Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  ВИЛА ЏУЛИ 1- ЈЕРИСОС

  €89,00
  ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Aтос. Има прекрасна долга песочна плажа која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци. Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови ,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос.Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите, супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи. Вила Џулисе наоѓа на одлична местоположба, на само 50 метри од плажа, во многу мирен дел веднаш зад познатиот caffe bar ‘Paprika’. Куќата располага со студио и апартман кои можат да се изнајмат и како заедничка целина (споено), бидејќи се поврзани со скали, но може и како одвоени. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има сопствен паркинг пред вилата. 40°24'02.1"N 23°52'46.1"E 40.400575, 23.879469

  Куќа “Tzouli 1”-Јерисос

   40.399310, 23.880143

  попуст – 7% за вонсезонски и – 15% за сезонски цени
  за 50 % уплата заклучно со 24.02.2024 (Сабота)
  и целосна доплата заклучно со 06.04.2024 (Сабота)

   

  Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

  Куќа “Tzouli 1” се наоѓа на одлична место положба, на само 80 метри од прекрасната песочна плажа. Капацитетите се над медицинската ординација IATPEIO, спроти caffe bar ‘Public’. Целата вила располага со вкупно 6 сместувачки единици (еден дуплекс, два апартмани и три студија).

  Апартманите и студијата се опремени со постар, но пристоен мебел, сопствени тоалети, целосно опремени големи кујни, маси и столови на секоја тераса како и во секоја кујна внатре. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Веднаш до вилата има паркинг (не е сопствен).

  Дуплексот број 1 и апартманите број 2 и број 3се на прв кат над ординацијата со огромни, големи тераси, а студијата број 4, 5 и 6 се едно до друго на високо приземје зад ординацијата со сопствен уреден и заграден заеднички двор со маси, столови и чадори за сонце за секое студио посебно.

  Дуплекс апартман број 1 (1/5) – простран дуплекс апартман со 1 стандарден + француски кревет во една спална соба, 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во друга спална соба и посебна дневна соба со целосно опремена кујна и фотеља. Има 2 тераси: една голема споена со дневна и едната спална соба и друга помала од другата спална соба. Терасите имаат поглед на улица со лимитиран поглед море.

  Апартман број 2 (1/5) –  1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски кревет) во дневна соба споена со кујна. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса  со поглед на улица.

  Апарман број 3 (1/5) – 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски лежај) во дневна соба споена со кујна. Сопствен тоалет со туш. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса која е со поглед позади во дворот.

   

  1/2 + 1 студиоброј 4 – 1+1единечни стандардни кревети (споени) и дополнително легло. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.

  1/3 + 1 студиоброј 5 – браченкревет и кревети на спрат. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.

  1/3 + 1 студиоброј6 – браченкревет, стандарденкревет и креветнаизвлекување. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.

  1. Вонсезонскицени

  Термин

  Ноќевања

   

  Студио

  (бр. 4,5 и 6)

  задолжително плаќаат2 лица

  1/5апартман

  (бр.3) задолжително плаќаат 3 лица

  1/5апартман

  (бр.2) задолжително плаќаат 3лица

   

  1/5 дуплекс апартман (бр.1)

  задолжително плаќаат 4лица

  26/05-02/06

  7

  89

  79

  89

  69

  02/06-09/06

  7

  109

  89

  99

  79

  09/06-16/06

  7

  139

  119

  129

  109

  16/06-23/06

  7

  169

  149

  159

  129

  23/06-30/06

  7

  179

  159

  169

  139

  * цена по лице со вклучен превоз

  2. Сезонскицени

  Термин

  Ноќевања

   

  Студио

  (бр. 4,5 и 6)

  1/5 апартман (бр. 3)

  1/5апартман(бр. 2)

  1/5 дуплекс

  апартман(бр. 1)

  30/06-07/07

  7

  409

  479

  529

  599

  07/07-14/07

  7

  429

  499

  569

  649

  14/07-21/07

  7

  449

  539

  599

  689

  21/07-28/07

  7

  449

  539

  599

  689

  28/07-04/08

  7

  449

  539

  599

  689

  04/08-11/08

  7

  449

  539

  599

  689

  11/08-18/08

  7

  449

  539

  599

  689

  18/08-25/08

  7

  449

  539

  599

  689

  25/08-01/09

  7

  439

  519

  579

  669

    * цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио

   

  3. Вонсезонскицени

  Термин

  Ноќевања

   

  Студио

  (бр. 4,5 и 6)

  задолжително плаќаат2 лица

  1/5апартман

  (бр.3) задолжително плаќаат 3 лица

  1/5апартман

  (бр.2) задолжително плаќаат 3 лица

  1/5 дуплекс апартман (бр.1)

  задолжително плаќаат 4лица

   

  01/09-08/09

  7

  179

  139

  149

  129

  08/09-15/09

  7

  139

  119

  129

  109

  15/09-22/09

  7

  119

  99

  109

  89

  22/09-29/09

  7

  89

  79

  89

  69

  * цена по лице со вклучен превоз

   

   Напомени и услови:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
  • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
  • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
  • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
  • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат минимум 4 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
  •          ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман/студио/дуплекс апартманЗА 7 НОЌЕВАЊА,според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, превозот седоплаќа:

  -          За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

  -          За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еден правец2.170  мкд. (35евра)

  -          Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

  • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по патна ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиотпрестој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместувa штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио, 2 евра на ден по апартман и 2,5 евра на ден по дуплекс апартман..
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Импалат равел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

   

   

   

   

  Куќа “Tzouli 1”-Јерисос

   40.399310, 23.880143

  попуст – 7% за вонсезонски и – 15% за сезонски цени
  за 50 % уплата заклучно со 24.02.2024 (Сабота)
  и целосна доплата заклучно со 06.04.2024 (Сабота)

   

  Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

  Куќа “Tzouli 1” се наоѓа на одлична место положба, на само 80 метри од прекрасната песочна плажа. Капацитетите се над медицинската ординација IATPEIO, спроти caffe bar ‘Public’. Целата вила располага со вкупно 6 сместувачки единици (еден дуплекс, два апартмани и три студија).

  Апартманите и студијата се опремени со постар, но пристоен мебел, сопствени тоалети, целосно опремени големи кујни, маси и столови на секоја тераса како и во секоја кујна внатре. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Веднаш до вилата има паркинг (не е сопствен).

  Дуплексот број 1 и апартманите број 2 и број 3се на прв кат над ординацијата со огромни, големи тераси, а студијата број 4, 5 и 6 се едно до друго на високо приземје зад ординацијата со сопствен уреден и заграден заеднички двор со маси, столови и чадори за сонце за секое студио посебно.

  Дуплекс апартман број 1 (1/5) – простран дуплекс апартман со 1 стандарден + француски кревет во една спална соба, 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во друга спална соба и посебна дневна соба со целосно опремена кујна и фотеља. Има 2 тераси: една голема споена со дневна и едната спална соба и друга помала од другата спална соба. Терасите имаат поглед на улица со лимитиран поглед море.

  Апартман број 2 (1/5) –  1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски кревет) во дневна соба споена со кујна. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса  со поглед на улица.

  Апарман број 3 (1/5) – 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски лежај) во дневна соба споена со кујна. Сопствен тоалет со туш. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса која е со поглед позади во дворот.

   

  1/2 + 1 студиоброј 4 – 1+1единечни стандардни кревети (споени) и дополнително легло. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.

  1/3 + 1 студиоброј 5 – браченкревет и кревети на спрат. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.

  1/3 + 1 студиоброј6 – браченкревет, стандарденкревет и креветнаизвлекување. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.

  1. Вонсезонскицени

  Термин

  Ноќевања

   

  Студио

  (бр. 4,5 и 6)

  задолжително плаќаат2 лица

  1/5апартман

  (бр.3) задолжително плаќаат 3 лица

  1/5апартман

  (бр.2) задолжително плаќаат 3лица

   

  1/5 дуплекс апартман (бр.1)

  задолжително плаќаат 4лица

  26/05-02/06

  7

  89

  79

  89

  69

  02/06-09/06

  7

  109

  89

  99

  79

  09/06-16/06

  7

  139

  119

  129

  109

  16/06-23/06

  7

  169

  149

  159

  129

  23/06-30/06

  7

  179

  159

  169

  139

  * цена по лице со вклучен превоз

  2. Сезонскицени

  Термин

  Ноќевања

   

  Студио

  (бр. 4,5 и 6)

  1/5 апартман (бр. 3)

  1/5апартман(бр. 2)

  1/5 дуплекс

  апартман(бр. 1)

  30/06-07/07

  7

  409

  479

  529

  599

  07/07-14/07

  7

  429

  499

  569

  649

  14/07-21/07

  7

  449

  539

  599

  689

  21/07-28/07

  7

  449

  539

  599

  689

  28/07-04/08

  7

  449

  539

  599

  689

  04/08-11/08

  7

  449

  539

  599

  689

  11/08-18/08

  7

  449

  539

  599

  689

  18/08-25/08

  7

  449

  539

  599

  689

  25/08-01/09

  7

  439

  519

  579

  669

    * цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио

   

  3. Вонсезонскицени

  Термин

  Ноќевања

   

  Студио

  (бр. 4,5 и 6)

  задолжително плаќаат2 лица

  1/5апартман

  (бр.3) задолжително плаќаат 3 лица

  1/5апартман

  (бр.2) задолжително плаќаат 3 лица

  1/5 дуплекс апартман (бр.1)

  задолжително плаќаат 4лица

   

  01/09-08/09

  7

  179

  139

  149

  129

  08/09-15/09

  7

  139

  119

  129

  109

  15/09-22/09

  7

  119

  99

  109

  89

  22/09-29/09

  7

  89

  79

  89

  69

  * цена по лице со вклучен превоз

   

   Напомени и услови:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
  • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
  • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
  • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
  • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат минимум 4 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
  •          ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман/студио/дуплекс апартманЗА 7 НОЌЕВАЊА,според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, превозот седоплаќа:

  -          За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

  -          За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еден правец2.170  мкд. (35евра)

  -          Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

  • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по патна ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиотпрестој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместувa штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио, 2 евра на ден по апартман и 2,5 евра на ден по дуплекс апартман..
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Импалат равел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.