Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Вила Александра - Лименас

  €99,00
  Вила Александра е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа. Вилата е поскромно уредена и располага со 1/2 и 1/3 студија, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi - Fi и сопствена тераса. Вилата нема паркинг. Координати 40º 46'38.38"N 24º 42' 26.27"E

   ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 10АПРИЛ - 20%

   

  Villa Aleksandra - Limenas

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  термин

  Број на ноќи

  наем

  1/2  студио (еко)

  1/2 студио стандард

  1/3 студио стандард

   

   

   

  мин.
   2 лица

  мин. 2 лица

  мин. 3 лица

   

   

  24.05.2024

  7

                  99 €

                139 €

              149 €

   

   

  31.05.2024

  7

                119 €

                159 €

              169 €

   

   

  07.06.2024

  7

                155 €

              195 €

             205 €

   

   

  14.06.2024

  7

                195 €

              225 €

            235 €

   

   

  21.06.2024

  7

               245 €

              285 €

            295 €

   

   

  28.06.2024

  7

                305 €

  345 €

            35 €

   

   

  05.07.2024

  7

                349 €

  389 €

            399 €

   

   

  12.07.2024

  7

                409 €

  449 €

            459 €

   

   

  19.07.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  26.07.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  02.08.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  09.08.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  16.08.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  23.08.2024

  7

                369 €

              409 €

            419 €

   

   

  30.08.2024

  7

                295 €

              325 €

            335 €

   

   

  06.09.2024

  7

                235 €

              275 €

              285 €

   

   

  13.09.2024

  7

                159 €

              189 €

              199 €

   

   

  20.09.2024

  7

                119 €

                159 €

              169 €

   

   

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО

  за 7 ноќевања

   

   

  Дополнителни информации

   

   

   

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

  * уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

   

  Дополнителни информации

  • Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
  • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
  • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
  • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

                 Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

  • Во собите има опремено мини кујна
  • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
  • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
  • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
  • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
  • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

  Возрасни: 80 евра

  Деца од 2 – 12 години: 65 евра

  Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

  • Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

   (Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

  • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

   

  Поаѓање од:

  Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

  Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

  Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

   

  Поаѓања од Тасос

  • Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
  • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
  • Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

   

   

   

   

   

   

   ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 10АПРИЛ - 20%

   

  Villa Aleksandra - Limenas

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  термин

  Број на ноќи

  наем

  1/2  студио (еко)

  1/2 студио стандард

  1/3 студио стандард

   

   

   

  мин.
   2 лица

  мин. 2 лица

  мин. 3 лица

   

   

  24.05.2024

  7

                  99 €

                139 €

              149 €

   

   

  31.05.2024

  7

                119 €

                159 €

              169 €

   

   

  07.06.2024

  7

                155 €

              195 €

             205 €

   

   

  14.06.2024

  7

                195 €

              225 €

            235 €

   

   

  21.06.2024

  7

               245 €

              285 €

            295 €

   

   

  28.06.2024

  7

                305 €

  345 €

            35 €

   

   

  05.07.2024

  7

                349 €

  389 €

            399 €

   

   

  12.07.2024

  7

                409 €

  449 €

            459 €

   

   

  19.07.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  26.07.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  02.08.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  09.08.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  16.08.2024

  7

                449 €

  489 €

            499 €

   

   

  23.08.2024

  7

                369 €

              409 €

            419 €

   

   

  30.08.2024

  7

                295 €

              325 €

            335 €

   

   

  06.09.2024

  7

                235 €

              275 €

              285 €

   

   

  13.09.2024

  7

                159 €

              189 €

              199 €

   

   

  20.09.2024

  7

                119 €

                159 €

              169 €

   

   

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО

  за 7 ноќевања

   

   

  Дополнителни информации

   

   

   

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

  * уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

   

  Дополнителни информации

  • Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
  • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
  • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
  • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

                 Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

  • Во собите има опремено мини кујна
  • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
  • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
  • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
  • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
  • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

  Возрасни: 80 евра

  Деца од 2 – 12 години: 65 евра

  Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

  • Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

   (Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

  • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

   

  Поаѓање од:

  Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

  Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

  Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

  Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

   

  Поаѓања од Тасос

  • Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
  • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
  • Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)