Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА „ МЕМФИС“ – КАЛИТЕА

  €109,00
  Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа на пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии, барови и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).
  Вила МЕМФИС  
   
  ТЕРМИ
  Н ОД: 
  НОЌИ 
  1/3 
  студио 
   
  1/4 
  студио 
   
  21.05 
  7 
  109 
  119 
  28.05 
  7 
  209 
  229 
  04.06 
  7 
  259 
  279 
  11.06 
  7 
  279 
  289 
  18.06 
  7 
  299 
  299 
  25.06 
  7 
  329 
  319 
  02.07 
  7 
  369 
  359 
  09.07 
  7 
  399 
  399 
  16.07 
  7 
  409 
  409 
  23.07 
  7 
  409 
  419 
  30.07 
  7 
  409 
  419 
  06.08 
  7 
  409 
  419 
  13.08 
  7 
  369 
  389 
  20.08 
  7 
  329 
  359 
  27.08 
  7 
  279 
  289 
  03.09 
  7 
  239 
  249 
  10.09 
  7 
  199 
  209 
  17.09 
  7 
  159 
  169 

   

  НАПОМЕНИ:    
  Цените се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања.  
  Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на 
  лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на 
  повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат 
  правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат 
  соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено 
  сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло). 
  Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место. 
   
  Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е 
  до 09:00 часот локално време. 
  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во 
  капацитетите. 
  Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд. 
   
   
   
  ПОПУСТИ: 
  За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. Различните 
  попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга 
  основа. 
  * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти. 
   
  РЕЗЕРВАЦИИ   И   ПЛАЌАЊЕ:  
  * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на 
  потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 14 дена пред 
  започнување на аранжманот. 
   
  УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
  Уплата 30% од износот на аранжманот
  Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
  Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе 
  бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на 
  доплата. 
   
  ПРЕВОЗ:
  * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за 
  запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови. 
  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се 
  паркира автобус,
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот. 
  * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање. 
  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното 
  средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со 
  доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.  
   
   
   
  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје: 
  40 € возрасни 
  30 € деца од 2 - 12 години 
  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште) 
   
  Вила МЕМФИС  
   
  ТЕРМИ
  Н ОД: 
  НОЌИ 
  1/3 
  студио 
   
  1/4 
  студио 
   
  21.05 
  7 
  109 
  119 
  28.05 
  7 
  209 
  229 
  04.06 
  7 
  259 
  279 
  11.06 
  7 
  279 
  289 
  18.06 
  7 
  299 
  299 
  25.06 
  7 
  329 
  319 
  02.07 
  7 
  369 
  359 
  09.07 
  7 
  399 
  399 
  16.07 
  7 
  409 
  409 
  23.07 
  7 
  409 
  419 
  30.07 
  7 
  409 
  419 
  06.08 
  7 
  409 
  419 
  13.08 
  7 
  369 
  389 
  20.08 
  7 
  329 
  359 
  27.08 
  7 
  279 
  289 
  03.09 
  7 
  239 
  249 
  10.09 
  7 
  199 
  209 
  17.09 
  7 
  159 
  169 

   

  НАПОМЕНИ:    
  Цените се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања.  
  Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на 
  лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на 
  повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат 
  правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат 
  соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено 
  сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло). 
  Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место. 
   
  Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е 
  до 09:00 часот локално време. 
  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во 
  капацитетите. 
  Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд. 
   
   
   
  ПОПУСТИ: 
  За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. Различните 
  попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга 
  основа. 
  * Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти. 
   
  РЕЗЕРВАЦИИ   И   ПЛАЌАЊЕ:  
  * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на 
  потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 14 дена пред 
  започнување на аранжманот. 
   
  УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
  Уплата 30% од износот на аранжманот
  Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
  Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе 
  бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на 
  доплата. 
   
  ПРЕВОЗ:
  * Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за 
  запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови. 
  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се 
  паркира автобус,
  * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот. 
  * Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање. 
  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното 
  средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со 
  доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.  
   
   
   
  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје: 
  40 € возрасни 
  30 € деца од 2 - 12 години 
  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)