Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Вила Елени - Потос

  €119,00
  Вила Елени - Потос Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат. Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата. Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

   

   

  Попуст за рана резервација за сите термини - 20%, за уплати до 01 Март

  Минимум уплата за резервација -  30% неповратен депозит.

  Villa Eleni - Potos

  на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос

  термин

  Број на ноќи

  1/3  еко студио
  без тераса
  приземје

  1/3  студио
  2 кат

  1/4 студио
  со тераса
  приземје

  1/3+1 апартман
  2 кат

  1/2+1 апартман
  2 кат

   

  макс. 3 лица

  макс. 3 лица

  макс. 4 лица

  макс. 4 лица

  макс. 3 лица

  24.05.2024

  7

                119 €

              129 €

            159 €

           189 €

           179 €

  31.05.2024

  7

                149 €

              159 €

            179 €

           209 €

           199 €

  07.06.2024

  7

                189 €

              199 €

            219 €

           249 €

           239 €

  14.06.2024

  7

                245 €

              255 €

            275 €

           305 €

           295 €

  21.06.2024

  7

                285 €

              295 €

            315 €

           355 €

           345 €

  28.06.2024

  7

                315 €

              325 €

            345 €

           385 €

           375 €

  05.07.2024

  7

                389 €

              399 €

            419 €

           459 €

           449 €

  12.07.2024

  7

                459 €

              469 €

            489 €

           529 €

           519 €

  19.07.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  26.07.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  02.08.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  09.08.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  16.08.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  23.08.2024

  7

                409 €

              419 €

            449 €

           489 €

           479 €

  30.08.2024

  7

                335 €

              345 €

            365 €

           404 €

           395 €

  06.09.2024

  7

                275 €

              285 €

            305 €

           355 €

           345 €

  13.09.2024

  7

                199 €

              209 €

            229 €

           269 €

           259 €

  20.09.2024

  7

                159 €

              169 €

            189 €

           219 €

           209 €

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

  * уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

   

  Дополнителни информации

  •          Доплата за клима - 6 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
  •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
  •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
  •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

                 Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

  •          Во собите има опремено мини кујна
  •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
  •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
  •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
  •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
  •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

  Возрасни: 80 евра

  Деца од 2 – 12 години: 65 евра

  Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

  •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час

  ( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

  •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

   

  Поаѓање од:

  Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

  Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

  Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

   

  Поаѓања од Тасос

  • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
  • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
  • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)

   

   

  Попуст за рана резервација за сите термини - 20%, за уплати до 01 Март

  Минимум уплата за резервација -  30% неповратен депозит.

  Villa Eleni - Potos

  на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос

  термин

  Број на ноќи

  1/3  еко студио
  без тераса
  приземје

  1/3  студио
  2 кат

  1/4 студио
  со тераса
  приземје

  1/3+1 апартман
  2 кат

  1/2+1 апартман
  2 кат

   

  макс. 3 лица

  макс. 3 лица

  макс. 4 лица

  макс. 4 лица

  макс. 3 лица

  24.05.2024

  7

                119 €

              129 €

            159 €

           189 €

           179 €

  31.05.2024

  7

                149 €

              159 €

            179 €

           209 €

           199 €

  07.06.2024

  7

                189 €

              199 €

            219 €

           249 €

           239 €

  14.06.2024

  7

                245 €

              255 €

            275 €

           305 €

           295 €

  21.06.2024

  7

                285 €

              295 €

            315 €

           355 €

           345 €

  28.06.2024

  7

                315 €

              325 €

            345 €

           385 €

           375 €

  05.07.2024

  7

                389 €

              399 €

            419 €

           459 €

           449 €

  12.07.2024

  7

                459 €

              469 €

            489 €

           529 €

           519 €

  19.07.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  26.07.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  02.08.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  09.08.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  16.08.2024

  7

                489 €

              499 €

            519 €

           569 €

           559 €

  23.08.2024

  7

                409 €

              419 €

            449 €

           489 €

           479 €

  30.08.2024

  7

                335 €

              345 €

            365 €

           404 €

           395 €

  06.09.2024

  7

                275 €

              285 €

            305 €

           355 €

           345 €

  13.09.2024

  7

                199 €

              209 €

            229 €

           269 €

           259 €

  20.09.2024

  7

                159 €

              169 €

            189 €

           219 €

           209 €

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

  * уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

   

  Дополнителни информации

  •          Доплата за клима - 6 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
  •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
  •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
  •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

                 Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

  •          Во собите има опремено мини кујна
  •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
  •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
  •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
  •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
  •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

  Возрасни: 80 евра

  Деца од 2 – 12 години: 65 евра

  Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

  •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час

  ( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

  •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

   

  Поаѓање од:

  Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

  Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

  Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

   

  Поаѓања од Тасос

  • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
  • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
  • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)