Close
Понуди
  Filters
  Пребарување

  Пефкохори

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  АПАРТ ХОТЕЛ „GOLDEN BAY“ – ПЕФКОХОРИ

  €125,00
  Апарт хотел ГОЛДЕН БЕЈ се наоѓа во еден од најекслкузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти, на околу 80 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, со убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот и нуди услуга на база полупансион. Трокреветно студио (Софита) е лоцирано на поткровје со поглед на море, четворокреветниот апартман е лоциран на високо приземје со поглед на базен: кујна со софа на развлекување и спална соба со брачен кревет и петокреветниот апартман исто на високо приземје со поглед на базен: кујна со софа на развлекување и единечен кревет и спална соба со брачен кревет. Во капацитетите нема можност за готвење!!! Сите капацитети имаат свој балкон, бања, решо, фрижидер, ТВ, клима (се плаќа 5 евра на лице место доколку се користи) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок. 39°59'38.8"N 23°35'47.0"E 39.994111, 23.596385

  ВИЛА „КАРАМАВРОС” – ПЕФКОХОРИ

  €90,00
  Вила Карамаврос се наоѓа на главната улица, на околу 150 m од плажата. Без разлика што вилата се наоѓа на главната улица, гостите секако ќе уживаат во амбиентот на оваа вила, како наутро така и навечер. Навистина ретко може да се најде вака уреден двор, исполнет со зеленило и цвеќиња. Вилата располага со апартмани и дуплекс апартмани. Сите соби располагаат со комплет опремени кујни, бања, ТВ, Wi-Fi, крпи и клима уред. Паркингот наоѓа во дворот на вилата. Координати: 39.98879790559252, 23.61166719683281

  ВИЛА „НАТАЛИЈА” – ПЕФКОХОРИ

  €80,00
  Локација Вилата се наоѓа во центарот на Пефкохори, гратче на првиот крак на околу 100 км од Солун. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува. Има преубава црква, плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море со бројни таверни, рибни ресторани, пицерии и барови и салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено; односно најразновидна забава за сите возрасти. Плажа 100 метри од долга песочна плажа. Опис на објектот Вилата е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2. Анекс 1 е на два спрата, анекс 2 е на еден спрат, само приземје. Вилата има сопствен ограден двор и зеленило, во собите: мал тоалет, кујна, телевизор и клима, интернет од 01.06 1/2+1 студио: еден многу мал брачен кревет (за возрасен со дете до 12 години) и еден единечен 1/4 апп анекс 1: еден брачен кревет во спална соба и 2 единечни кревети во кујна. 1/4 студио анекс 2: три кревети во спална и еден во друга просторија, кујната е во одделна соба