Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Вила Пенелопе - Скала Потамиа

  €119,00
  Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема базен . Вилата поседува двоикреветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена кујна, ТВ, интернет и клима ( со доплата). Вила Пенелопе - Скала Потамиа Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа на Скала Потамиа и Голден Бич. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови. Вилата нема базен . Вилата поседува дво креветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена мини кујна, ТВ и клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и прв кат (собите кои се на прв кат имаат заедничка тераса преку која се влегува во собите, а собите на приземје излегуваат во заеднички двор слободен за користење на гостите од вилата) Вилата не располага со сопствен паркинг.

  Попуст за рана резервација за сите термини - 20%, за уплати до 01 Март

  Минимум уплата за резервација -  30% неповратен депозит.

   

   

  Villa Penelope - Skala Potamia

   

   

  на 20 метри од море

   

   

  термин

  Број на ноќи

  1/2 студио стандард

   

   

   

  макс. 2 лица

   

   

  24.05.2024

  7
   

            119 €

   

   

  31.05.2024

  7
   

            139 €

   

   

  07.06.2024

  7
   

            175 €

   

   

  14.06.2024

  7
   

            215 €

   

   

  21.06.2024

  7
   

            265 €

   

   

  28.06.2024

  7
   

            325 €

   

   

  05.07.2024

  7
   

            369 €

   

   

  12.07.2024

  7
   

            429 €

   

   

  19.07.2024

  7
   

            469 €

   

   

  26.07.2024

  7
   

             469 €

   

   

  02.08.2024

  7
   

             469 €

   

   

  09.08.2024

  7
   

             469 €

   

   

  16.08.2024

  7
   

             469 €

   

   

  23.08.2024

  7
   

             389 €

   

   

  30.08.2024

  7
   

             315 €

   

   

  06.09.2024

  7
   

             255 €

   

   

  13.09.2024

  7
   

             179 €

   

   

  20.09.2024

  7
   

             139 €

   

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

  * уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

   

  Дополнителни информации

  •          Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
  •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
  •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
  •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

                 Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

  •          Во собите има опремено мини кујна
  •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
  •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
  •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
  •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
  •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

  Возрасни: 80 евра

  Деца од 2 – 12 години: 65 евра

  Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

  •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

   (Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

  •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

   

  Поаѓање од:

  Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

  Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

  Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

   

  Поаѓања од Тасос

  • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
  • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
  • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)

  Попуст за рана резервација за сите термини - 20%, за уплати до 01 Март

  Минимум уплата за резервација -  30% неповратен депозит.

   

   

  Villa Penelope - Skala Potamia

   

   

  на 20 метри од море

   

   

  термин

  Број на ноќи

  1/2 студио стандард

   

   

   

  макс. 2 лица

   

   

  24.05.2024

  7
   

            119 €

   

   

  31.05.2024

  7
   

            139 €

   

   

  07.06.2024

  7
   

            175 €

   

   

  14.06.2024

  7
   

            215 €

   

   

  21.06.2024

  7
   

            265 €

   

   

  28.06.2024

  7
   

            325 €

   

   

  05.07.2024

  7
   

            369 €

   

   

  12.07.2024

  7
   

            429 €

   

   

  19.07.2024

  7
   

            469 €

   

   

  26.07.2024

  7
   

             469 €

   

   

  02.08.2024

  7
   

             469 €

   

   

  09.08.2024

  7
   

             469 €

   

   

  16.08.2024

  7
   

             469 €

   

   

  23.08.2024

  7
   

             389 €

   

   

  30.08.2024

  7
   

             315 €

   

   

  06.09.2024

  7
   

             255 €

   

   

  13.09.2024

  7
   

             179 €

   

   

  20.09.2024

  7
   

             139 €

   

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

  * уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

   

  Дополнителни информации

  •          Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
  •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
  •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
  •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

                 Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

  •          Во собите има опремено мини кујна
  •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
  •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
  •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
  •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
  •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

  Возрасни: 80 евра

  Деца од 2 – 12 години: 65 евра

  Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

  •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

   (Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

  •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

   

  Поаѓање од:

  Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

  Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

  Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

   

  Поаѓања од Тасос

  • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
  • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
  • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)