредени  желби на патниците, како за сместување во еден објект на повеќе студиа/апартмнаи, агенцијата ќе ги пропрати до локалната агенција, но без да вети за исходот.

  -         Агенцијата го задржува правото за промена на цената доколку дојде до зголемување на цените на услугите ( гориво, сместување, ски пас ).  Сите уплатени  аранжмани до тој момент, остануваат по старата цена.

  -         Патниците се должни 48 часа пред патување да го проверат часот и местото на поаѓање.

  -         Агенцијата го задржува правото на отказ на аранжманот во случај на недоволен број на лица, најдоцна 5 дена пред тргнување. Во  таков случај, уплатените средства во целост се враќаат на трансакциона сметка или  вирмански доколку се така уплатени.